Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Poloautomatická rozšířená výbava pro vychystávací zařízení N20 a N20 C

Automaticky efektivnější
N20 s rozšířenou výbavou SA od společnosti Linde Material Handling při použití ve skladu

Digitální procesní a dodavatelské řetězce a rostoucí individualizace produktů vyžadují vyšší automatizaci intralogistických procesů. Horizontální vychystávání nabízí značné možnosti optimalizace ve skladech maloobchodních řetězců, poskytovatelů logistických služeb, supermarketů a drogerií. Tento proces tvoří z větší části pěší cesty zaměstnanců a ruční zvedání a pokládání zboží. Díky poloautomatické rozšířené výbavě vychystávacích zařízení Linde N20 SA a N20 C SA (Semi-Automated) se zmíněné procesní kroky významně zefektivní. Produktivita a manipulační výkon ve skladu se výrazně zvýší.

Vyšší výkon na každém kroku

Jako rozhraní s lidskou pracovní silou hrají manipulační vozíky hlavní roli při optimalizaci vychystávání. To je jeden z nejvíce vyčerpávajících a časově náročných úkolů ve skladu a tvoří ho z 30 až 45 procent pěší cesty zaměstnanců a z dalších 30 až 45 procent ruční zvedání a pokládání zboží. Celkově zde existuje potenciál pro optimalizaci, který lze využít pomocí automatizace.


Tady přicházejí do hry poloautomatické jízdní režimy vychystávacích zařízení N20 SA a N20 C SA: Výrazně redukují pěší cesty, sestupování z vozíku a opětovné nastupování, což má přímý vliv na manipulační výkon a produktivitu ve skladu. Každý krok, který nemusí zaměstnanec udělat, zvyšuje jeho výkonnost a frekvenci vychystávání. Testy s využitím různých metod ukázaly, že s poloautomatickými vychystávacími zařízeními Linde je výkon přibližně o 20 procent vyšší než při ručním vychystávání. Velká výhoda automatizovaných funkcí: Lze je plynule integrovat do procesů zákazníka, takže zaměstnanci si zachovají svoji obvyklou vychystávací rutinu, ale dokážou ji podstatně rychleji a bezpečněji uzpůsobit.

Vozík N20 C SA od společnosti Linde Material Handling

Efektivnější vychystávání

Aby společnost Linde tento vysoký optimalizační potenciál doložila, provedla výkonnostní test pomocí třech obvyklých metod vychystávání. Výsledek: V porovnání s čistě ručním vychystáváním se efektivita zvýšila přibližně o 20 procent.

Jezdí vedle obsluhy nebo napřed

Poloautomatický provoz nabízí pro nejběžnější použití u zákazníků dva režimy: Jeden z nejčastějších procesů ve vysokoregálovém skladu je vychystávání po jedné straně regálu, kdy zaměstnanec prochází uličkou ve tvaru písmene U. Zde je ideálním řešením režim „Walk-with-me“. V tomto jízdním režimu vozík sleduje pěší cestu obsluhy. Jakmile se obsluha zastaví, vozík zastaví také. Když jde obsluha dál, vozík také pokračuje v jízdě. Řidič může zůstat u regálu a vyzvedávat zboží; odpadá neustálá cesta k plošině řidiče a zpět k zadní části vidlic. Další jízda se aktivuje tím, že zaměstnanec projde kolem určitého bodu. Tuto takzvanou „virtuální stěnu“ si lze zvolit na dálkovém ovladači.

V menších skladech je vhodný režim „Continuous“, ve kterém vozík projíždí středem uličky a nakládá se z obou stran. Zaměstnanec přechází sem tam mezi oběma stranami regálu po trase ve tvaru písmene Z a vyzvedává a odkládá zboží. Obsluha využívá výhod funkce Stop & Go, takže posílá vysokozdvižný vozík napřed, zatímco zůstává na straně vidlice a tím si zkracuje pěší cestu. V případě potřeby však může řidič ve vozíku také jet.

