Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Tažné soupravy od společnosti Linde Material Handling

Vždy ten správný vláček
Tažné soupravy od společnosti Linde Material Handling přepravují různé druhy zboží současně.

V moderní průmyslové výrobě musí být zásobování materiálem přesně koordinováno s pracovními cykly výrobních strojů a montážních linek. Pro zajištění synchronizovaného a plynulého toku materiálu je obzvláště důležité, aby byl požadovaný materiál dodán ve správný čas (just in time) na správné místo (just in sequence). To často vyžaduje souběžné použití více intralogistických vozíků, což však znamená vyšší investiční a následné náklady a zvyšuje riziko nehod.

Tady přichází do hry tažná souprava. Skládá se z tažného vozidla s jedním nebo více přívěsy. Díky různým typům přívěsů může jedna tažná souprava současně přepravovat různé druhy zboží. Přívěsy se vyznačují vysokou směrovou stabilitou, která zajišťuje přesnou a spolehlivou jízdu vláčku.

Přehled tažných souprav

LT06 – LT10 M / LT10 W

Obratné tažné soupravy LT06 – LT10 M / LT10 W od společnosti Linde Material Handling jsou optimalizovány pro přepravu zboží uvnitř budov.

Zjistit více

LT16 Ch/BMh

Tažné soupravy LT16 Ch/BMh od společnosti Linde Material Handling jsou ideální pro náročnou přepravu různých nákladů ve venkovním prostředí.

Zjistit více

LT10 – LT20

Přívěsy logistického vláčku LT10 – LT20 od společnosti Linde se vyznačují dokonalou manévrovatelností a flexibilními možnostmi použití.

Zjistit více

Linde Material Handling nabízí tři různá řešení tažných souprav, z nichž každé je optimalizováno pro konkrétní použití. Přívěsy logistických vláčků LT06 – LT10 M a LT10 W jsou díky své kompaktní jednonápravové konstrukci ideální pro přepravu zboží v halách. Díky robustní konstrukci a velkým venkovním pneumatikám jsou přívěsy LT16 Ch/BMh ideálním řešením pro přepravu zboží ve venkovním prostředí. Modely LT10 – LT20 C a LT10 – LT16 B/BM jsou univerzální a lze je používat v halách i venku, takže nabízejí maximální flexibilitu a všestrannost.

Díky přepravní kapacitě až 2 000 kilogramů na přívěs umožňuje tažná souprava Linde rychlou a spolehlivou přepravu velkého množství zboží. Logistické vláčky přitom přesvědčí vynikajícími jízdními vlastnostmi, které se vyznačují směrovou stabilitou a vysokou manévrovatelností. Díky své vysoké efektivitě při přepravě zboží minimalizují objem vnitropodnikové dopravy, což trvale snižuje spotřebu energie, a tím šetří náklady a chrání životní prostředí.

Celkově se tak tažné soupravy stávají jedním z nejekonomičtějších, nejbezpečnějších a nejekologičtějších řešení pro vnitropodnikovou přepravu zboží. Společnost Linde nabízí svými logistickými vláčky řešení, která jsou individuálně přizpůsobena požadavkům zákazníků, aby byla přeprava materiálu na krátké, střední i dlouhé vzdálenosti co nejefektivnější a nejpružnější.

Zjistit více

Jedna tažná souprava pro všechny případy

Indoorový vláček

Indoorový vláček se skládá z přívěsů LT06 – LT10 M a LT10 W. Používá se hlavně pro vnitropodnikovou přepravu surovin ze skladu k montážním linkám v hale. Díky kompaktní konstrukci jej lze snadno integrovat do stávajících budov a výrobních prostor. V kombinaci s tahačem P60C je tento logistický vláček ideálním řešením pro vnitropodnikovou přepravu s přívěsy.

Zjistit více
Přívěsy LT06 – LT10 M a LT10 W jsou ideální pro přepravu v halách.
Přívěsy tažných souprav LT16 Ch/BMh jsou optimální pro venkovní použití.

Outdoorový vláček

Díky robustní dvounápravové konstrukci a velkým venkovním pneumatikám jsou přívěsy tažných souprav LT16 Ch/BMh určeny pro dlouhé venkovní trasy. Společně s tahačem P250 zvládne tento logistický vláček i ty nejtěžší terénní podmínky, a proto je ideální pro venkovní použití.

