Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Těžké vysokozdvižné vozíky

Mistři světa v těžké váze
Řada H100 – H180 je připravena pro další náročné nasazení.

Správné řešení pro každého

Nabídka těžkých vysokozdvižných vozíků řad H100 – H180 D, HT100 – HT180 D a E100 – E180 od společnosti Linde zahrnuje ten správný vozík pro každou náročnou práci. Díky mnoha možnostem rozšířené výbavy lze navíc těžké vysokozdvižné vozíky Linde přesně přizpůsobit požadavkům místa nasazení a vždy nabídnout maximální ergonomii pro řidiče.

Těžké vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling jsou ztělesněním výkonu a robustnosti. Ať už v ocelářském průmyslu, v přístavní logistice nebo ve výrobě papíru: Výkonné těžké vozíky Linde s nosností až 18 tun se používají všude tam, kde je vyžadována odolnost a výkon. Ani ty nejnáročnější podmínky, jako je mokré, blátivé nebo prašné prostředí, rozpálené průmyslové pece nebo teploty pod bodem mrazu, nepředstavují pro tyto agilní siláky žádný problém.

Díky kombinaci výkonných motorů a prakticky bezúdržbových pohonů zajišťují těžké vysokozdvižné vozíky Linde mimořádně vysoký manipulační výkon i v těch nejnáročnějších logistických prostředích. Svým řidičům navíc nabízejí nejlepší výhled do všech stran v tomto segmentu vozíků. Kabina řidiče, podvozek vozíku a zvedací sloupy s optimalizovanou viditelností zajišťují volný výhled do všech směrů, a tím zaručují maximální bezpečnost při všech jízdních manévrech i při plném zatížení. Bezpečnost dále zvyšují četné inovativní prvky.

Těžké vysokozdvižné vozíky pro nejnáročnější použití

H100–H180 D

Síla a preciznost bez konce: Těžkým vysokozdvižným vozíkům H100 – H180 D nikdy nedojde dech, a to ani v těch nejnáročnějších nepřetržitých provozech. Díky hydrostatickému přímému pohonu jsou ideálním řešením pro nepřetržitý provoz. Tím dosahují nesrovnatelně vyššího manipulačního výkonu ve srovnání s konkurencí.

Zjistit více

HT100 – HT180 D

Když je náklad těžký a vzdálenosti dlouhé, je těžký vysokozdvižný vozík HT100 – HT180 D zcela ve svém živlu. Díky vynikajícímu výhledu do všech stran a optimalizované ergonomii je vhodný zejména pro nasazení na delších jízdních úsecích.

Zjistit více

E100 – E180

Těžké elektrické vysokozdvižné vozíky E100 – E180 kombinují sílu dieselového vozíku s ekologickými, tichými a dynamickými jízdními vlastnostmi elektrických vysokozdvižných vozíků. Tito plně električtí siláci poprvé přinášejí nejrůznější výhody elektrického pohonu do třídy vozíků pro velké zatížení.

Zjistit více

Spalovací vs. elektrický

Těžké vysokozdvižné vozíky H100 – H180 D a HT100 – HT180 D s dieselovým pohonem zaujmou nejnižší spotřebou paliva ve své výkonnostní třídě. Měření spotřeby ve výkonnostním testu certifikovaném společností TÜV Nord prokázalo, že těžké modely Linde spotřebují až o 30 procent méně nafty než vozíky kteréhokoli konkurenta a zároveň nabízejí vyšší výkon. Linde zároveň nabízí modelovou řadu E100 – E180, variantu vozíků s elektrickým pohonem, která rovněž zvládne hmotnost až 18 tun, a proto si v ničem nezadá ani s nejsilnějšími těžkými vysokozdvižnými vozíky se spalovacím motorem.

