Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Dieselové vysokozdvižné vozíky

Tahouni
Dieselové vysokozdvižné vozíky H50 od společnosti Linde Material Handling

Tam, kde je vyžadována produktivita a robustnost, je dieselový vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling přesně tou správnou volbou. Od 1,4 do 18 tun užitečného zatížení: Dieselové vysokozdvižné vozíky bez námahy přepravují obrovské náklady v nepřetržitém provozu, a to i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách. Všechny dieselové modely od společnosti Linde nabízejí maximální manipulační výkon při minimální spotřebě paliva. Vozíky se tak stávají nepostradatelnými pomocníky při práci venku.

Z hlediska účinnosti a výkonu společnost Linde již mnoho let opakovaně stanovuje nová měřítka. Hydrostatický pohon ve spojení s dvoupedálovým řízením a vynikající ergonomií umožňuje precizní, rychlé a hospodárné jízdní pohyby v každé situaci. Systém Linde Load Control využívá dvě ovládací páky integrované do loketní opěrky, aby řidič mohl snadno a precizně ovládat pracovní a pomocnou hydrauliku dieselového vysokozdvižného vozíku. Tam, kde je vyžadován maximální výkon, nabízí Linde také mimořádně výkonné modely: Vysokozdvižné vozíky určené ke zvedání těžkých nákladů přepravují až 18 tun rychle, bezpečně, hospodárně a s naprostou precizností. Tím umožňují dosahovat nesrovnatelně vyššího manipulačního výkonu ve srovnání s konkurencí.

Od obratného pomocníka v nápojovém skladu až po výkonného siláka v dřevařském průmyslu: Dieselové vysokozdvižné vozíky Linde jsou vhodné jak pro intenzivní nepřetržité používání v denním a nočním provozu, tak pro příležitostné krátkodobé práce. Uživatelé přitom mohou využívat nejvyšší možnou flexibilitu při plánování nasazení a procesů. Obzvláště robustní konstrukce dieselových vysokozdvižných vozíků Linde chrání řidiče v každé situaci a zároveň zajišťuje optimální viditelnost. Bezpečnost dále zvyšuje řada mechanických a elektrických systémů. Díky efektivnímu využití paliva jsou dieselové vysokozdvižné vozíky Linde již řadu let považovány za nejekologičtější a s nejnižšími emisemi na trhu. Za určitých okolností je lze používat dokonce i ve vnitřních prostorách.

Zjistit více

Agilní univerzální vozíky se vznětovým motorem

H14–H20 EVO

Když jde do úzkých: Kompaktní vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H14–H20 EVO zaručují maximální manipulační výkon i v těch nejmenších prostorech.

Zjistit více

H20–H35

Propojený univerzální vozík: Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H20–H35 jsou obzvláště univerzální a lze je snadno integrovat do softwarových systémů na pracovišti.

Zjistit více

H35–H50

Výkonný všestranný pomocník: Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H35–H50 se plně osvědčují v náročném nepřetržitém provozu ve střední hmotnostní třídě.

Zjistit více

H50–H80 EVO

Ať už jde o papír, cihly nebo stavební materiály: Tam, kde je třeba rychle a přesně přemístit těžký náklad, se vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H50–H80 EVO cítí jako doma.

Zjistit více

HT100–HT180 Ds

Síla s přehledem: Díky vynikajícímu výhledu a hydrodynamickému pohonu jsou modely HT100–HT180 Ds vhodné zejména pro příležitostné použití.

Zjistit více

H100–H180 D

Preciznost a síla v souladu: Díky hydrostatickému pohonu jsou vysokozdvižné vozíky určené ke zvedání těžkých nákladů H100–H180 D ideální pro nepřetržitý provoz.

Zjistit více
Dieselový vysokozdvižný vozík Linde Material Handling v provozu v železárnách

Dieselový vysokozdvižný vozík Linde: výkonný a odolný

Ať se děje, co se děje: Kovoprůmysl, velkoobchod nebo přeprava zboží ve venkovních skladech – kdykoli jde venku do tuhého, jsou dieselové vysokozdvižné vozíky Linde ve svém živlu. Rozhodující je přitom odolnost výkonného vznětového motoru, který odolává všem druhům tepla a chladu. Dieselové vysokozdvižné vozíky odvádějí prvotřídní práci i v mokrém, blátivém nebo extrémně prašném prostředí. Tyto robustní vozíky bez námahy překonávají strmá stoupání a podávají špičkový výkon i při opakované přepravě těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti. Díky obrovské světlé výšce jim nevadí ani nerovný terén.

