Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Vysokozdvižný ručně vedený vozík

Mistři manévrování
Vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling při použití ve společnosti Meggle Wasserburg

Až dvě tuny, výška až šest metrů, a to většinou v úzkých uličkách s malým manévrovacím prostorem, a co nejrychleji – ideální práce pro vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling. Při přepravě, nakládce, vykládce i při uskladňování zboží: Vysokozdvižné vozíky Linde bez námahy stohují těžké náklady na sebe, do regálů nebo na ložné plochy vozů. Díky tomu jsou v závislosti na provedení nepostradatelnými pomocníky v malých skladech, ve venkovních prostorách a také ve velkých skladech při přepravě těžkého a objemného zboží. Linde nabízí správný vozík pro každou přepravní trasu, nosnost a výšku zdvihu.

Silné stránky ručně vedených vysokozdvižných vozíků Linde se projevují zejména tam, kde je vyžadována rychlá a bezpečná práce, a to i ve stísněných prostorách. Díky úzkému podvozku jsou ručně vedené vozíky Linde při manipulaci s nákladem obratné a precizní. Vzhledem k modernímu systému řízení pohonu manévrují a zrychlují plynule, bez trhání a s úsporou energie. V porovnání s vidlicovými vysokozdvižnými vozíky jsou lehčí, kompaktnější a obratnější, takže jsou vhodnější pro úzké uličky. Mnoho modelů má také zvedací sloup s volným zdvihem pro průjezd dveřmi s normální výškou.

Ergonomická hlava oje, na které uživatelé snadno dosáhnou na všechny ovládací prvky, zajišťuje intuitivní a efektivní ovládání vozíku. Díky nízko zavěšené oji u ručně vedených vozíků se řidič vždy pohybuje v bezpečné vzdálenosti od vozíku. Asistenční systém Linde Load Management poskytuje další Bezpečnost ve skladu: Ukazuje, kdy se nosnost blíží k mezní oblasti, optimalizuje rychlost jízdy v závislosti na pracovní situaci a zobrazuje maximální výšku naskladnění.

Zjistit více

Vysokozdvižné vozíky se dělí do tří kategorií: manuální, polomanuální a plně elektrické. Manuální – jinak také ruční nebo hydraulické vysokozdvižné vozíky – používají zdvihací hydrauliku, takže fyzická námaha při jejich obsluze je velmi vysoká. Poloelektrické paletové vozíky mají zdvihový motor, ale transport probíhá manuálně. Elektrické vysokozdvižné vozíky mají zdvihový a hnací motor. Vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling jsou bez výjimky plně elektrické.

Ručně vedené a plošinové: Vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde

Ručně vedené vysokozdvižné vozíky

Ručně vedené vysokozdvižné vozíky, u kterých obsluha řídí vozík za chůze pomocí oje, jsou ekonomickým řešením pro krátké vzdálenosti s nákladem. Díky elektromotoru lze zboží zvedat do požadované výšky bezpečně a precizně. Silné stránky ručně vedených manipulačních vozíků se uplatní všude tam, kde je vyžadována vynikající manévrovatelnost a malý poloměr otáčení. Ať už v dílnách, chladírnách a sklenících, nebo v zahradních centrech a supermarketech: Ke speciálním oblastem použití ručně vedených vysokozdvižných vozíků patří přeprava zboží.

L06 – 16 AC

Kompaktní modely L06 – L16 AC stohují a přepravují malé a střední náklady tam, kde je omezený prostor a krátká vzdálenost.

Zjistit více

L10 – L12

S elektrickými vysokozdvižnými vozíky L10 – L12 s úzkým podvozkem a dobrým průhledem skrze zvedací sloup lze bezpečně manévrovat i v omezeném prostoru.

Zjistit více

L10 – L12 AS

Elektrické vysokozdvižné vozíky s roztahovacími rameny rychle přepraví palety a malé kontejnery s dole uzavřenými otvory pro vidlice, a to i ve stísněných prostorách.

Zjistit více

L14 C

L14 C přesně a efektivně přemisťuje lehké až středně těžké náklady, jako jsou palety, drátěné bedny nebo paletové boxy.

Zjistit více

L14 – L20

Kromě elektrického řízení mají výkonné modely L14 – L20 vysokou nosnost a jsou ideální pro manipulaci v úzkých uličkách nebo výtazích.

Zjistit více

D06 – D08

Obratné dvoupatrové nakladače D06 – D08 jsou ideální pro použití, kdy se vyžaduje rychlá přeprava a vychystávání.

Zjistit více

D10

Dvoupatrový nakladač D10 unese dvě palety současně a umožňuje tak rychlý tok materiálu i v úzkém a silně frekventovaném prostředí.

Zjistit více

D12 – D14

Dvoupatrové nakladače D12 – D14 jsou flexibilní, výkonná, víceúčelová zařízení schopná přepravovat dvě palety najednou.

Zjistit více

MM10 / ML10

Elektrické modely ML10 a MM10 jsou velmi flexibilně použitelné – například jako ergonomická vychystávací zařízení nebo pro přepravu lehčího zboží.

