Skladník nosí interaktivní výstražnou vestu od společnosti Linde Material Handling ve tmavém skladu
Bodyguard 2.0

Interaktivní výstražná vesta pro maximální bezpečnost

Interaktivní výstražnou vestou rozšiřuje společnost Linde Material Handling svůj inovativní systém Safety Guard , který mimo jiné včas varuje řidiče vysokozdvižných vozíků a chodce v nebezpečných situacích. Tato inteligentní výstražná vesta upozorňuje svého nositele na nebezpečí prostřednictvím světelných signálů, vibrací a zvuků a zajišťuje tak maximální bezpečnost ve vnitřních i vnějších prostorách.

Intralogistika klade na bezpečnost zaměstnanců pracujících s manipulačními vozíky nejvyšší požadavky. Ve výrobě, skladových halách a vnějších prostorách často panuje hluk, hektika a nepřehlednost. Vysoké regály, úzké uličky, navršené zboží a špatně přehledné křižovatky blokují chodcům i řidičům vysokozdvižných vozíků výhled na okolí. Čísla hovoří sama za sebe. V Německu se každý rok stane přibližně 11 500 nehod vysokozdvižných vozíků. Ve 44 procentech těchto případů dochází ke zranění osob. Zásadní význam proto má pravidlo „vidět a být viděn“.


Vyšší bezpečnost v těžko přehledných situacích nabízí interaktivní výstražná vesta od společnosti Linde Material Handling. Tato inteligentní část oděvu opticky, akusticky i prostřednictvím vibrací varuje osobu, která ji má na sobě, jakmile se blíží manipulační vozík. Tím je zajištěna dvojitá bezpečnost: Výstražná vesta aktivně upozorňuje svého nositele na hrozící nebezpečí a zároveň zlepšuje viditelnost chodce. Díky tomu představuje důležité rozšíření systému Safety Guard.

Linde Safety Guard: Stále v ochranné zóně

Linde Safety Guard je inovativní asistenční systém, který zvyšuje bezpečnost řidičů a chodců. Kromě toho aktivním monitorováním a varováním před poškozením v důsledku kolize chrání také infrastrukturu a zboží. Řidiči jsou prostřednictvím celků ve vozidle integrovaných v manipulačních vozících upozorněni na nebezpečí v bezprostředním okolí vozíku akustickými signály a blikajícími LED světly. LED displej navíc řidiči ukazuje, ze kterého směru se do nebezpečného úseku blíží osoby. Současně je varován také chodec: Již delší dobu dostupná přenosná jednotka systému Safety Guard i nová interaktivní výstražná vesta komunikují s celkem ve vozidle. Varují své nositele pomocí zvuků, blinkajících LED světel nebo vibrací před blížícím se vozíkem a zvyšují tak pozornost všech zúčastněných.

Skladník a vysokozdvižný vozík si kříží cestu a skladník je díky interaktivní výstražné vestě od společnosti Linde Material Handling dobře viditelný

Viditelná, slyšitelná, vnímatelná, vždy přítomná

Interaktivní výstražná vesta spojuje výhody běžné výstražné vesty s inovativní bezpečností koncepcí Linde Safety Guard. Díky této vestě se bezpečnostní řešení přizpůsobí provozu, nikoli naopak. Bezpečnostní vestu je možné v rámci managementu HSE integrovat do pracovního dne zaměstnanců jako standardní oděv. Vysoký komfort při nošení, snadné ovládání a dlouhá doba použitelnosti zajišťují nerušené pracovní postupy a zároveň lepší a bezpečnější pocit.

Bezpečné a příjemné nošení

Interaktivní výstražná vesta je k dostání v šesti různých velikostech. Její dokonalý střih zajišťuje, že se při práci nezachytí za přístroje, regály nebo jiné předměty. Přitom poskytuje optimální volnost pohybu. Výstražné zařízení bezpečnostní vesty je umístěno ve výši klíčních kostí. Právě tam nositel vnímá výstražné vibrace nejefektivněji. Kromě toho akustický výstražný signál zazní v bezprostřední blízkosti ucha. Výstražný signál a vibrace lze individuálně přizpůsobit pracovnímu prostředí.

Jednoduché a snadné ovládání

Interaktivní výstražnou vestu lze snadno a intuitivně ovládat. Úvodní tón upozorní, že výstražná vesta byla aktivována. Pokud je akumulátor prázdný nebo byl odstraněn, zazní odhlašovací signál. Stavová LED kontrolka neustále informuje nositele vesty o provozním stavu signalizace; indikace na akumulátoru o aktuálním stavu nabití. Pokud je výstražná vesta odložena, akcelerometr ji automaticky vypne.