Zjistit více

Všestranný pomocník

Přívěsy LT10 – LT20 C a LT10 – LT16 B/BM nabízejí maximální všestrannost a flexibilitu ve vnitropodnikovém toku materiálu. Ať už v hale, nebo venku: V kombinaci s tahačem P80 je tato tažná souprava ideálním řešením pro přepravu větších nákladů uvnitř nejrůznějších podnikových hal nebo mezi nimi.

Zjistit více
Ať už v hale, nebo venku: Přívěsy tažných souprav LT10 – LT20 C a LT10 – LT16 B/BM jsou všestranně použitelné.

Tažná vozidla

Linde nabízí široký výběr výkonných tažných vozidel pro logistické vláčky, od kompaktních elektrických tahačů P40 – P60 C přes obratné tahače P60 – P80 se sedadlem řidiče až po velké modely P350 s nosností 35 tun. Ať už jde o úzké uličky v regálovém skladu, nebo venkovní použití na nerovném terénu: Linde má připravený vhodný tahač pro každou úlohu.

Zjistit více

Vozíky

K tažným soupravám v programu Linde patří řada vozíků s nosností až 1 000 kg v různých velikostech, s různým vybavením a pneumatikami. Jsou vhodné pro přepravu palet a kontejnerů a mohou být vybaveny modulárními regálovými nástavbami pro přepravky malých nákladů.

Přehrát video
Tažné soupravy od společnosti Linde Material Handling: Všestranné, přesné a výkonné.

Tažná souprava od společnosti Linde: Vysoká nosnost se snoubí s všestranností

Tažné soupravy Linde jsou mimořádně všestranně použitelné, protože jejich malý poloměr otáčení umožňuje velmi přesné manévrování i v těch nejtěsnějších prostorech. Zároveň nabízejí obrovskou flexibilitu při přizpůsobování přívěsných modulů různým typům přepravovaného zboží, od palet přes drátěné bedny až po speciální kontejnery. Náklad je přitom vždy na vozíku, který se v zájmu rychlé přepravy zboží zasune do rámu a poté se zvedne. Díky pohodlné nakládce a vykládce mohou tažné soupravy přepravit více zboží na pracoviště nebo do skladů za kratší dobu než individuální přeprava. Díky efektivní přepravě velkého množství zboží jsou rentabilní již od trasy dlouhé 160 metrů.

Vlastnosti

Tažné soupravy Linde jsou vybavené širokou škálou bezpečnostních funkcí pro bezpečný provoz.

Bezpečnost

Tažné soupravy Linde jsou vybavené širokou škálou funkcí, které zajišťují bezpečný provoz a ochranu řidiče. Automatické blokování rozjezdu zajišťuje, že se logistický vláček nedopatřením nerozjede se spuštěným nákladním rámem. Během jízdy se mechanismus spouštění přívěsů automaticky deaktivuje. Kromě toho jsou nákladní rámy vybavené patentovaným systémem zajištění nákladu, který spolehlivě zajistí veškeré přepravované zboží. Aby se zabránilo nehodám, systém Linde Curve Assist automaticky přizpůsobuje rychlost vozíku v zatáčkách. Bezpečnost tažné soupravy lze dále optimalizovat pomocí volitelné výbavy, jako jsou bezpečnostní praporky, varianty osvětlení a ochrana proti povětrnostním vlivům.

Tažné soupravy od společnosti Linde Material Handling jsou ergonomicky optimalizované.

Ergonomie

Pro maximální uživatelský komfort a minimální fyzickou zátěž je tažná souprava Linde optimalizována pro ergonomickou práci. Většinu nákladních rámů lze nakládat a vykládat na úrovni terénu. To šetří záda, protože není nutné zvedat těžké zboží, čímž se snižuje riziko zranění a prostojů. Nakládací rámy se zamykají intuitivně a automaticky. Odemykání je umístěno v ergonomické výšce a lze je pohodlně ovládat nohou. Některé nákladní rámy (např. rám C, rám M) mají ergonomický mechanismus vysouvání, který vytlačí náklad ze zadní části vidlice, jakmile obsluha uvolní zámek.

Malý poloměr otáčení tažných souprav Linde usnadňuje dynamické jízdní manévry.

