Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Plynové vysokozdvižné vozíky

Tiché a výkonné stroje
Plynové vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling

Plyn se osvědčil jako palivo v průmyslu. Plynové vysokozdvižné vozíky Linde Material Handling jsou spolehlivými pomocníky pro náročnou přepravu zboží a výrobků ve vnitřních i venkovních prostorách. Nabízejí výkon a stálou dostupnost spalovacího motoru, ale jsou mimořádně tiché a mají nízké emise. I při nepřetržitém provozu jsou hluk a znečištění výfukovými plyny snížené na naprosté minimum. Proto je lze na rozdíl od stejně výkonných dieselových vysokozdvižných vozíků používat při dodržení mezních hodnot i ve vnitřních prostorách, jako jsou sklady a haly.

Díky robustní konstrukci a výkonnému pohonu jsou plynové vysokozdvižné vozíky Linde ideálním řešením i pro venkovní použití. Dobře odolávají i extrémním podmínkám, jako jsou vítr a počasí, prach, špína nebo povrchy, po kterých se špatně jezdí.

Plynové vysokozdvižné vozíky Linde lze ovládat citlivě a intuitivně pomocí osvědčené koncepce dvoupedálového řízení a systému Linde Load Control. Fungování dvoupedálového řízení je založeno na hydrostatickém pohonu, který přenáší sílu motoru přímo na hnací kola a zdvihací hydrauliku vozíku. To umožňuje plynulý rozjezd, rychlé změny směru a přesnou manipulaci s nákladem. Díky systému Linde Load Control řidič zároveň snadno ovládá všechny důležité funkce sloupu pomocí dvou ovládacích páček integrovaných do loketní opěrky. Ovládací prvky jsou umístěny tak, aby minimalizovaly pohyby paží a zabránily únavě.

V závislosti na modelu je možné plynové vysokozdvižné vozíky provozovat na hnací plyn (LPG) nebo zemní plyn (CNG). V případě plynových vysokozdvižných vozíků s hnacím plynem mají uživatelé na výběr mezi komerčně dostupnými plynovými lahvemi, které se připojují k vozíku, a pevně instalovanou nádrží, kterou lze plnit u čerpadla. Pokud jsou jednotlivé vozíky využívány spíše sporadicky, nabízí optimální řešení varianta s plynovou lahví. Pokud má společnost větší flotilu plynových vysokozdvižných vozíků s odpovídající čerpací infrastrukturou na místě, jako nejekonomičtější varianta se obvykle ukazují vozíky s pevně instalovanými nádržemi. Díky ultrazvukovému ukazateli zbytkového množství řidiči u obou variant přesně vidí, kdy je třeba vyměnit láhev nebo zajet k čerpací stanici.

Zjistit více

Vysoce výkonné plynové vozíky pro vnitřní i venkovní použití

H14–H20 EVO

Vysoký manipulační výkon na minimálním prostoru: Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H14 – H20 jsou mimořádně kompaktní a obratné.

Zjistit více

H20–H35

Všestranní pomocníci: Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H20 – H35 lze snadno integrovat do vnitropodnikových softwarových systémů – a používat v mnoha oblastech.

Zjistit více

H35–H50

Výkonné a odolné: Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H35 – H50 jsou konstruovány pro náročný nepřetržitý provoz ve střední třídě nosnosti.

Zjistit více

H50–H80 EVO

Ať už jde o kovoprůmysl, obchod se stavebninami, nápojový nebo papírenský průmysl: Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H50 – H80 EVO přepravují těžké náklady rychle a přesně.

Zjistit více
Plynový vysokozdvižný vozík H25 od společnosti Linde Material Handling

Plynové vysokozdvižné vozíky Linde: vysoce výkonné uvnitř i venku

Společnost Linde již mnoho let určuje standardy výkonu a efektivity vidlicových vysokozdvižných vozíků s plynovým pohonem. Tito výkonní pomocníci s nosností od 1,4 do 8 tun se uplatní všude tam, kde je vyžadován výkon a všestrannost: v logistickém centru pro expedici zboží, ve skladu stavebních firem nebo při manipulaci se zbožím ve velkoobchodě. Plynové vysokozdvižné vozíky přitom kombinují klimaticky šetrnou jízdu bez sazí s tichou jízdou a extrémní odolností. Díky výkonnému pohonu podávají špičkový výkon i při přepravě těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti.