Vlastnosti

Plná kabina dieselového vysokozdvižného vozíku od společnosti Linde Material Handling

Bezpečnost

Když jde o Bezpečnost řidiče, nákladu a prostředí, neponechávají vysokozdvižné vozíky Linde nic náhodě. Vozíky jsou již od počátku vybavené mnoha ochrannými zařízeními. Nízké těžiště vozíku zajišťuje stabilitu při náklonu. Střecha a rám tvoří uzavřenou a masivní ochrannou zónu. Další ochranu zajišťuje kabina řidiče s optimalizovaným výhledem do všech stran a řada různých asistenčních systémů. Systém Linde Curve Assist například zabraňuje vjezdu do zatáčky příliš vysokou rychlostí.

Ergonomická kabina dieselového vysokozdvižného vozíku od společnosti Linde Material Handling

Ergonomie

Vysokozdvižné vozíky Linde jsou zárukou maximálního jízdního komfortu. Řidiči si mohou nastavit loketní opěrky a sedadlo tak, aby vyhovovaly všem fyzickým potřebám, což jim umožňuje soustředěně a nerušeně pracovat po dlouhou dobu. Sedadla šetrná k zádům a pryžová ložiska na nápravách, sloupu a naklápěcích válcích snižují otřesy i na nerovném terénu. Velká kabina řidiče nabízí dostatek prostoru pro nohy. Displeje a spínače jsou v dosahu ruky. Ergonomická koncepce ovládání s dvoupedálovým řízením a systémem Linde Load Control chrání před únavou. Řidič citlivě řídí veškeré pohyby zvedacího sloupu i zdvihací pohyby pomocí prstů, paže přitom pohodlně leží na opěrce.

Dieselový vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling v provozu

Manipulace

Plynulý rozjezd, rychlé změny směru a přesné manévry v nejmenším prostoru: Hydrostatický pohon poskytuje řidiči vždy přesně takový výkon, jaký potřebuje. Díky bezúdržbovému hydraulickému systému vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem je síla motoru beze ztrát přenášena na hnací kola a zdvihací hydrauliku. Systém Linde Load Control v kombinaci s dvoupedálovým řízením a hydrostatikou zajišťují, že řidič může každý jízdní pohyb a zdvih provést rychle a přesně. Tím se snižuje spotřeba a udržují se nízké náklady na servis. Výsledkem je maximální manipulační výkon při minimálních prostojích.

Snadná údržba dieselových vysokozdvižných vozíků od společnosti Linde Material Handling

Servis

Také pokud jde o Servis , vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem od společnosti Linde přesvědčí na celé čáře: Snadný přístup k důležitým komponentám umožňuje servisním technikům pracovat rychle a snížit tak náklady na kontroly. Dieselové vysokozdvižné vozíky Linde se navíc vyznačují dlouhými intervaly údržby. To je možné díky mnoha bezúdržbovým a na údržbu nenáročným sestavám, včetně hnací nápravy, ložisek naklápěcích válců a hydrostatického pohonu. Nové vysoce výkonné filtry poskytují dodatečnou ochranu proti opotřebení.

connect:desk od společnosti Linde Material Handling

Konektivita

Dieselové vysokozdvižné vozíky Linde zaznamenávají různá provozní data a přenášejí je prostřednictvím mobilní sítě nebo WiFi do softwaru správy vozového parku connect. Digitální chybové kódy tak umožňují diagnostiku vysokozdvižného vozíku na dálku. Pomocí aplikace connect mohou uživatelé optimálně plánovat údržbu a opravy vozíků a efektivně kalkulovat náklady. Aktualizace softwaru i další funkce lze do budoucna aktivovat „bezdrátově“. To zlepšuje výkon a funkčnost vozíků a udržuje je trvale v aktuálním stavu. K těmto účelům společnost Linde používá jednu z nejbezpečnějších cloudových infrastruktur na trhu. Dieselové vysokozdvižné vozíky tak lze integrovat do softwarových systémů chráněným a bezpečným způsobem.

Přehled výhod dieselového vysokozdvižného vozíku

Efektivní

Díky hydrostatickému pohonu a systému Linde Load Control ovládá řidič za všech okolností všechny jízdní funkce i funkce zvedacího sloupu přesně a rychle.

Bezpečné

Optimální výhled a různé asistenční systémy zajišťují vyšší bezpečnost práce v každodenním provozu.

Komfortní

Velikost a výbava kabin se orientuje na normy automobilového průmyslu – nejlepší předpoklady pro rychlou a uvolněnou práci.

Úsporné

Hydrostatika Linde pracuje bez převodovky, spojky, diferenciálu i bubnových brzd. To zajišťuje malou spotřebu a nízké servisní náklady.

Robustní

Kombinace hydrostatického pohonu a robustního motoru se osvědčuje také při těžkém nepřetržitém provozu s mnoha provozními hodinami. Mnohé komponenty jsou zcela nebo téměř zcela bezúdržbové.

