Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Bezpečná a rychlá přeprava těžkých nákladů

Elektrický tahač P250 od společnosti Linde Material Handling zajišťuje rychlou a bezpečnou přepravu velmi těžkých nákladů na střední a dlouhé vzdálenosti. To je možné díky výkonným elektromotorům a snadno ovladatelnému hydraulickému řízení, což usnadňuje manévrování tahače. Kromě toho má tahač P250 velmi malý poloměr otáčení. Mezi kabinou a podvozkem se nacházejí hydraulické výkyvné prvky. Tato konstrukce zabraňuje silným vibracím v kabině v případě nerovností terénu. Masivní jednodílný podvozek obklopuje celý vozík. Je obzvláště tuhý a speciálně konstruovaný pro náročné požadavky při těžkém provozu. Elektrický tahač P250 má maximální tažnou sílu až 25 tun a dosahuje nejvyšší rychlosti 25 km/h.

Vlastnosti

Bezpečnost

Tahač P250 má tři nezávislé brzdové systémy, které zajišťují bezpečnost v každé jízdní situaci: Řidič jednak ovládá hydraulické brzdy na přední nápravě a kotoučové brzdy na zadní nápravě prostřednictvím nožního pedálu. A jednak existuje samočinná protiproudová brzda, když řidič snižuje rychlost. K dispozici je také elektrická parkovací brzda. Pro ochranu řidiče je rovněž důležitý stabilní podvozek a robustní kabina. Velká okna kabiny umožňují dobrý rozhled do všech stran. V neposlední řadě má vozík nízké těžiště a tím i stabilní jízdní vlastnosti.

 • tři vzájemně nezávislé brzdové systémy
 • dobrý výhled
 • robustní kabina
 • nízké těžiště

Ergonomie

Vozík má velkou, ergonomicky navrženou kabinu. Pedály, výškově nastavitelný volant a všechny ovládací prvky jsou uspořádány stejně jako v automobilu, a jsou snadno dosažitelné. Kabina řidiče, která je oddělena od podvozku, zabraňuje přenosu silných vibrací na řidiče. Volitelně je k dispozici také sedadlo řidiče s plným odpružením, které brání únavě. Další usnadnění každodenní práce přináší řada odkládacích přihrádek pro psací a pracovní potřeby. Nízká nástupní výška usnadňuje řidiči nastoupit do kabiny.

 • výškově nastavitelný volant
 • velká kabina řidiče
 • plně odpružené sedadlo řidiče
 • řada odkládacích přihrádek
 • přehledné uspořádání ovládacích prvků

Manipulace

Výkonné elektrické motory na každé nápravě a přesně nastavené řízení umožňují trvale vysoký tažný výkon. Vzhledem k tomu, že systém vozíku ovládají dva 10kW motory nezávisle na sobě, není již nutná diferenciální převodovka. To na jedné straně zvyšuje spolehlivost vozíků, na druhé straně je pohon účinný a hospodárný. Navíc má tahač P250 bezproblémové zrychlení. Vzhledem ke kompaktním rozměrům lze vozíkem velmi dobře manévrovat. Spolu s hydraulickým, lehce ovladatelným řízením usnadňuje vozík řadu jízdních manévrů. V závislosti na způsobu použití jsou k dispozici verze vozíku s různým rozvorem kol – pro ještě vyšší manévrovací schopnosti nebo lepší směrovou stabilitu.

 • výkonné elektromotory
 • bezproblémové zrychlení
 • malý poloměr otáčení
 • hladké a precizní řízení

Servis

Tahač P250 umožňuje technikům snadný přístup ke všem servisním součástem, včetně baterie, která je umístěna přímo pod nákladní plochou. K dispozici je také rozhraní sběrnice CAN: Po připojení notebooku získá technik přehled hlavních údajů o vozíku. Třífázový motor je bezúdržbový. Multifunkční displej v kabině včas zobrazuje nadcházející údržbu.

 • snadný servisní přístup
 • rozhraní sběrnice CAN
 • bezúdržbový třífázový motor
 • multifunkční displej s informacemi o údržbě

Zvláštní výbava

Tažná spojka

Společnost Linde vybavuje vozíky na zadní a přední straně automatickými tažnými nebo vícepolohovými spojkami.

Délka podvozku

Vozík je k dispozici s krátkým nebo dlouhým podvozkem. Verze mají různé nákladní plochy o velikosti 1 520 nebo 1 655 milimetrů a různý rozvor kol.

Vytápění

K dispozici je elektrické nebo dieselové vytápění, které řidič ovládá prostřednictvím sedadlového spínače.

Varianty kabiny

Na výběr jsou kabiny bez bočních dveří, s rolovacími a flexibilními bočními dveřmi, s ocelovými dveřmi a posuvnými ocelovými dveřmi.

Tlačítko zpomaleného chodu

Na boku podvozku je tlačítko zpomaleného chodu – při stisknutí se vozík pomalu pohybuje dopředu nebo dozadu. To usnadňuje připojování přívěsů.

Bezpečnostní zařízení

Rotační a blikající světlo na kabině zajišťuje, aby byl tahač pro chodce a ostatní vozíky lépe patrný.

Vybavení sedadla

Pro model P250 jsou k dispozici sedadla s textilním potahem, plně odpružené sedadlo řidiče a vyhřívání sedadla.

Systém osvětlení vhodný pro silniční provoz

U této varianty je vozík vybaven kompletním systémem osvětlení podle zákona o silničním provozu.

Vyžádat nabídku