Česká republika
Home

Linde Safety Pilot

Společnost Linde Material Handling představuje unikátní asistenční systém, který pomáhá řidiči vozíku vyhýbat se nebezpečným situacím, minimalizovat riziko nehody a zvýšit bezpečnost práce.

Usnadnění práce a zvýšení bezpečnosti

Při každé lidské činnosti se občas stávají chyby. Pokud jde o nehody při řízení vysokozdvižných vozíků, nejčastější příčinou bývá lidský faktor. Nedostatek potřebných znalostí nebo nepozornost řidiče může zavinit převrácení vozíku, velmi vážná zranění, poškození nákladu i vybavení skladu a následně fatální výpadek celého logistického řetězce. Unikátní asistenční systém řidiče od Linde Material Handling (MH), Linde Safety Pilot, znamená v této oblasti velkou pomoc a podporu. Přestože je každý vozík vybaven zátěžovým diagramem, může se v praxi stát, že řidič vystaví sebe nebo ostatní spolupracovníky vážnému nebezpečí. Linde Safety Pilot nabízí v takových situacích skvělou podporu, protože řidiči stačí jeden pohled na display k získání veškerých potřebných informací. Řidiči se zobrazí nejenom poloha těžiště, aktuální hmotnost břemene, ale i výška zdvihu, která je pro daný náklad maximálně možná. Pokud se řidič ocitne v nebezpečné oblasti nebo dojde k nečekané chybě, je včas varován akustickým i vizuálním způsobem a řídící jednotka aktivně zasáhne a upraví provozní funkce vozíku.

Linde Safety Pilot

Jedno řešení – mnoho funkcí

Větší ochrana proti možným chybám obsluhy je pouze jedna z výhod inovativního Linde Safety Pilot systému. Tento systém přináší ale také značný komfort tím,
že pomáhá řidičům v jejich práci a nabízí jím důležitou přidanou hodnotu.

Řidič si může v několika menu pomocí otočného přepínače ve své loketní opěrce zvolit celou řadu funkcí:Představení Linde Safety Pilot je výsledkem mnoha let vývoje a testování. „Ačkoliv jsou dnes elektronické asistenční systémy jako ESC (Electronic Stability Control) často součástí základní výbavy osobních vozů, řešení tohoto druhu není snadné přenést do oblasti manipulační techniky. Správná aplikace vyžaduje rozsáhlou technickou analýzu, kvůli velké variabilitě zdvihacích zařízení, pneumatik, zdvihových stožárů a možností umístění těžiště. To je důvod, proč jsme tak hrdí, že nabízíme našim zákazníkům asistenční systém ušitý na míru, který jim umožní provozovat vozíky bezpečněji, komfortněji a s větší produktivitou.“, říká Harald Will, CTO (Chief Technology Officer) v Linde MH.

Linde Safety Pilot display

Linde Safety Pilot bude nejprve dostupný pro čelní elektrické vozíky E 20 – E 50 s nosností 2 – 5 tun. Během roku se rozšíří nabídka i pro vozíky E 16 – E 20 s nosností 1,6 – 2 tuny.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat
na tel. 271 078 114 nebo na linde@linde-mh.cz.


Pokud Vás zajímají další možnosti jak zvýšit bezpečnost provozu vaší manipulační techniky,
můžete využít služby Linde Škola nebo vybavit své vozíky unikátním bezpečnostním prvkem Linde Blue Spot.nahoruPRONÁJEM VOZÍKŮ IHNED