Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Vysokozdvižný vozík

Pomocník číslo jedna
Vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling jsou v intralogistice pomocníkem číslo jedna.

Vysokozdvižný vozík je ve vnitropodnikové logistice pomocníkem číslo jedna. Vzhledem ke své mnohostrannosti a výkonnosti se dokonale hodí pro přepravu a překládku zboží ve skladových halách, výrobních zařízeních i vnějších prostorách.

Společnost Linde Material Handling nabízí vhodný vysokozdvižný vozík pro všechna odvětví i požadavky, a to úspěšně již více než 60 let. Nabídka vozíků společnosti Linde je jedinečná: Zahrnuje 77 konstrukčních řad s 382 variantami a více než 10 000 možnostmi volitelného vybavení. Hlavní přitom vždy je produktivita, bezpečnost a ergonomie.

Vysokozdvižný vozík: elektrický vysokozdvižný vozík versus vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem

Elektrický vysokozdvižný vozík nebo vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem – to je základní otázka pro každý sklad a každou výrobu. O výběru vysokozdvižného vozíku rozhoduje především místo použití: Elektrický vysokozdvižný vozík je ideálním řešením pro práci v hale, protože je velmi tichý a neprodukuje žádné emise. Ve vnějších prostorách se často používají vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem, protože u nich lze snadno zajistit zdroj napájení v podobě plynu nebo nafty. Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem se navíc vyznačují vysokou odolností a dokážou proto čelit nejnáročnějším povětrnostním podmínkám.

Elektrický vysokozdvižný vozík od společnosti Linde

Společnost Linde nabízí široký výběr elektrických vysokozdvižných vozíků, které bez problémů zvládnou náklad o hmotnosti 1 000 až 8 000 kg. Jejich silnou stránkou je přesnost a manévrovatelnost, které společně zajišťují vysoký manipulační výkon. Společnost Linde vyvinula výkonnou pohonnou technologii s citlivější trakcí, takže je možné náklad rychle zvedat i přepravovat. Všechny modely elektrických vysokozdvižných vozíků se ovládají intuitivně a jsou vybavené bezúdržbovou kompaktní nápravou, díky níž lze s vysokozdvižnými vozíky manévrovat na milimetr přesně.

Více informací o elektrických vysokozdvižných vozících od společnosti Linde najdete zde.
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde Material Handling
Vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem H16 od společnosti Linde Material Handling

Vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem od společnosti Linde

Vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem od společnosti Linde je již celé roky standardem produktivity a efektivity. Portfolio vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem pokrývá rozsah nosností od 1,4 do 18 tun. Dokonalá souhra hydrostatického pohonu, dvoupedálového řízení a ovládacích prvků systému Linde Load Control zajišťuje, že řidič může každý jízdní i zvedací pohyb provést rychle a přesně. Díky efektivnímu přenosu síly a inteligentnímu řízení poskytují vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem vždy dostatečný výkon.

Více informací o vysokozdvižných vozících se spalovacím motorem od společnosti Linde najdete zde.
Vysokozdvižný vozík s novými charakteristikami: Dieselový vysokozdvižný vozík Linde H20 – H35 při práci ve skladové hale

H20 – H35: Dokonalost v každém detailu

Dieselové vysokozdvižné vozíky a plynové vysokozdvižné vozíky H20 – H35 představují první generaci vysokozdvižných vozíků, kterými společnost Linde opět stanovuje standardy v oblasti výkonu, ergonomie, bezpečnosti a konektivity. Tyto vysokozdvižné vozíky budou proto schopné zvládat náročné materiálové toky i v budoucnu. Technickým základem je osvědčený hydrostatický pohonný systém, který beze ztrát přenáší sílu průmyslového motoru na hnací kola a zdvihací hydrauliku. Robustní konstrukce zároveň zajišťuje dlouhou životnost při minimální potřebě údržby.

Přečtěte si více o VZV nové generace.