Osvědčená elektrická technologie v inteligentní kombinaci
Pohon elektrických vozíků o hmotnosti 10 až 18 tun vychází z řady elektrických vysokozdvižných vozíků Linde o hmotnosti 8 tun, ale je zdvojený: Čtyři trakční motory, čtyři motory pro zdvihací hydrauliku a dva bateriové systémy zajišťují dostatečnou sílu při každém nasazení. Pro intenzivní použití jsou k dispozici Lithium-iontové baterie od společnosti Linde, pro příležitostné použití levné olověné baterie. Těžké elektrické vysokozdvižné vozíky jsou alternativou zejména pro společnosti, které již mají vybudovanou nabíjecí infrastrukturu nebo i při nejtěžší práci kladou vysoké nároky na udržitelnost, ochranu klimatu a prevenci hluku.

Detail 7palcového dotykového barevného displeje s vysokým rozlišením u modelu H100–H180.

Displej: Přehled v těžkém vysokozdvižném vozíku

Při práci s těžkými vysokozdvižnými vozíky je obzvláště důležité neustále sledovat všechny důležité údaje o vozíku. Z tohoto důvodu jsou těžké vysokozdvižné vozíky Linde vybaveny 7palcovým dotykovým barevným displejem s vysokým rozlišením. Řidič tak má neustále přehled všech důležitých informací, jako je ukazatel hmotnosti nákladu nebo stav paliva, resp. stav nabití, včetně snímků z volitelné couvací kamery. Dotykový displej obrazovky se vyznačuje velmi snadným a intuitivním ovládáním.

Těžký vysokozdvižný vozík Linde: Vlastnosti

MANIPULACE

Těžké vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem H100–H180 D vyvíjejí svoji sílu podle takzvaného principu „Power on Demand“. Vozík automaticky přizpůsobuje otáčky motoru aktuálně potřebnému výkonu tak, aby si motor vždy vystačil s minimálním množstvím paliva. Díky plynulému hydrostatickému systému Linde řidič zrychluje vozík bez použití spojky nebo řazení.

U těžkých elektrických vysokozdvižných vozíků E100 – E180 jsou použity čtyři výkonné zvedací motory, každý o výkonu 25 kW. Čtyři 18kW motory umožňují těžkým elektrickým vysokozdvižným vozíkům dosahovat stejných jízdních vlastností jako jejich dieselové protějšky.

U všech modelů pro vysoké zatížení ovládá řidič výšku zdvihu a polohu vidlic jednoduše, precizně a intuitivně pomocí systému Linde Load Control. Uživatelsky přívětivý barevný 7palcový dotykový displej poskytuje kompletní přehled všech důležitých údajů o vozíku.

ERGONOMIE

Těžké vysokozdvižné vozíky Linde jsou navrženy pro nejvyšší možný komfort a jízdní podmínky na ochranu zdraví.

Například několik pryžových ložisek odděluje kabinu řidiče od podvozku a motoru a pohlcuje většinu vibrací a nárazů. Hydraulicky odpružená sedadla řidiče navíc snižují fyzickou zátěž na minimum.

Všechny těžké vysokozdvižné vozíky Linde jsou vybaveny výškově nastavitelným sloupkem řízení, který lze nastavit přesně podle potřeb řidiče. Všechny zvedací funkce se ovládají pomocí ergonomicky tvarovaných joysticků. Ergonomické pracoviště volitelně doplňuje otočné sedadlo řidiče, které uleví páteři při jízdě dozadu. K dispozici je také výkonná klimatizace*.

* obsahuje fluorované uhlovodíky

BEZPEČNOST

Všude tam, kde je třeba přepravovat těžké náklady, má Bezpečnost absolutní prioritu. Štíhlé profily zvedacích sloupů a velká okna dveří kabiny umožňují vynikající výhled na náklad a pracovní prostředí, stejně jako velké zadní okno a zploštělé protizávaží s optimalizovanou viditelností. Střecha z pancéřového skla chrání před padajícími předměty. U modelů E100 – E180 byly baterie plně integrovány do podvozku, aby se zachoval zcela volný výhled z kabiny řidiče dozadu a těžiště vozíku bylo co nejníže.