Vlastnosti

Plynový vysokozdvižný vozík H50 od Linde Material Handling se systémem Linde Blue Spot.

Bezpečnost

Četné bezpečnostní funkce zajišťují integritu řidiče a nákladu. Mimo jiné mezi ně patří kabina řidiče s optimalizovaným výhledem do všech stran a různé standardní a volitelné asistenční systémy. Další ochranu zajišťují různé konstrukční ochranné prvky, jako je nízko položené těžiště nebo ochranný rám Linde Protector Frame, u kterého ochranná střecha řidiče a rám tvoří zcela uzavřenou a masivní ochrannou zónu. Plynové vysokozdvižné vozíky Linde tak při každé práci poskytují řidiči i okolí vozíku maximální bezpečnost.

Ergonomické pracoviště řidiče plynových vysokozdvižných vozíků H20 – H35 od společnosti Linde Material Handling.

Ergonomie

Vysokozdvižné vozíky Linde jsou symbolem jízdního komfortu a ergonomie. Loketní opěrky a sedadlo jsou navrženy tak, aby se optimálně přizpůsobily fyzickým potřebám řidiče. To umožňuje soustředěnou a nerušenou práci i po delší dobu. Pryžová ložiska na nápravách, sloupu a naklápěcích válcích spolu s pohodlnými sedadly, která jsou šetrná k zádům, tlumí všechny druhy vibrací. Řidiči tak snadno zvládají i provoz na nerovném terénu.

Maximální manipulační výkon při minimální spotřebě paliva s plynovými vysokozdvižnými vozíky Linde Material Handling.

Manipulace

Hydrostatický systém Linde umožňuje přesné a citlivě řízené dodávání výkonu. Na základě bezúdržbového hydraulického systému je síla motoru beze ztrát přenášena na hnací kola a zdvihací hydrauliku. To umožňuje řidiči plynulý rozjezd, rychlou změnu směru jízdy a přesné manévrování v těsných prostorech. Tím je zajištěn maximální manipulační výkon při nízké spotřebě paliva.

Údržba servisním technikem společnosti Linde

Servis

Robustní konstrukce a servisně přívětivý design plynových vysokozdvižných vozíků Linde umožňují dlouhé intervaly údržby. Součinnost velmi odolného vozíku a efektivního servisu Linde zajišťuje minimální prostoje v každodenním provozu. Pro rychlou a nekomplikovanou údržbu jsou vozíky navrženy tak, aby byly důležité součásti snadno přístupné.

Správa vozového parku s Linde Material Handling

Konektivita

Díky standardní jednotce pro přenos dat lze všechny plynové vysokozdvižné vozíky Linde snadno integrovat do systému správy vozového parku Linde . Digitální propojení a analýza a zpracování údajů o vozících zvyšují efektivitu a bezpečnost vozíků. Optimalizují také plánování údržby. Tím se zvyšuje dostupnost a v konečném důsledku i produktivita. Kromě toho jsou plynové vysokozdvižné vozíky Linde standardně vybaveny systémem Linde Engine Protection System (LEPS), který sleduje důležité parametry motoru, jako je tlak oleje, hladina chladicí vody a teplota. Systém LEPS varuje řidiče před hrozícím poškozením motoru a upozorňuje na nutnost údržby. Kromě systému LEPS pomáhá předcházet prostojům, a tím i zbytečným nákladům, řada dalších funkcí.

Přehled výhod plynového vysokozdvižného vozíku

Efektivní

Díky systému Linde Load Control a hydrostatickému pohonu ovládá řidič v každé situaci všechny jízdní funkce i funkce zvedacího sloupu přesně a rychle.

Bezpečné

Vynikající výhled a různé asistenční systémy poskytují vyšší bezpečnost práce při provozu.

