Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Tahače a plošinové vozíky

Ergonomická přepravní řešení pro rychlý pohyb zboží
Tahače a plošinové vozíky od společnosti Linde Material Handling

Přeprava zboží na každém místě použití

Efektivita přepravních procesů pomocí tahačů a plošinových vozíků se nejlépe prokáže na obtížných místech: Úzké uličky, úzké nakládací prostory, strmé rampy nebo nerovné povrchy ztěžují hladký chod a jsou pro řidiče zátěží. Tahače a plošinové vozíky od společnosti Linde Material Handling jsou navrženy tak, aby zvládaly tyto výzvy a zajišťovaly vysoké manipulační výkony: Moderní řídicí systémy umožňují přesné manévrování při jízdě a malé poloměry otáčení.

Odpružená pracoviště řidičů zajišťují, aby práce operátory neunavovala. Kromě toho je mnoho vozíků vybaveno několika brzdovými systémy, které přispívají k větší bezpečnosti v každé jízdní situaci. Tahače a plošinové vozíky od společnosti Linde Material Handling mají tažnou kapacitu od 3 do 25 tun. Velké vozíky s vlastní plošinou navíc pojmou náklad s hmotností do dvou tun.

Široké portfolio modelů pro každé použití

Společnost Linde nabízí širokou škálu vozíků s individuálními vlastnostmi a výkony, od malého ručně vedeného vozíku P20 až po velký plošinový vozík P250 s tažnou kapacitou 25 tun. V závislosti na modelu jsou tahače například velmi úzké, takže se ideálně hodí do extrémně úzkých uliček, jsou mimořádně dobře odpružené pro nerovné jízdní trasy nebo ještě bezpečnější díky robustním kabinám. Linde nabízí vhodné modely pro každý přepravní úkol a každé místo použití, což je základním předpokladem pro efektivní přepravu zboží.

Bezpečnost na prvním místě

Mimořádně těžké náklady, úzké uličky, těsně navazující procesy – při této kombinaci rychle vzniká riziko nehody. Tahače a plošinové vozíky značky Linde jsou proto vybaveny bezpečnostní technologií, která chrání řidiče a náklad. Například brzdy: Mnoho vozíků má několik brzdových systémů pro různé jízdní situace. Díky tomu se vozík nejen rychleji zastaví, ale brzda rovněž zabraňuje tomu, aby vláček při rozjezdu ve sklonu začal couvat. Pro bezpečnost modelů tahačů je také důležité řízení se dvěma rukojeťmi. Je navrženo tak, aby řidič při řízení zůstával celou dobu uvnitř konstrukce vozíku. A v neposlední řadě mají všechny tahače a plošinové vozíky od společnosti Linde robustní podvozek, který chrání tělo řidiče.

Zaměřeno na zdraví řidiče

Řidiči tahačů a plošinových vozíků tráví ve vozíku často hodně času. Aby se mohli po celou dobu soustředit a příliš rychle se neunavili, sází společnost Linde na kompletně odpružené a ergonomické pracoviště. Proto jsou například kabiny velkých plošinových vozíků výkyvně uložené. U menších tahačů jsou plně odpružené plošiny řidiče vybaveny tlumicími rohožemi. Silné nárazy a vibrace se proto na řidiče již téměř vůbec nepřenášejí. Všechny vozíky jsou navíc vybaveny ergonomickými ovládacími a konstrukčními prvky. K nim patří snadno ovladatelné řízení se dvěma rukojeťmi v menších tahačích nebo intuitivně umístěné ovládací prvky v kabinových vozících. Volanty a sedadla může řidič nastavit dle svých potřeb. Nízká nástupní výška usnadňuje přístup do vozíku.

Tahače od společnosti Linde Material Handling

Jednodušší navigace

O tom, jak dobře se nechá tahač navigovat, rozhodují tři faktory: vnější rozměry, poloměr otáčení a přesnost řízení. Elektrické tahače od společnosti Linde proto mají mimořádně kompaktní konstrukci, která usnadňuje jízdu v úzkých uličkách. Tahače a plošinové vozíky se vyznačují velmi malým poloměrem otáčení, který současně s precizním a hladkým servořízením zjednodušuje náročné jízdní manévry.

5x vyšší výkon

Rychlejší

Všechny tahače a plošinové vozy dosahují maximální rychlosti rychle a plynule – se zatížením přívěsu i bez něj. V kombinaci s vysokou tažnou silou to přispívá k vyšším manipulačním výkonům.

Bezpečnější

V mnoha vozících se používají různé brzdové systémy, které se navzájem doplňují a zajišťují bezpečnost v každé jízdní situaci.

Robustnější

Ať už se jedná o masivní podvozek z oceli nebo bezúdržbový třífázový motor – tahače Linde mají robustní technologii zajišťující nízké náklady na životní cyklus.

Jednodušší

Všechny tahače a plošinové vozíky jsou vybaveny přípojkou sběrnice CAN. Servisní technici jednoduše připojí notebook, zkontrolují data a přizpůsobí vozík konkrétním pracovním podmínkám přímo na místě.

Zdravější

Volant i sedadlo (resp. zadní opěradlo) lze výškově nastavit a přesně přizpůsobit potřebám řidiče.

Inovace pro větší pohodlí, efektivitu a bezpečnost

Společnost Linde neustále pracuje na dalším vývoji komponent od pohonu a brzdového systému až po ovládací jednotku. Tím vznikají inovace, díky kterým je přepravní proces ještě účinnější, pohodlnější a bezpečnější. Například jízdní vlastnosti: U tahačů P30 C a P50 C tvoří ovládací konzola, opěradlo a plošina pro řidiče jednotku ve tvaru U. Díky tomu jsou všechna kontaktní místa mezi řidičem a vozíkem stejně dobře odpružena. Silné otřesy řidič téměř nezaznamená. Podobné vlastnosti mají i velké plošinové vozíky, protože jejich kabina je kompletně usazena na hydraulických výkyvných prvcích. Výsledkem je, že řidiči zůstávají déle soustředění a tak rychle se neunaví.

Tahače na míru

Linde konstruuje tahače a plošinové vozíky individuálně. U velkých vozíků jsou k dispozici kabiny s dveřmi i bez nich, stejně jako plošiny s nástavbou nebo bez ní. V závislosti na výběru tak ze stejného základního modelu vznikají zcela rozdílné vozíky. K dispozici jsou také nejrůznější kola, tažné spojky, osvětlovací systémy, nabíjecí konektory, systémy pro připevnění informačních technologií a mnoho dalšího. Výsledné řešení tahače nakonec dokonale odpovídá způsobu použití a zaručuje rychlou a hladkou přepravu z bodu A do bodu B.