Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Software pro intralogistiku a automatizaci

Odrazový můstek do budoucnosti
Sklad propojený pomocí softwaru pro intralogistiku a automatizaci

Integrovaná softwarová řešení hrají v moderní intralogistice stále důležitější roli. Zaprvé za účelem shromažďování dat a ukazatelů, na jejichž základě lze fundovaně rozhodovat o firemních strategiích. Zadruhé za účelem analýzy, optimalizace a automatizace všech toků zboží, informací a zdrojů. Díky vizualizaci a řízení komplexních procesů materiálového toku v reálném čase je sklad od rána efektivní jako nikdy předtím.

Ať už se jedná o ruční, poloautomatické či plně automatické řízení nebo o blokový či vysokoregálový sklad, softwarová řešení od společnosti Linde Material Handling nabízejí rozmanité možnosti, jak zvýšit efektivitu vašich procesů a dosáhnout významných úspor. Bez ohledu na to, zda jste v rámci digitalizace a automatizace na úplném začátku nebo již máte první kroky za sebou, pomocí našich aplikací vytěžíte ze svého skladu maximum.

Linde Warehouse Navigator

Inteligentní sklad

Linde Warehouse Navigator je digitální systém pro správu skladu a navádění vysokozdvižných vozíků, který zajišťuje efektivní tok materiálu s minimálními časovými náklady. Automatická lokalizace umožňuje sledovat veškeré zboží v reálném čase a eliminuje nutnost ruční evidence skladových položek. Systém spouští všechny přepravní příkazy zcela automaticky a přiřazuje trasy a skladovací místa. To umožňuje optimálně koordinovat manipulační vozíky a zároveň poskytuje přehled o využití skladu.

Jednotlivé rozšiřující moduly umožňují rozšířit nabídku funkcí a přizpůsobit ji konkrétní úrovni digitalizace a automatizace. Do systému lze snadno integrovat autonomní vozíky, automatickou dopravní techniku, a dokonce i plně automatizované vysokoregálové sklady. Rozhraní a uživatelské pokyny zůstávají stále stejné.

Linde Warehouse Navigator automatizuje všechny skladové procesy.

Modulární architektura systému

Systém správy skladu (WMS)

Základem systému Linde Warehouse Navigator je výkonný systém správy skladu. V každém skladu pomáhá při uskladňování a vyskladňování zboží a také při správě objednávek a zásob. Díky lokalizaci v reálném čase zná aktuální polohu všech skladových jednotek a vizualizuje je na 3D zobrazení skladu.

Systém navádění při vychystávání (Picking guidance system, PGS)

Díky systému pro navádění při vychystávání v rámci asistenta Linde Warehouse Navigator můžete efektivně řídit vychystávání a mít o něm přehled. Větší zakázky lze rozdělit na několik dílčích zakázek a následně je konsolidovat. Systém sdružuje menší objednávky s mnoha jednotlivými položkami pro paralelní vychystávání (Multi-Order-Pick, vychystávání více objednávek).

Systém navádění zakladače (Forklift guidance system, FGS)

Systém navádění vysokozdvižných vozíků Linde Warehouse Navigator je ideální pro koordinaci jízdních tras vozového parku a optimalizaci materiálového toku. Vypočítá nejlepší trasy a naviguje řidiče na nejrychlejší cestu do cíle. Tímto způsobem se vyhnete jízdám naprázdno a můžete efektivně a energeticky úsporně řídit přepravní příkazy.

Kdo potřebuje systém Linde Warehouse Navigator?

Linde Warehouse Navigator je ideálním úvodem do digitální správy skladu pro malé a střední firmy, které se chtějí rozloučit s ručním řízením skladu. Ve standardní verzi umožňuje ekonomicky a efektivně spravovat všechny skladové procesy – od příjmu zboží přes uskladnění až po jeho výdej.

Stejně tak je Linde Warehouse Navigator vhodný pro firmy, které provozují blokový sklad nebo mají velký vozový park. Umožňuje přesnou identifikaci zboží a palet a podporuje řízení složitých částečně nebo plně automatizovaných intralogistických procesů.

Funkce systému Linde Warehouse Navigator

 • Kompletní správa různých skladových úseků
 • Přehledné uživatelské rozhraní s intuitivním ovládáním
 • Spolehlivé sledování zboží s lokalizací v reálném čase
 • Efektivní strategie uskladňování, vyskladňování a vychystávání
 • Určení pracovních oblastí a dílčích tras
 • Propojení s ERP a automatizovanými systémy
 • Připojení mobilních zařízení (tablety, chytré telefony, skenery atd.)
 • K dispozici v 18 jazycích

Přehled výhod systému Linde Warehouse Navigator

 • Zcela transparentní aktuální skladové zásoby
 • Perspektivní a modulární architektura systému
 • Automatické zpracování objednávek
 • Škálovatelnost podle stupně digitalizace a automatizace
 • Sledovatelnost veškerého zboží (i v blokovém skladu)
 • Omezení chyb při uskladnění a vyskladnění
 • Optimální využití celého vozového parku vysokozdvižných vozíků
 • Omezení nevytížených jízd

Linde VNA Navigation Interface – Nonstop mezi vysokými regály

Co umí Linde VNA Navigation Interface?