Bezpečnost na nejvyšší úrovni

Aby poloautomatický způsob jízdy nepředstavoval žádné bezpečnostní riziko, jsou vozíky vybaveny vysoce výkonným bezpečnostním skenerem instalovaným vpředu. Tento skener rozpozná osoby a jiné vozíky a eviduje dokonce i překážky, které se najednou objeví před vozíkem. Předchází tak srážkám a nehodám. Lokalizace obsluhy s centimetrovou přesností je možná díky dálkovému ovladači, který komunikuje prostřednictvím ultra širokopásmové technologie se čtyřmi anténami na vozíku. Poloautomatické jízdní režimy navíc omezují chybovost i počet nehod, protože snižují riziko úrazu v důsledku neustálého vystupování a nastupování. Speciální ochrana vpředu na nárazníku zabraňuje tomu, aby se nohy obsluhy dostaly pod vozík. Několik světel namontovaných na tyči indikuje prostřednictvím různých barev aktuální jízdní režim. Svítí také, když vozík pracuje v poloautomatickém režimu, a varují, pokud dálkové ovládání není propojené s vozíkem. Pro zajištění bezpečného a komfortního pracovního úseku obsluhy vozík automaticky udržuje minimální 50centimetrovou vzdálenost od regálu a na konci uličky zastaví, aby předešel kolizi s jinými vozíky na hlavních trasách ve skladu.

Bezpečnostní skener

Tato vychystávací zařízení jsou k dostání s rozšířenou výbavou SA

Vychystávací zařízení N20 – N25

Vzhledem ke své jedinečné konstrukci s baterií umístěnou mezi stanovištěm řidiče a vidlicemi umožňují nízkozdvižná vychystávací zařízení N20 B, N20–25 a N20–25 HP od společnosti Linde Material Handling vysoce efektivní a bezpečný proces vychystávání: S vidlicemi dlouhými až 2 400 mm je možné přepravovat různé druhy nákladu do hmotnosti 2 500 kilogramů.

Zjistit více

Vychystávací zařízení N20 – N25 C

Nízkozdvižná vychystávací zařízení N20–N25 C od společnosti Linde Material Handling představují díky své nosnosti a dynamickým jízdním vlastnostem opravdu všestranné pomocníky ve skladu. Dlouhé vidlice umožňují souběžně pojmout až tři palety nebo čtyři posuvné kontejnery s celkovou nosností až 2 000 nebo 2 500 kg.

Zjistit více

Vychystávací zařízení N20 C D

Dvoupatrové vychystávací zařízení N20 C D je ideálním řešením pro efektivní vychystávání a bezpečnou přepravu zboží citlivého na tlak. Je možné samostatně uchopit a přepravovat na sobě dvě palety, aby se ušetřilo místo. Díky své kompaktní konstrukci je vozík N20 C D ideálním řešením pro úzké uličky, a to i při plném zatížení až 2 000 kg.

Zjistit více

Vychystávací zařízení N20 C LoL

Díky dlouhým nakládacím ramenům a přídavným zvedacím vidlicím umožňuje vychystávací zařízení N20 C LoL naložit dvě palety během jediného vychystávacího cyklu. Obě palety lze zvedat samostatně do pohodlné výšky, která šetří záda, a nakládat je jednu po druhé – vozík N20 C LoL tak zajišťuje rychlé a ergonomické vychystávání.

Zjistit více

Vychystávací zařízení N20 C L

Vychystávací zařízení N20 C L zjednodušuje proces vychystávání jednotlivých palet v několika ohledech: Prostřednictvím 2,2kW zdvihacího motoru umožňuje vozík N20 L C ergonomické vychystávání ve výšce obsluhy. Bez nabíjení je schopen jet rychlostí až 12 km/h. Při maximálním zatížení 1,2 tuny zrychluje na 9 km/h a v zatáčkách automaticky brzdí.

Zjistit více

Přehled výhod poloautomatických vychystávacích zařízení

Bezpečnost

Vysoce výkonný bezpečnostní skener a další bezpečnostní funkce minimalizují riziko nehod a zranění v automatizovaném režimu.

Výkon

Poloautomatické jízdní režimy přispívají k vyšší efektivitě vychystávání.

Integrace

Poloautomatickou rozšířenou výbavu vychystávacích zařízení N20 SA a N20 C SA lze hladce integrovat do stávajících procesů.

Efektivita nákladů

Díky vyššímu vychystávacímu a manipulačnímu výkonu se nová varianta vozíku amortizuje ve velmi krátké době.