Systém monitorování sedadla zablokuje pracovní a pojezdovou hydrauliku, jakmile řidič opustí sedadlo. Pro případ akutní nouze je v bezprostřední blízkosti loketní opěrky umístěn nouzový vypínač. Pokud těžký vysokozdvižný vozík jede dozadu, varuje chodce i ostatní vozíky výrazným signálním tónem.

SERVIS

Těžké vysokozdvižné vozíky Linde jsou navrženy pro snadný servis ve všech ohledech. Ke všem důležitým součástem lze snadno a rychle přistupovat, provádět jejich údržbu a v případě potřeby je rychle vyměnit. K tomuto účelu je nepřetržitě k dispozici široká servisní síť Linde.

Hydrostatický přímý pohon vozíků H100 – H180 D pracuje bez spojky, diferenciálu a bubnových brzd, což výrazně snižuje nároky na údržbu a servisní náklady. Protože je možné přepínat mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi bez nutnosti měnit hardware, lze vozíky Linde E100 – E180 rychle a snadno přizpůsobit měnícím se provozním podmínkám.

Všechny varianty vozíků jsou vybavené servisním boxem pro údržbu. Servisní technik má prostřednictvím boxu přístup k různým filtrům, bateriím, nádržce s kapalinou do ostřikovačů a diagnostickým konektorům. Pro práci v motorovém prostoru lze kabinu řidiče pomocí elektrohydraulického čerpadla naklopit do strany nebo dopředu.

KONEKTIVITA

Všechny těžké vysokozdvižné vozíky Linde jsou volitelně vybavené jednotkou pro přenos dat, která přenáší data z vozíku prostřednictvím mobilní sítě nebo WiFi na interní server nebo na centrální cloudový server Linde.

Kromě toho lze těžké vysokozdvižné vozíky Linde integrovat do každého systému správy vozového parku. To umožňuje optimalizovat využití vozíků, přesněji plánovat intervaly údržby a řídit další procesy. Dodržování nejvyšších standardů ochrany údajů zajišťuje společnost Linde několikanásobným šifrováním informací.

Přehled výhod

Osvědčené řízení

Kombinací dvoupedálového řízení (H100 – H180 D a E100 – E180) a systému Linde Load Control se těžké vysokozdvižné vozíky Linde ovládají snadno, přesně a intuitivně.

Pohodlné pracoviště

Ergonomická kabina řidiče minimalizuje fyzickou zátěž řidiče a umožňuje pracovat po celou směnu bez narůstající únavy.

Dokonalý výhled do všech stran

Volný výhled do všech směrů maximalizuje bezpečnost při manipulaci se zbožím. Riziko nehod se výrazně snižuje a zároveň se zvyšuje produktivita.

Nejnáročnější nasazení

Těžké vysokozdvižné vozíky Linde jsou dříči, kteří si poradí i s těmi nejnepříznivějšími podmínkami.

Optimalizováno pro servis

Konstrukce těžkých vysokozdvižných vozíků pro pohodlnou údržbu usnadňuje přístup k důležitým součástem a urychluje údržbu a opravy.

Perfektní vybavení

Společnost Linde má pro každou práci to správné přídavné zařízení, ať už se jedná o nosný trn, trubkovou svorku nebo vícenásobné paletové nosníky.

Plně propojitelné

Díky digitálnímu propojení je možné těžké vysokozdvižné vozíky snadno integrovat do systému správy vozového parku. Analýza dat o vozíku pomáhá při plánování údržby.

Optimální vybavení: Zvláštní výbava pro těžký vysokozdvižný vozík Linde

Od papírových rolí přes betonové trubky až po roztavenou ocel: Těžké vysokozdvižné vozíky se používají pro nejrůznější skladovací a přepravní úkoly. Široká škála přídavných zařízení a řešení na míru zajišťuje, že pro každý požadavek na použití je k dispozici ten správný vozík pro vysoké zatížení.