Rozhraní Linde VNA Navigation Interface je užitečné rozšíření skladové navigace Linde. Skladová navigace zajišťuje, aby vozíky VNA pro velmi úzké uličky našly po stisknutí tlačítka tu nejefektivnější trasu mezi dvěma body ve vysokém regálu. Prostřednictvím rozhraní Linde VNA Navigation Interface komunikuje skladová navigace vozíku s příslušným systémem Warehouse Management System. Tím se zajistí, aby se cílové souřadnice následujícího přepravního příkazu nemusely zadávat ručně, protože jsou uloženy přímo do navigačního softwaru vozíku.

Kdo potřebuje Linde VNA Navigation Interface?

Rozhraní Linde VNA Navigation Interface je skutečnou výhrou pro všechny provozovatele vysokoregálových skladů, kteří již využívají skladovou navigaci Linde. Jakmile řidič vyřídí jeden přepravní příkaz, vozík automaticky obdrží další příkaz. Cílové souřadnice následujícího zboží určeného k přepravě není nutné samostatně zadávat do systému. Tím se šetří čas a podstatně se zvyšuje množství přepravovaného zboží.

Funkce rozhraní Linde VNA Navigation Interface

 • Rozhraní mezi systémem WMS a vozíky
 • Automatizovaná navigace ve vysokých regálech
 • Efektivní správa zakázkových listů
 • K dispozici v mnoha jazycích

Přehled výhod rozhraní Linde VNA Navigation Interface

 • Přímé připojení ke stávajícímu systému WMS
 • Optimální skladová navigace snižující dobu jízdy
 • Snížení chybovosti
 • Efektivnější překládka zboží ve vysokoregálovém skladu

Linde Truck Call – Digitální koordinace přepravních příkazů

Co umí Linde Truck Call?

Linde Truck Call umožňuje bezproblémovou správu logistických příkazů na jakémkoli zařízení s připojením k internetu nebo prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu či tabletu. Linde Truck Call usnadňuje přidělování přepravních příkazů v rámci vozového parku a zkracuje komunikační cestu mezi vedoucím směny a řidiči. Vedoucí směny může příkazy upřednostnit, vybavit je potřebnými informacemi a přiřadit je konkrétním skupinám řidičů. Kromě toho získá optimální přehled o otevřených, probíhajících a dokončených příkazech.

Kdo potřebuje Linde Truck Call?

Aplikace Linde Truck Call je vhodná zejména pro společnosti, které mají malý až středně velký vozový park. Vedoucí směny může na svém chytrém telefonu vytvářet přepravní příkazy pro své řidiče se všemi potřebnými informacemi. Důležité podrobnosti lze připojit jako fotografie, dokumenty nebo komentáře. Tím se zkracuje doba komunikace a vozový park je optimálně vytížený.

Funkce aplikace Linde Truck Call

 • Jednoduché a efektivní nastavení a zpracování přepravních příkazů
 • Přesné přiřazení příkazů vhodným typům vozíků a skupinám řidičů, jakož i uvedení stanoviště, místa předání a priority
 • Důležité údaje lze podle potřeby doplnit fotografií nebo dokumentem
 • Přehled všech otevřených, přijatých a dokončených přepravních příkazů

Přehled výhod aplikace Linde Truck Call

 • Efektivita: Snížení počtu prázdných jízd a optimální využití vozového parku
 • Uživatelský komfort: snadné vytváření a zpracování příkazů i na cestách
 • Bezpečnost: Žádné telefonování řidičů vysokozdvižných vozíků během jízdy

Technologie pro automatizaci

Pro flexibilní a škálovatelná automatizační řešení nabízí společnost Linde Material Handling širokou škálu automatizovaných vozíků. Elektrické vysokozdvižné vozíky, paletové vozíky a tahače řady MATIC mají k dispozici inteligentní navigační a bezpečnostní technologie a spolupracují s lidmi i v těch nejtěsnějších prostorech.

Zjistit více

Inteligentní automatizace pro intralogistické procesy

Díky množství projektů pro naše zákazníky z různých odvětví má společnost Linde Material Handling k dispozici rozsáhlé znalosti intralogistických procesů. Na základě těchto znalostí jsme vyvinuli standardní aplikace, které umožňují automatizaci jednotlivých procesních kroků nebo kompletních materiálových toků.

Zjistit více