Komfortní

Velké a kvalitně vybavené kabiny připomínají interiéry moderních automobilů. To umožňuje rychlou a uvolněnou práci.

Úsporné

Hydrostatika Linde pracuje bez převodovky, spojky, diferenciálu i bubnových brzd. Tím se udržuje nízká spotřeba a nízké náklady na servis.

Robustní

Kombinace hydrostatického pohonu a robustního motoru se osvědčuje také při těžkém nepřetržitém provozu s mnoha provozními hodinami. Mnohé komponenty jsou zcela nebo téměř zcela bezúdržbové.

Vždy dokonale vyhovující

Společnost Linde nabízí zákazníkům speciální službu: Každý způsob použití je individuální, a proto má každá modelová řada plynových vysokozdvižných vozíků různé konstrukční varianty, možnosti výbavy a na přání i řešení na míru. Zákazníci společnosti Linde mohou díky výbavě pro individuální požadavky plně využít výkonnostní potenciál svého vozíku. Společnost Linde kromě toho vyvíjí řešení podle potřeb zákazníků, která jdou nad rámec sériové výbavy. Také vybavuje již používané plynové vysokozdvižné vozíky mnoha doplňky – od topení a klimatizace až po integrovaný boční posuv nebo pracovní LED světlomety. Tímto způsobem lze vybavit i stávající vozíky podle měnících se oblastí použití.

FAQ – Často kladené dotazy týkající se plynových vysokozdvižných vozíků

Co je to plynový vysokozdvižný vozík?

To je manipulační vozík, který má vlastní plynový pohon, se nazývá plynový vysokozdvižný vozík. Plynové vysokozdvižné vozíky obsluhuje jedna osoba a používají se k přepravě běžného nákladu.

Kdo smí řídit plynový vysokozdvižný vozík?

Pro řízení plynového vysokozdvižného vozíku se vyžaduje řidičský průkaz pro vysokozdvižné vozíky. Řidičský průkaz pro osobní automobily není nutný. Osoby mladší 18 let mohou řídit vysokozdvižné vozíky pouze za určitých podmínek a pod dohledem.

Kolik stojí plynový vysokozdvižný vozík?

Cena plynového vysokozdvižného vozíku se liší model od modelu. Celkové náklady závisí mimo jiné na užitečném zatížení a vybavení vysokozdvižného vozíku.

Jaké možnosti výbavy nabízejí plynové vysokozdvižné vozíky Linde?

Každá řada má různé modelové varianty a širokou škálu možností výbavy. které společnost Linde zavádí do běžné sériové výroby.

Jaké jsou provozní náklady plynového vysokozdvižného vozíku Linde?

Výběr modelu a způsob použití mají významný vliv na výši nákladů na kontrolu a údržbu. Plynové vysokozdvižné vozíky Linde mají obecně velmi malou spotřebu paliva a náklady na jejich servis a údržbu jsou nízké. Plynové vysokozdvižné vozíky Linde nevyžadují brzdový systém s náročnou údržbou, protože uzavřený olejový okruh hydrostatického systému s nízkým opotřebením automaticky zabrzdí vozík, když řidič nesešlapuje pedály. Hydraulický olej je třeba měnit pouze každých 6 000 provozních hodin. Odpařovač pro motor na hnací plyn vyžaduje servis až po 3 000 provozních hodinách.

Jakou spotřebu paliva má plynový vysokozdvižný vozík Linde?

Spotřeba paliva plynových vysokozdvižných vozíků Linde závisí na modelu a typu použití. Se spotřebou 1,9 až 6,2 kg/h potřebují vozíky Linde zdaleka nejméně plynu v rámci odvětví.

Jaké předpisy pro výfukové plyny splňují plynové vysokozdvižné vozíky Linde?