Vyrobené na míru

Každé použití se liší. Jako speciální službu proto společnost Linde nabízí pro každou výrobní řadu dieselových vysokozdvižných vozíků různé varianty provedení, možnosti výbavy a na přání i řešení na míru. To znamená, že každý vysokozdvižný vozík je ideálně vybavený podle individuálních požadavků a zákazníci Linde mohou plně využít výkonnostní potenciál svého vozíku. Pro požadavky zákazníků, které přesahují rámec sériových možností, vyvíjí společnost Linde vhodné řešení speciálně pro toto použití. Speciální doplňková služba: Společnost Linde vybavuje stávající vozíky také mnoha doplňky – od topení a klimatizace až po integrovaný boční posuv nebo pracovní LED světlomety. Tímto způsobem lze vybavit celý vozový park podle měnících se oblastí použití.

FAQ – Často kladené dotazy týkající se dieselových vysokozdvižných vozíků

Co je to dieselový vysokozdvižný vozík?

Dieselový vysokozdvižný vozík je manipulační vozík s vlastním dieselovým pohonem. Obsluhuje ho jedna osoba a používá se k přepravě běžného nákladu.

Kdo smí řídit dieselový vysokozdvižný vozík?

K řízení dieselového vysokozdvižného vozíku není vyžadován řidičský průkaz na motorové vozidlo, ale průkaz na vysokozdvižný vozík ano. Osoby mladší 18 let mohou řídit vysokozdvižné vozíky pouze za určitých podmínek a pod dohledem.

Kolik stojí dieselový vysokozdvižný vozík?

Cena dieselového vysokozdvižného vozíku se liší model od modelu a nelze na ni odpovědět obecně. Mimo jiné závisí na nosnosti a vybavení vozíku.

Jaké možnosti výbavy mají dieselové vysokozdvižné vozíky Linde?

Společnost Linde nabízí pro každou řadu různé modelové varianty a širokou škálu možností výbavy, které se realizují v běžné sériové výrobě.

Jaké jsou provozní náklady dieselového vysokozdvižného vozíku Linde?

Náklady na provoz a údržbu dieselového vysokozdvižného vozíku se liší v závislosti na modelu a způsobu použití. Výhoda dieselových vysokozdvižných vozíků Linde: Spotřebovávají velmi málo paliva a nevyžadují náročnou údržbu. Například díky hydrostatickému systému Linde, který se prakticky neopotřebovává, nepotřebují dieselové vysokozdvižné vozíky brzdový systém, který vyžaduje intenzivní údržbu. Uzavřený olejový okruh automaticky zabrzdí vozík, jakmile nejsou sešlápnuté plynové pedály. Potřebný hydraulický olej je nutné měnit jen každých 6 000 provozních hodin. Pracovní cyklus certifikovaný TÜV NORD ukazuje: Při celkovém zohlednění nákladů na pořízení, energii, údržbu a personál dochází k roční úspoře téměř 2 500 eur ve srovnání s pořízením a provozem kteréhokoli konkurenčního vozíku se stejnou nosností.

Jaká je spotřeba paliva dieselového vysokozdvižného vozíku Linde?

Spotřeba paliva dieselových vysokozdvižných vozíků Linde se liší v závislosti na modelu a způsobu použití. V rámci průmyslového sektoru mají vozíky Linde zdaleka nejnižší spotřebu paliva v poměru k manipulačnímu výkonu.

Jaké emisní normy splňují dieselové vysokozdvižné vozíky Linde?

Dieselové vysokozdvižné vozíky Linde výrazně překonávají zákonem požadované mezní hodnoty emisního stupně 5. Důvodem jsou mimořádně účinné průmyslové motory, které ve spojení s hydrostatickým pohonem od společnosti Linde stabilně pracují v optimálním rozsahu otáček. Tím se snižuje spotřeba i emise.

Jakými asistenčními systémy může být vybaven dieselový vysokozdvižný vozík od společnosti Linde?

Společnost Linde nabízí pro své dieselové vysokozdvižné vozíky širokou škálu sériových i volitelných asistenčních systémů: Linde Curve Assist upravuje rychlost jízdy úměrně úhlu natočení volantu a tím zaručuje maximální stabilitu při náklonu. Linde Load Assist snižuje náklon dopředu a rychlost zdvihu v závislosti na výšce zdvihu. Linde Safety Pilot zobrazuje důležité parametry, jako je těžiště nákladu, aktuální hmotnost nákladu a z toho vyplývající maximální povolená výška zdvihu. Linde Motion Detection zaznamenává pohyby v zadním prostoru vysokozdvižného vozíku v okamžiku rozjíždění dozadu (nebo couvání). Linde Safety Guard chrání chodce tím, že lokalizuje vozíky s přesností na centimetry, spouští výstražné signály a automaticky snižuje rychlost.