Manipulace

Tažné soupravy od společnosti Linde umožňují maximální manipulační výkon v halách i venku. Malý poloměr otáčení, směrová stabilita, stabilita při sklápění a vysoká rychlost zdvihu zaručují rychlou a bezpečnou přepravu v jakémkoli prostředí. Přívěsy pro vnitřní použití jsou jednonápravové, aby umožnily maximální manévrovatelnost a dynamické jízdní manévry. Díky nízké hmotnosti přívěsu může tažné vozidlo překonávat vzdálenosti vyšší rychlostí. Pro venkovní použití (nebo pro přepravu mezi halami) jsou k dispozici přívěsy se stabilní dvounápravovou konstrukcí a řízením čtyř kol. Automatické zvedání a spouštění nákladních rámů zajišťuje pohodlnou a rychlou manipulaci s nákladem: Jakmile řidič nastoupí do tažného vozidla, rámy se zvednou pro přepravu. Při opuštění vozíku se opět spustí. Pro snadnou manipulaci s vozíky jsou některé přívěsy vybaveny pomocnými zařízeními pro vjezd, která umožňují bezproblémovou nakládku a vykládku. Přívěsy, které lze nakládat a vykládat z obou stran, zajišťují maximální flexibilitu.

Tažné soupravy od společnosti Linde Material Handling se vyznačují vysokou dostupností.

Servis

Tažná souprava Linde se vyznačuje vysokou dostupností a nízkými nároky na údržbu. Díky synchronizovaným intervalům údržby tažného vozidla a nákladního rámu lze plánovat a provádět údržbu s úsporou času. Konstrukce rámu se skládá pouze z několika dílů, což výrazně snižuje množství nutných servisních úkonů. Mechanické blokovací zařízení zajišťuje snadný servis a usnadňuje provádění údržby a oprav. Kromě toho je systém oje vláčků nenáročný na údržbu, což rovněž šetří čas a náklady.

Naváděcí systém tažné soupravy Linde Logistic Train Controller koordinuje a optimalizuje přepravní příkazy.

Konektivita

Dnešní průmyslová výroba vyžaduje optimalizovanou koordinaci materiálových toků. Společnost Linde na vyžádání podporuje integraci do digitálně řízených procesů pomocí vlastního řídicího systému Linde Logistic Train Controller pro tažné soupravy. Tento systém umožňuje bezproblémové začlenění automatizované tažné soupravy, což vede k ještě efektivnějšímu propojení výrobních procesů. Koordinuje přepravní příkazy a předkládá řidičům optimální trasy. Díky standardizovaným rozhraním lze nakládací rámy používat s automatizovanými tahači .

Přehled výhod tažné soupravy

Přizpůsobivost

Různé přívěsné moduly pro přizpůsobení jednotlivým přepravním úkolům

Nosnost

Přeprava velkých objemů materiálu o hmotnosti až 2 000 kg na přívěsný modul

Všestrannost

Optimalizace pro různé druhy zboží, od palet přes drátěné bedny až po speciální kontejnery

Obratnost

Zvládání úzkých uliček díky speciálním systémům řízení nebo konfiguracím náprav

Bezpečnost

Prevence nehod a škod díky mnoha bezpečnostním funkcím

Efektivita

Rychlé a pohodlné nakládání a vykládání s intuitivním ovládáním pro maximální manipulační výkon

Digital

Volitelný naváděcí systém tažné soupravy poskytuje návody krok za krokem s cílem dalšího zvýšení výkonu

Možnost automatizace

Standardizovaná rozhraní pro kombinaci s automatizovanými tahači

Tažná souprava na míru

Rozdíl je ve specializaci. Proto lze tažnou soupravu od společnosti Linde individuálně přizpůsobit konkrétním požadavkům. Ať už se jedná o drátěné bedny, palety, nebo jiné přepravní jednotky – máme správné řešení pro přepravu všech typů a množství zboží. K dispozici je také řada dalších prvků, včetně ochrany různých přívěsných modulů před povětrnostními vlivy, různých variant pneumatik a speciálních variant osvětlení. Také barvu tažné soupravy lze snadno přizpůsobit. Pokud to nemá být typická červená barva Linde, mohou si zákazníci zvolit speciální lakování.

