Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Přesná a rychlá přeprava těžkého zboží

Elektrický tahač W20 od společnosti Linde Material Handling přepravuje těžké náklady rychle a bezpečně. Jeho manévrovací schopnosti přitom hrají rozhodující roli: Vzhledem ke kompaktním rozměrům lze plošinovým vozíkem velmi dobře manévrovat. Energeticky úsporné a přesné servořízení zjednodušuje každý manévr – a to i na omezeném prostoru. To zvyšuje manipulační výkon. Vozík má robustní konstrukci: Masivní jednodílný podvozek chrání všechny součásti při náročném provozu s těžkým nákladem. Kabina je namontována na hydraulických výkyvných prvcích, a je proto oddělena od podvozku. Díky tomu se k řidiči přenáší jen málo vibrací a jízdního hluku. Elektrický tahač W20 může na své nákladní ploše pojmout maximálně dvě tuny. Maximální tažná kapacita je 4,5 tuny.

Vlastnosti

Bezpečnost

Stabilní podvozek a robustní kabina chrání řidiče při jízdě. Řidič má rovněž díky velkým oknům kabiny dobrý rozhled do všech stran. Z hlediska bezpečnosti jsou důležité tři navzájem nezávislé brzdové systémy: Vozík je vybaven elektrickou protiproudovou brzdou. Brzdí automaticky, jakmile řidič sundá nohu z pedálu. V případě potřeby může řidič dodatečně aktivovat dvouokruhový brzdový systém pomocí nožního pedálu. Skládá se z hydraulických brzd na přední nápravě a kotoučových brzd na zadní nápravě. Kromě toho je zde elektrická parkovací brzda, kterou řidič ovládá stisknutím tlačítka. Tímto způsobem je vždy k dispozici nejvhodnější brzdová technologie pro danou jízdní situaci.

 • elektrická protiproudová brzda
 • dvouokruhový brzdový systém pro přední a zadní nápravu
 • dobrý výhled
 • robustní kabina a podvozek
 • elektrická parkovací brzda

Ergonomie

Ergonomická konstrukce vozíku W20 zabraňuje únavě řidiče a zvyšuje komfort při dlouhých přepravních jízdách. K tomu přispívá kabina řidiče namontovaná na výkyvných prvcích, která kompenzuje nerovnosti a zabraňuje silným vibracím. Všechny ovládací prvky jsou přehledně uspořádány a snadno dostupné. Řidič může nastavit výšku volantu a přizpůsobit volant svým potřebám. Pro psací a pracovní potřeby je k dispozici řada odkládacích přihrádek. Nízká nástupní výška usnadňuje přístup do vozíku. Kabina je sestavena na základě modulárního konceptu – přizpůsobeného ergonomickým potřebám uživatelů.

 • výškově nastavitelný volant
 • uložení kabiny řidiče
 • řada odkládacích přihrádek
 • nízká nástupní výška

Manipulace

Plošinový vozík W20 má výkonné 2,5kW elektromotory na každé nápravě, přesně nastavené ovládání a robustní konstrukci pro velké zatížení. Tato kombinace zajišťuje vysoký tažný a přepravní výkon. Vozík se rozjíždí plnou silou, aby rychle dosáhl své maximální jízdní rychlosti. Malý poloměr otáčení a snadno ovladatelné, hydraulické řízení navíc zjednodušují řadu jízdních manévrů. Společnost Linde nabízí dvě verze vozíků s různým rozvorem kol. V závislosti na způsobu použití má model W20 ještě vyšší manévrovací schopnosti nebo lepší směrovou stabilitu.

 • výkonné elektromotory
 • vysoké zrychlení
 • malý poloměr otáčení
 • hydraulické řízení

Servis

Servisní technici mají snadný přístup ke všem servisním součástem. To platí také pro baterii pod nákladní plochou. Centrální údaje o vozíku načte technik prostřednictvím rozhraní sběrnice CAN. Třífázový motor je bezúdržbový. Multifunkční displej v kabině informuje o nadcházející údržbě.

 • snadný servisní přístup
 • rozhraní sběrnice CAN
 • bezúdržbový třífázový motor
 • multifunkční displej s informacemi o údržbě

Zvláštní výbava

Délka podvozku

Vozík je k dispozici s krátkým nebo dlouhým podvozkem. Obě verze mají nákladní plochy o velikosti 2 200 nebo 2 600 milimetrů a různý rozvor kol.

Vytápění

K dispozici je elektrické nebo dieselové vytápění, které řidič ovládá prostřednictvím sedadlového spínače.

Varianty kabin

Na výběr jsou kabiny bez bočních dveří, s rolovacími a flexibilními bočními dveřmi, s ocelovými dveřmi a posuvnými ocelovými dveřmi.

Tlačítko zpomaleného chodu

Na boku podvozku je tlačítko zpomaleného chodu – při stisknutí se vozík pomalu pohybuje dopředu nebo dozadu. To usnadňuje připojování přívěsů.

Boční díly

S různě flexibilními bočními stěnami a sklopnými hliníkovými bočními díly má vozík W 20 zabezpečené nákladní plochy.

Bezpečnostní zařízení

Rotační nebo blikající světlo na kabině zajišťuje, aby byl tahač pro chodce a ostatní vozíky lépe patrný.

Vybavení sedadla

Model W20 má sedadla s textilním potahem, plně odpružené sedadlo řidiče a vyhřívání sedadla.

Systém osvětlení vhodný pro silniční provoz

Vozík má kompletní systém osvětlení podle zákona o silničním provozu.

Vyžádat nabídku