Vysokozdvižný vozík s „životními zkušenostmi“: Prověřené použité vysokozdvižné vozíky

Startupy, firmy ve fázi rozvoje nebo firmy s proměnlivou dobou nasazení vysokozdvižných vozíků hledají možnosti, jak uspokojit své speciální požadavky spolehlivě a zároveň hospodárně. Prověřené repasované použité vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde jsou v takovém případě kvalitní, hodnotnou a cenově výhodnou alternativou. Společnost Linde vybírá pro tento program jen tu nejlepší techniku, a to na základě kompletní historie, servisu a pečlivé kontroly při vracení vozíku.

Přečtěte si více o použitých vysokozdvižných vozících od společnosti Linde.
Zámek zapalování prověřeného použitého vysokozdvižného vozíku od společnosti Linde

Vysokozdvižný vozík jenom na určitou dobu: Pronajatý vozík od společnosti Linde

Pronajatý vozík od společnosti Linde při práci

V mnoha situacích, například v sezónních špičkách a před velkými akcemi, může být pronájem vysokozdvižného vozíku hospodárnější alternativou než koupě nového. Služby pronájmu Linde nezahrnují jen rychlou dodávku naléhavě potřebných VZV, ale nabízejí také potřebnou flexibilitu i poradenství. Firmy se tak mohou právě v těchto pracovně náročných obdobích spolehnout na flexibilní nabídku řešení.

Přečtěte si více o pronajímaných vysokozdvižných vozících od společnosti Linde.

Vysokozdvižný vozík v týmu: Správa vozového parku od společnosti Linde

Vysokozdvižný vozík dokáže mnoho, ale flotila ještě víc. Předpokladem je hospodárná správa vozového parku. Patří sem například identifikace vozíků, které jsou náchylné k poruchám, přetížené nebo nedostatečně vytížené. Systém správy vozového parku Linde connect poskytuje přesně ty informace, které provozovatelé vozových parků potřebují k efektivnímu využití svých vozíků – bez ohledu na lokalitu a velikost vozového parku, nové nebo stávající vozíky či zařízení jiných výrobců.

Přečtěte si více o správě vozového parku od společnosti Linde.
connect-peolpe-4284_6005_BX22_16x9w640

Takhle fungují vysokozdvižné vozíky

Pro výkonnou intralogistiku

Vysokozdvižný vozík je univerzálním pomocníkem vnitropodnikové překládky a přepravy zboží. Díky svým mimořádným vlastnostem a mnoha možnostem vybavení se elektrické vysokozdvižné vozíky a vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem od společnosti Linde již po celá desetiletí osvědčují v nejrůznějších odvětvích. Této roli zůstává společnost Linde věrná a každou novou výzvu v logistice vyřeší vhodným vozíkem nebo flotilou.

Konstrukce vysokozdvižného vozíku

Hlavními charakteristikami každého vysokozdvižného vozíku jsou zvedací sloup vpředu a protizávaží vzadu. Na vidlicovém nosiči se nacházejí dvě vidlice, jejichž vzdálenost je možné nastavit a které lze zvedat prostřednictvím hydraulického systému.

Obrázek konstrukce vysokozdvižného vozíku

1: Vodicí kladka 2: Zvedací sloup 3: Zvedací řetěz 4: Vidlicový nosič 5: Vidlice 6: Motorový prostor / baterie 7: Protizávaží 8: Ochranná střecha se sklápěcími válci umístěnými nahoře

Pohony vysokozdvižných vozíků

Při koupi vysokozdvižného vozíku hrají důležitou roli nejen pořizovací, ale také provozní náklady, a tedy i náklady na energii. K upřednostňovaným řešením proto vedle spalovacích motorů a olověných baterií stále častěji patří lithium-iontové baterie nebo palivové články. Ke každému z těchto energetických systémů nabízí společnost Linde Material Handling nejmodernější technologie a služby.