Jak funguje hydrostatický pohon?

Základem bezkonkurenčně precizního a citlivě ovladatelného výkonu dieselových vysokozdvižných vozíků Linde je hydrostatický pohon. Uzavřený a bezúdržbový hydraulický systém přenáší sílu průmyslového motoru beze ztrát na hnací kola a hydrauliku zdvihu, takže je v každé pracovní situaci k dispozici přesně požadovaný výkon. Axiální pístové čerpadlo s proměnným objemem pohání prostřednictvím proudu oleje jeden axiální pístový motor na každé hnací kolo. Tím se proud oleje převádí přímo na rotační pohyb. Směr a průtok oleje se ovládají dvěma samostatnými pedály: Pravý pedál pohybuje vysokozdvižným vozíkem dopředu, levý dozadu – díky tomu lze bez přesunu nohou plynule regulovat rychlost a rychle měnit směr jízdy dieselových vysokozdvižných vozíků. To zaručuje citlivé manévrování i v těch nejtěsnějších prostorech, plynulý rozjezd a precizní nakládání a vykládání zboží v regálech.

Jaké možnosti digitálního propojení nabízí Linde pro své dieselové vysokozdvižné vozíky?

Dieselové vysokozdvižné vozíky jsou standardně vybaveny jednotkou pro přenos dat. Příslušné údaje o vozících lze přenášet na vaše servery nebo na centrální cloudové servery společnosti Linde Material Handling v závislosti na požadavcích prostřednictvím mobilní sítě nebo WiFi. Truck Health Management hlásí opotřebení nebo případné poškození vozíku. Tím se snižuje riziko vážnějších následných škod. Kromě toho je zajištěna trvale vysoká dostupnost vozíků. Vysokozdvižné vozíky lze integrovat do jakéhokoli systému správy vozového parku. Uživatelé tak mohou optimalizovat vytížení vozíků, lépe plánovat intervaly údržby a řídit využití i další procesy související s řidiči a vozíky. Linde Material Handling přitom zaručuje dodržování nejvyšších standardů ochrany údajů prostřednictvím vícenásobného šifrování při shromažďování, přenosu, zpracování a ukládání informací.

Pronájem, leasing nebo koupě?

Našli jste ideální dieselový vysokozdvižný vozík? Pak vám s financováním vašeho vysněného vozíku rádi poradíme. Ať už se jedná o dočasnou výpomoc ve špičkách nebo o ústřední prvek v nepřetržitém provozu: Společnost Linde má pro všechny požadavky správnou nabídku nákupu, pronájmu nebo leasingu. Kompletní přehled všech možností získáte v rámci poradenství Linde.

Případové studie – Dieselové vysokozdvižné vozíky v provozu

Norrlands trä

V obci Älandsbro ležící necelých 400 kilometrů severně od Stockholmu se ve společnosti Norrlands trä již pět let používá vozík Linde H120 D. Tento švédský zákazník teprve nedávno rozšířil svou flotilu o další vozík Linde, který i přes svou velikost a hmotnost pracuje velice přesně.

Zjistit více

Barcelona Cartonboard

Krabičky na léky běžně dostupné v obchodech mají často svou historii: Ve svém předchozím životě byly například nápojovými kartony, a tak více méně pochází přímo z odpadkového koše. Aby se ale proměnily v něco, co rádi bereme do rukou, nepotřebuje společnost Barcelona Cartonboard mnoho: separační zařízení, papírenský stroj – a tucet velkokapacitních stohovacích vozíků.

Zjistit více

Když se daří mým řidičům, daří se i mně

Když je třeba ve špičce rychle nakládat, vozík H25 od společnosti Linde jezdí ve vápence Rygol GmbH & Co. KG v obci Painten na plné otáčky. Pro tuto středně velkou společnost z Dolního Bavorska je rozhodující hospodárnost a ovladatelnost: Vozíky musí zvládnout 16hodinové směny. Pro model H25 to není problém.

Přejít k videu

Tma, horko a nečistota

Ve společnosti BOHAI TRIMET GmbH v Sömmerdě odolává nový vozík H30 vysokým teplotám a nepříznivým vzduchovým podmínkám. Jedná se o jediný vysokozdvižný vozík s otočným zařízením, který v nepřetržitém provozu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu zásobuje tavicí pece na výrobu automobilových dílů. Rozhodující přitom je koncepce osvětlení Linde v kombinaci s vynikajícím výhledem do všech stran a hladkým chodem hydrauliky.

Přejít k videu