Vícenásobné paletové nosníky u vozíku H140 při použití.

Vícenásobné paletové nosníky

Pojmou několik palet najednou, a proto se používají hlavně tam, kde je třeba pravidelně přepravovat mnoho nákladových jednotek najednou. S jejich pomocí mohou těžké vysokozdvižné vozíky v závislosti na modelu nabrat až osm přepravních nosičů. Tím se ušetří několik jízd a v optimálním případě není nutné používat několik malých vysokozdvižných vozíků.

Nosný trn při použití.

Nosný trn

Ať už se jedná o trubky, válce nebo cívky, těžké vysokozdvižné vozíky musí často přepravovat duté předměty, které lze nejlépe zvednout prostřednictvím otvoru v jejich středu. Společnost Linde má pro tento účel v nabídce různé nosné trny. Jsou k dispozici pro různé délky a hmotnostní třídy. V závislosti na požadavcích je lze namontovat přímo na vidlicový nosič nebo připevnit k vidlicovým hrotům jako nástrčné řešení.

Polohovač vidlic s bočním posuvem koncové polohy ve společnosti Linde Material Handling v detailech.

Polohovač vidlic s bočním posuvem koncové polohy

V závislosti na modelu vozíku a účelu použití může být nutné dovybavit těžké vysokozdvižné vozíky optimálně pro jejich úkol vhodnými vidlicovými nosiči. Společnost Linde k tomu má připravený svůj multifunkční vidlicový nosič. S jeho pomocí lze bez problémů přemístit i objemný náklad z bodu A do bodu B. Kromě základní verze s bočním posuvem koncové polohy jsou k dispozici také verze s dodatečným přestavením hrotů vidlic nebo s přestavením jednotlivých hrotů vidlic.

Polohovač vidlic u řady HT100–HT180 v detailech.

Polohovač vidlic s vyrovnáváním

Těžké vysokozdvižné vozíky musí často zvedat náklad na nerovném povrchu. Za tímto účelem nabízí Linde speciální polohovač vidlic s vyrovnáváním, které umožňuje nasměrovat nosič vidlic přesně podle nákladu, který není ve vodorovné poloze. Polohovač vidlic je k dispozici jak s integrovanými vidlicemi, tak i s vidlicemi upevněnými pomocí háku.

Vozík HT160 od společnosti Linde Material Handling při použití.

Výškově nastavitelné vidlice

Za určitých provozních podmínek musí těžké vysokozdvižné vozíky zvedat přepravované zboží, které není uložené úplně vodorovně. Společnost Linde tento problém řeší pomocí výškově nastavitelné vidlice, jejíž výchozí bod se může měnit směrem nahoru a dolů až o 10 cm. Toto speciální zařízení lze kombinovat se všemi typy standardních a nožových vidlic.

Trubková svorka od společnosti Linde Material Handling při použití.

Trubková svorka

Pro přepravu kulatého zboží (např. trubek) jsou nutná další bezpečnostní opatření, která zabrání skutálení nákladu. Společnost Linde k tomuto účelu nabízí odpovídající trubkovou svorku. Ta zabraňuje sklouznutí trubek a usnadňuje manipulaci s těmito náročnými břemeny.

Nové a použité: Nákup, pronájem nebo leasing těžkých vysokozdvižných vozíků

Nákup a financování nového těžkého vysokozdvižného vozíku

Pořízení těžkého vysokozdvižného vozíku může být významnou investicí. Když se rozhodnete pro těžký vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling, získáte individuální koncept financování, který je zcela přizpůsobený vašim potřebám. Nákup nového vozíku však není jedinou možností. Kdykoli je také možný leasing, pronájem nebo koupě na splátky.