Díky čtyřem energetickým systémům poskytuje vhodné řešení každé logistické výzvy:

Spalovací motor

Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem mají oproti ostatním systémům jednu výhodu: Díky velké světlé výšce se hodí i na velmi nerovné povrchy. Navíc přesvědčí zejména vysokým výkonem motoru. Společnost Linde nabízítyto vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem .

Olověná baterie

Elektrické vysokozdvižné vozíky s olověnými bateriemi jsou stále velmi žádané. A to v případech, kdy ve vícesměnném provozu existuje možnost výměny baterií nebo když se nepočítá s jejich nepřetržitým vytížením. Příkladem mohou být maloobchodníci, kteří potřebují vozík jen několik hodin denně pro vykládku a nakládku. Společnost Linde nabízítyto elektrické vysokozdvižné vozíky .

Lithium-iontová baterie

Díkylithium-iontové technologii (Li-ION) odpadají nákladné a časově náročné výměny baterií, protože je lze v krátkých pracovních přestávkách dobíjet.

Palivový článek

Načerpání vodíku do vysokozdvižných vozíků spalivovým článkem trvá pouhou jednu až tři minuty. Takto vysoká dostupnost vozíků je velkou výhodou především v náročném vícesměnném provozu.

Přehled historie vysokozdvižných vozíků Linde

Vysokozdvižným vozíkem se spalovacím motorem H20 – H35 udává společnost Linde nové průmyslové standardy pro vysokozdvižné vozíky s protizávažím.

2019: Nová generace vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem

Výkonnými, obratnými a propojenými vysokozdvižnými vozíky se spalovacím motoremkonstrukční řady 1202udává společnost Linde nové průmyslové standardy pro vysokozdvižné vozíky s protizávažím.

Společnost Linde Material Handling slaví výrobu 111 111. elektrického vysokozdvižného vozíku.

2017: Elektrický vysokozdvižný vozík číslo 111 111

Společnost Linde slaví výrobu 111 111. elektrického vysokozdvižného vozíku řady 386, konkrétně vozíků E12 až E20, které byly uvedeny na trh v roce 2006.

Proslov Sabine Neuß při předávání 750 000. vysokozdvižného vozíku od společnosti Linde Material Handling.

2014: 750 000. vysokozdvižný vozík a první veletrh WoMH

Společnost Linde slaví výrobu 750 000. vysokozdvižného vozíku. Prvního veletrhu World of Material Handling (WoMH) se účastní více než 6000 odborných návštěvníků.

Vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling poháněný palivovými články před vodíkovou nádrží

2009: Vysokozdvižný vozík s hybridním pohonem a palivovými články

Společnost Linde poprvé představuje prototypy s alternativními pohony. Od roku 2010 nabízí společnost Linde jako první výrobce manipulačních vozíků v Evropě sériově vyráběné vozíky s palivovými články.

Řidiči vysokozdvižných vozíků od společnosti Linde Material Handling na StaplerCupu 2005 zdolávají parkur

2005: Mistrovství v řízení vysokozdvižných vozíků

StaplerCup slaví premiéru. Prvního německého mistrovství v řízení vysokozdvižných vozíků se účastní více než 1500 řidičů.

Vysokozdvižný vozík výrobní řady 351 od společnosti Linde Material Handling zvedá trubky.

1985: Vysokozdvižné vozíky špičkové třídy

Výrobní řada 351 zahajuje revoluci ve světě vysokozdvižných vozíků. Ve špičkové třídě s nosností od 2 do 3,5 tuny udává tento dieselový vysokozdvižný vozík nové standardy pro design a výkon překládky.

První elektrický vidlicový vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling

1971: První elektrický vysokozdvižný vozík od společnosti Linde

Na veletrhu v Hannoveru v roce 1971 slaví svoji světovou premiéru první elektrický vysokozdvižný vozík od společnosti Linde.

První vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling – Hubtrac

1959: První vysokozdvižný vozík od společnosti Linde

Úspěšná historie vysokozdvižných vozíků Linde začíná v roce 1959: Hubtrac je prvním vysokozdvižným vozíkem s hydrostatickou převodovkou.