Bohemianrings_H160_Moving_083
Bohemia Rings s.r.o.

Náročná manipulace s rozžhavenou ocelí

Proměna kruhového vstupního materiálu v podobě nařezaného bloku na perfektní kroužek do ložiska větrné elektrárny vyžaduje vysokou teplotu a tlak – a také robustní vozíky Linde, které jsou schopné pracovat v tak náročném prostředí.

V hale 10, v srdci továrny Bohemia Rings, se nachází pět průmyslových pecí, které mají uvnitř teplotu až 1250 ° C. Je to skutečně impozantní podívaná, když se vrata pecí otevřou, aby mohla být s rozžhavenými předkovky provedena potřebná manipulace.

Když je materiál o hmotnosti až sedmi tun a délce až jednoho metru dostatečně prohřátý, převeze je obsluha vozíku k obrovskému lisu uprostřed haly. Zde se předkovky děrují a lisují, aby mohly být převezeny k radiálně axiálnímu rozválcovacímu stroji, který jim dá potřebný tvar, aby pak mohly pak pokračovat k finálnímu obrábění.

"Naše výrobky jsou používány v nejrůznějších průmyslových odvětvích, včetně turbín a generátorů, stavebních strojů nebo výpočetní tomografie," říká Pavel Straszak, ředitel společnosti Bohemia Rings s.r.o.

Pan Straszak je zvláště hrdý na to, že jsou významným dodavatelem pro větrné elektrárny. Precizní a bezešvé válcované kroužky jsou doslova srdcem rotorů větrných elektráren. "Přibližně 80 procent našich kroužků přispívá k produkci obnovitelné energie v Evropě."

K tomu, aby lesklé prstence opustily továrnu Bohemia Rings, je zapotřebí mnoho kroků. Především manipulace s rozžhavenými kroužky je mimořádně náročná. "Horké kroužky jsou extrémně nebezpečné a jsou velmi těžké," vysvětluje Jiří Trunec, zodpovědný za kování. "Manipulace vyžaduje silné a robustní vozíky, s citlivým ovládáním."

Manipulace vyžaduje silné a robustní vozíky, s citlivým ovládáním.
Bohemiarings_tn
PROČ LINDE MATERIAL HANDLING?

To je správná výzva! Protože pouze Linde dokázalo dodat vysoce výkonné vysokozdvižné vozíky ve slévárenském provedení s hydrostatickým pohonem. Celkem zde používají tři H 160. Další dva starší vozíky mají za posledních 10 let provozu najeto 10 000 moto hodin. Díky speciálním ochranným prvkům pro pneumatiky, hydraulické hadice nebo zpětná zrcátka, nejsou na těžkých vysokozdvižných vozících žádné významné škody – jsou tedy dobře vybaveny pro provoz v okolí horkých slévárenských pecí.

V lehčích podmínkách provozované, ale stejně namáhané jsou vysokozdvižné vozíky, které přepravují válcované kroužky, vážící až 7 tun, k dalším krokům zpracování nebo připravují finální výrobky k přepravě. "Žádný problém," potvrdil řidič [jméno křestního jména], "s dvoupedálovým ovládáním jsou vysokozdvižné vozíky Linde jednoduše a citlivě ovladatelné ". A pro pana Pavla Straszaka jsou jasnou volbou: "Pro výrobu kroužků jsou vysokozdvižné vozíky Linde nepostradatelné. Bez nich bychom v ohni neměli tolik železa! "

Pro výrobu kroužků jsou vysokozdvižné vozíky Linde nepostradatelné. Bez nich bychom v ohni neměli tolik železa!

Pavel Strazsak, CEO Bohemia Rings s.r.o.

MANIPULAČNÍ TECHNIKA LINDE

  • 24 vozíků pro přepravu předběžně rozřezaných železných válců do pecí, lisů, válcovacích a obráběcích center, a pro nakládání do nákladních automobilů.
  • 3 skladové vozíky L10, L12 a T18 pro snadnější nakládání v dílně a skladu
  • 1 elektrický vysokozdvižný vozík E14
  • 20 čelních vozíků Linde s hydrostatickým pohonem, z toho 3 H160 ve slévárenském provedení. Pohon: nafta a CNG. Převedení části flotily z nafty na CNG snížilo emise o 40 procent
  • Bezpečnostní řešení: Kamery pro lepší viditelnost při manipulaci a připojení: connect ac
  • Servis: On-site servis, servisní technik Linde je v pohotovosti

Bohemianrings_H160_Moving_051

Bohemia Rings s.r.o.

Česká společnost byla založena v roce 1993 sourozenci Matthiasem a Annou Brück. Od začátku patří k nejvýznamnějším zákazníkům IMO, Liebherr a SKF. Od roku 2018 patří společnosti Bohemia Rings s.r.o. pod největšího výrobce oceli v České republice, skupinu společností Třinecké železárny - Moravia Steel.

Společnost se specializuje na kovářské služby. Ty zahrnují: řezání, kování, válcování, tepelné zpracování, mechanické zpracování a kontrola jakosti - to vše v závodě Zámrsk v západní části republiky nedaleko polské hranice. Je zde 272 zaměstnanců.

Každý rok se v továrně vyrábí přibližně 20 000 kroužků o průměru mezi 500 milimetry a 4 metry. Největší kroužky mají hmotnost 7 tun.