Často kladené dotazy týkající se tažných souprav

Co jsou tažné soupravy a kde se používají?

Tažná souprava (známá také jako logistický vláček, souprava s přívěsy nebo nákladní souprava) je vnitropodnikový přepravní prostředek používaný v intralogistických procesech, převážně ve výrobních podnicích. Používá se k pravidelnému překonávání větších vzdáleností v rámci podniku a k přepravě materiálu ve formě balíků. Tažné soupravy se zpravidla skládají z tažného vozidla a jednoho nebo více přívěsů, do kterých se vsouvají tzv. vozíky pro přepravu. Slouží k zásobování různých úseků výrobního závodu materiálem.

Jaké druhy zboží lze přepravovat tažnými soupravami?

Tažné soupravy se často používají k přepravě materiálu v rámci podniku. Může jít o suroviny, polotovary nebo hotové výrobky. Tyto výrobky mohou být umístěné na nejrůznějších přepravních jednotkách, jako jsou palety, drátěné bedny nebo krabice, které jsou zase umístěné na vozíku. V některých případech se tažné soupravy používají také k přesunu nářadí, strojů nebo jiných zařízení v rámci podniku nebo k dodávkám komponent a dílů do výroby.

Jsou tažné soupravy energeticky efektivní?

Tažné soupravy lze považovat za energeticky efektivní. Obvykle se používají pro pozemní přepravu materiálu a mohou optimalizovat a automatizovat vnitropodnikový pohyb zboží. Efektivním plánováním a řízením tažných souprav se lze vyhnout zbytečným jízdám a snížit spotřebu energie.

Jaký typ pohonu se používá u tažných souprav?

Existují různé typy pohonu tažných souprav. Mohou být vybaveny elektrickým pohonem, který nabízí vysokou energetickou účinnost a nízké emise. V některých případech mohou být tažné soupravy vybaveny také dieselovým motorem nebo hybridním pohonem, přičemž hybridní pohon kombinuje výhody elektrického a dieselového pohonu. Typ pohonu tažné soupravy může záviset na různých faktorech, například na velikosti vláčku, trase a specifických požadavcích příslušného provozu.

Jaké jsou výhody používání tažných souprav pro mou společnost?

Používání tažných souprav může společnosti přinést celou řadu nejrůznějších výhod. Umožňují rychlé a efektivní zásobování různých úseků výrobního závodu, což může vést ke zvýšení produktivity. Náklady lze ušetřit spojením zásobování a odbavování. Tažné soupravy lze v závislosti na požadavcích přizpůsobit konkrétnímu použití, a proto jsou flexibilně použitelné. Jsou užitečné zejména pro zásobování montážních linek na principu just-in-time. Zde pomáhají standardizovat taktované procesy. Kromě toho snižují objem přepravy ve srovnání s individuální přepravou a díky menšímu provozu tak zajišťují větší bezpečnost.

Na koho se mohu obrátit v případě problémů s tažnou soupravou Linde?

Pokud máte problémy s tažnou soupravou od společnosti Linde Material Handling, můžete se obrátit na zákaznický servis Linde. Příslušný kontaktní formulář najdete na webových stránkách společnosti Linde. Tam můžete popsat svůj problém a požádat o podporu. Můžete se také obrátit na prodejce, u kterého jste tažnou soupravu zakoupili.

Na čem závisí cena tažné soupravy?

Cena tažné soupravy závisí na různých faktorech, například na zvoleném modelu a požadovaném vybavení. Dalším důležitým faktorem ceny je počet přívěsů. Pokud je třeba tažné soupravy přizpůsobit konkrétnímu použití, může to mít také vliv na konečnou cenu. Kromě toho musí být tažná vozidla připravena na součinnost s různými přívěsy, například pro zajištění elektrické nebo hydraulické funkce zvedání.

Pronájem, koupě nebo leasing tažné soupravy

Našli jste vhodnou tažnou soupravu? Pak pro vás máme vhodný model financování. Ať už se jedná o koupi, pronájem nebo leasing – poradenská služba Linde vám poskytne komplexní přehled o všech dostupných možnostech. Naši experti jsou vám vždy k dispozici svými odbornými znalostmi a pomohou vám najít nejlepší řešení pro financování vaší tažné soupravy.