Více

Pronájem těžkého vysokozdvižného vozíku

Při kolísavém pracovním zatížení v důsledku sezónních špiček v objednávkách není nákup těžkého vysokozdvižného vozíku vždy nejrozumnější volbou. Často může být moudřejším rozhodnutím odpovídající vozík si pronajmout. To vám umožní maximálně pružně reagovat na pracovně náročné fáze. Všechny požadované modely jsou kdykoli k dispozici prostřednictvím služeb pronájmu Linde. Společnost Linde zaručuje rychlé dodání požadovaných vozíků a kompetentní poradenství.

Více

Použité těžké vysokozdvižné vozíky jako cenově výhodná alternativa

Vzhledem k rostoucím provozním nákladům představují vysoce kvalitní repasované použité vysokozdvižné vozíky Linde cenově výhodnou alternativu nových vozíků. Společnost Linde provádí opravy všech svých použitých vysokozdvižných vozíků podle stejně přísných norem, jaké platí pro nové vozíky. Tím je zaručen vysoký výkon v každém prostředí – ať už se jedná o samostatné řešení, nebo součást většího vozového parku.

Více

FAQ – Často kladené dotazy týkající se těžkých vysokozdvižných vozíků

Co je to těžký vysokozdvižný vozík?

Těžké vysokozdvižné vozíky, nazývané také heavy trucks, jsou obvykle vysokozdvižné vozíky s protizávažím a nosností nad deset tun. Na rozdíl od běžných vysokozdvižných vozíků, které jsou často konstruovány pro přepravní hmotnost dvou až tří tun, těžké vysokozdvižné vozíky se hravě vypořádají s velmi těžkými náklady. V některých případech se za těžké vysokozdvižné vozíky považují také teleskopické vysokozdvižné vozíky nebo terénní vysokozdvižné vozíky, které mohou přepravovat odpovídající vysoké hmotnosti. Přechod mezi terénním vysokozdvižným vozíkem (také: vysokozdvižný vozík s velkými pneumatikami) a těžkým vysokozdvižným vozíkem je přitom plynulý. Terénní vysokozdvižné vozíky jsou optimalizované pro venkovní použití v těch nejtěžších podmínkách a v závislosti na modelu mohou plnit i těžké úkoly.

Jakou nosnost má těžký vysokozdvižný vozík?

Většina vysokozdvižných vozíků s protizávažím má nosnost od 1 do 8 tun. Při nosnosti do 10 tun se obvykle hovoří o kompaktních vysokozdvižných vozících. Modely vysokozdvižných vozíků, které mohou zvedat náklady o hmotnosti 10 až 18 tun na přepravní jednotku, se považují za těžké vysokozdvižné vozíky. Obě kategorie se však místy prolínají. Například těžké vysokozdvižné vozíky s jmenovitou hmotností nákladu do 10 tun se obvykle ještě počítají mezi kompaktní vysokozdvižné vozíky.

Jaká přídavná zařízení jsou k dispozici pro těžké vysokozdvižné vozíky?

Těžké vysokozdvižné vozíky lze vybavit různými přídavnými zařízeními, která optimalizují vozíky pro konkrétní oblast použití. Často používaným přídavným zařízením je vícenásobný paletový nosník, který může v závislosti na modelu pojmout až osm přepravních jednotek. Při manipulaci s těžkými náklady se často používají také trubkové svorky, nosné trny a přídavná zařízení s nastavitelnými vidlicemi a funkce pro vyrovnání polohy.

Jaké typy pohonu existují pro těžké vysokozdvižné vozíky?