Zplodiny plynových vysokozdvižných vozíků spadají pod nařízení o nebezpečných látkách. Limitní hodnoty expozice na pracovišti (OEL) jsou uvedeny v TRGS 900. Pro provoz vysokozdvižných vozíků je relevantní hodnota OEL pro CO 35 mg/m3, OEL pro propan 1800 mg/m3 a OEL pro CO2 9100 mg/m3. Plynové vysokozdvižné vozíky Linde splňují přísné směrnice o emisích výfukových plynů pro mobilní pracovní stroje stanovené v nařízení Evropské unie 2016/1628/EU. To znamená: Pokud provozovatelé skladů zajistí správné provozní podmínky (odpovídající koncepce větrání, přiměřený počet vozíků, vhodná intenzita využití atd.) a dodržování TRGS 900, lze plynové vysokozdvižné vozíky Linde používat i ve vnitřních prostorách.

Které asistenční systémy nabízí Linde pro plynové vysokozdvižné vozíky?

Pro plynové vysokozdvižné vozíky Linde jsou k dispozici různé sériové i volitelné asistenční systémy. Linde Curve Assist upravuje rychlost jízdy úměrně úhlu natočení volantu a tím zaručuje maximální stabilitu při náklonu. Linde Load Assist snižuje náklon dopředu a rychlost zdvihu v závislosti na výšce zdvihu. Linde Safety Pilot zobrazuje těžiště nákladu, aktuální hmotnost nákladu, maximální povolenou výšku zdvihu a další důležité parametry a preventivně zasahuje v kritických situacích. Linde Motion Detection detekuje pohyby v zadním prostoru vysokozdvižného vozíku a zabraňuje jeho rozjezdu. Tímto způsobem systém chrání osoby, které se tam pohybují. Chodce chrání také Linde Safety Guard, asistenční systém, který lokalizuje vozíky s přesností na centimetry, spouští varovné signály a automaticky snižuje rychlost.

Jaké výhody nabízí hydrostatický pohon?

Hydrostatický pohon je základem bezkonkurenčního, precizního a citlivě ovladatelného výkonu plynových vysokozdvižných vozíků Linde. V každé pracovní situaci je k dispozici přesně potřebný výkon, protože uzavřený a bezúdržbový hydraulický systém přenáší sílu motoru na hnací kola a zdvihací hydrauliku beze ztrát. Axiální pístové čerpadlo s proměnným objemem pohání prostřednictvím proudu oleje jeden axiální pístový motor na každé hnací kolo. Tím se proud oleje převádí přímo na rotační pohyb. Dva samostatné pedály ovládají směr a průtok oleje: Pomocí pravého pedálu se vozík pohybuje vpřed, pomocí levého vzad. Tento způsob umožňuje plynulou regulaci rychlosti jízdy a rychlou změnu jízdního směru, aniž by bylo nutné přemisťovat nohy. Díky tomu lze přesně manévrovat i v těch nejtěsnějších prostorách, je zajištěn plynulý rozjezd a precizní nakládání a vykládání zboží v regálech.

Jaké možnosti digitálního propojení nabízí Linde pro plynové vysokozdvižné vozíky?

Vysokozdvižné vozíky Linde jsou standardně vybavené jednotkou pro přenos dat. V závislosti na požadavcích lze důležitá data o vozících přenášet na interní server nebo na centrální cloudový server společnosti Linde Material Handling prostřednictvím mobilní sítě nebo WiFi. Linde nabízí také službu Truck Health Management, která hlásí opotřebení a případné poškození vozíku. Tím se snižuje riziko vážnějších následných škod a zajišťuje se trvale vysoká dostupnost vozíků. Kromě toho lze plynové vysokozdvižné vozíky Linde integrovat do každého systému správy vozového parku . Díky tomu je možné optimalizovat vytížení vozíků, přesněji plánovat intervaly údržby a spravovat využití i mnoho dalších procesů souvisejících s řidiči a vozíky. Dodržování nejvyšších standardů ochrany údajů zajišťuje společnost Linde několikanásobným šifrováním při shromažďování, přenosu, zpracování a ukládání informací.

Leasing, koupě nebo pronájem?

Až najdete svůj vysněný vozík, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme s financováním plynového vysokozdvižného vozíku – od krátkodobého pomocníka v sezóně až po dříče pro trvalé použití: Společnost Linde má pro všechny požadavky tu správnou nabídku pronájmu, leasingu nebo koupě. V rámci poradenství Linde získáte kompletní přehled všech možností.