V současné době jezdí většina těžkých vysokozdvižných vozíků na trhu na naftu. K dispozici jsou však i těžké vysokozdvižné vozíky s elektrickým pohonem. Ještě před několika lety se elektrické vysokozdvižné vozíky nedostaly nad nosnost 5 tun. V roce 2018 uvedla společnost Linde na trh první elektrické vysokozdvižné vozíky E60 – E80, které mohou zvedat až osm tun. S těžkými elektrickými vysokozdvižnými vozíky E100 – E180 nyní Linde nabízí E-variantu, která zvládne hmotnosti až 18 tun a dokáže držet krok i s nejvýkonnějšími těžkými vysokozdvižnými vozíky se spalovacím motorem.

Kde se používají těžké vysokozdvižné vozíky?

Těžké vysokozdvižné vozíky se používají v nejrůznějších odvětvích. Nasadily je ocelárny a loděnice, ale také těžební společnosti, strojírenské podniky, dřevařský a betonářský průmysl. Těžké vysokozdvižné vozíky kromě toho najdeme v přístavech, kde slouží k překládce nákladu v logistice lodní dopravy. Zdvihací síla těchto robustních vozíků se využívá také při stavbě a údržbě letadel. Zde je stručný přehled nejčastějších oblastí použití:

 • Ocelárny
 • Stavba lodí a loděnice
 • Přístavní práce (překládka zboží v lodní dopravě)
 • Stavba a údržba letadel
 • Betonářský průmysl
 • Dřevařský průmysl
 • Báňský průmysl
 • Kamenolomy a kamenický průmysl
 • Zpracování kovů
 • Strojírenství
 • Výroba papíru
 • Tiskárny
 • Recyklace

Kolik stojí těžký vysokozdvižný vozík?

Cena těžkého vysokozdvižného vozíku se liší model od modelu. Celkové náklady závisí mimo jiné na užitečném zatížení a vybavení vozíku.

Kdo smí řídit těžký vysokozdvižný vozík?

Pro řízení těžkého vysokozdvižného vozíku se vyžaduje řidičský průkaz pro vysokozdvižné vozíky. Řidičský průkaz pro osobní automobily není nutný. Osoby mladší 18 let mohou řídit vysokozdvižné vozíky s protizávažím pouze za určitých podmínek a pod dohledem.

Jaké možnosti vybavení nabízí Linde pro těžké vysokozdvižné vozíky?

Každá řada má různé modelové varianty a širokou škálu možností výbavy. Ty společnost Linde zavádí do běžné sériové výroby. Kromě toho Linde nabízí také speciální řešení na míru pro individuální požadavky.

Jaké jsou provozní náklady těžkého vysokozdvižného vozíku Linde?

Na výši nákladů na provoz a údržbu má vliv výběr modelu a způsob použití. Těžké vysokozdvižné vozíky Linde jsou v podstatě nejúspornější ve své hmotnostní třídě, pokud jde o palivo a energii, a mají jen nízké náklady na servis a údržbu. Modely H100 – H180 D od společnosti Linde nevyžadují brzdový systém s náročnou údržbou, protože uzavřený olejový okruh hydrostatického systému s nízkým opotřebením automaticky zabrzdí vozík, když řidič sundá nohy z pedálů. Hydraulický olej je třeba měnit pouze každých 6 000 provozních hodin. Díky bezúdržbovým motorům nevyžaduje ani elektrická verze téměř žádné servisní náklady.

Těžký vysokozdvižný vozík v akci

Norrlands trä

V obci Älandsbro ležící necelých 400 kilometrů severně od Stockholmu se ve společnosti Norrlands trä již pět let používá vozík Linde H120 D. Tento švédský zákazník teprve nedávno rozšířil svou flotilu o další vozík Linde, který i přes svou velikost a hmotnost pracuje velice přesně.

Zjistit více

V klidu je síla

Těžký vysokozdvižný vozík s elektrickým pohonem – může to fungovat? Tuto otázku si kladli ve společnosti Asset VRS, která je předním dodavatelem a výrobcem zádržných systémů pro vozidla ve Velké Británii. Krátce po uvedení modelu Linde E160 do provozu však tento Li-iontový silák ukázal své velké výhody.

Zjistit více