Zjistit více

Vysokozdvižné vozíky se sklopnou plošinou

Vysokozdvižné vozíky, které lze volitelně použít jako ručně vedené nebo s jízdou na plošině řidiče manipulačního vozíku, jsou ideální pro skladování a odebírání středně těžkých nákladů na krátké až střední vzdálenosti. Vozíky se sklopnou plošinou pro obsluhu jsou obzvláště efektivní v oblastech, jako jsou venkovní sklady, zásobovací zóny a skladové haly, kde není třeba překonávat dlouhé vzdálenosti, ale je třeba přemisťovat středně těžké náklady. Společnost Linde nabízí správný model v závislosti na požadované výšce zdvihu, nosnosti a světlé výšce dveří.

D10 AP

Dvoupatrový nakladač D10 AP pohodlně přepravuje dvě palety po skladu – flexibilně jako ručně vedený i jako pojízdný model.

Zjistit více

D12–D14 AP

Díky sklopné plošině řidiče lze víceúčelový dvoupatrový nakladač D12 – D14 AP flexibilně používat také jako pojízdný model.

Zjistit více

D12 HP AP

Dvoupatrové nakladače D12 HP AP lze díky sklopné plošině pro obsluhu flexibilně používat v pojízdném nebo pěším provozu.

Zjistit více

L14 – L20 AP

Modely L14 – L20 AP se sklopnou plošinou zajišťují efektivní a rychlé skladovací procesy ve středních výškách zdvihu.

Zjistit více

L 14 – L16 AS/AS AP

Kompaktní vysokozdvižné vozíky s roztahovacími rameny L14 – L16 AS/AS AP jsou určeny pro rychlou manipulaci s paletami na malém prostoru – flexibilně použitelné, buď jako ručně vedené s přiklopenou plošinou, nebo se sklopenou plošinou jako pojízdné.

Zjistit více

Plošinové vysokozdvižné vozíky

Plošinové vysokozdvižné vozíky usnadňují přepravu nákladu na dlouhé vzdálenosti na úrovni terénu a také zvedání a spouštění nákladu. Lithium-iontové baterie jsou k dispozici jako volitelné příslušenství a lze je snadno a rychle nabít v jakékoli elektrické zásuvce. Díky své výdrži a ergonomickému pracovnímu místu ve stoje nebo vsedě jsou plošinové vysokozdvižné vozíky vhodné zejména pro delší vzdálenosti s vysokým nákladem, například ve venkovních skladech a zásobovacích zónách, pro nakládku a vykládku nákladních vozů a pro výrobní linky. V závislosti na požadované výšce zdvihu, nosnosti a místních podmínkách mohou být vysokozdvižné vozíky vybaveny dvojitými nebo trojitými zvedacími sloupy.

D10 FP

Díky šířce podvozku pouhých 720 mm je výkonný dvoupatrový nakladač D10 FP mimořádně obratný i v tom nejmenším prostoru.

Zjistit více

D12 RW

Dvoupatrový univerzální nakladač D12 RW, který je vybaven sedadlem řidiče, je rychlý a ergonomický při přepravě dvou palet na střední a dlouhé vzdálenosti.

Zjistit více

D12 R

Dvoupatrový vysokozdvižný vozík D12 R se sedadlem řidiče přepravuje dvě palety rychle a efektivně – i na střední a dlouhé vzdálenosti.

Zjistit více

D12 S – D12 SF

Dvoupatrové nakladače D12 S/SF mají úzký podvozek pro manévrování v těch nejtěsnějších prostorách.

Zjistit více

D12 HP SP

Dvoupatrové nakladače D12 HP SP jsou vysoce výkonné vozíky pro nakládku a vykládku i pro skladovací a přepravní procesy.

Zjistit více

D12 – D14 SP

Dvoupatrové nakladače D12 – D14 SP od společnosti Linde jsou všestranně použitelné a nabízejí maximální ochranu a komfort.

Zjistit více

L14 – L16 R/Ri

Vysokozdvižné vozíky L14 – L16 R umožňují vysokou výšku zdvihu a poskytují řidiči nejlepší možný výhled na náklad a okolí.

Zjistit více

L14 – L16 RW

Vysokozdvižné vozíky L14 – L16 RW umožňují maximální výšku zdvihu při vysokých hmotnostech nákladu – i na střední a dlouhé vzdálenosti.

Zjistit více

L14 – L16 SP

Univerzální vysokozdvižné vozíky L14 – L16 SP jsou ideální pro efektivní manipulaci ve výšce až pět metrů.

Zjistit více

Vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde jsou vhodné pro širokou škálu použití: Od manipulace se zbožím ve skladech s úzkými uličkami přes uskladňování objemného zboží až po stohování krabic v regálových systémech. Linde nabízí vysokozdvižné vozíky s různými výškami zdvihu pro každé použití. Vysokozdvižné vozíky Linde jsou k dispozici ve dvou provedeních podle konkrétní oblasti použití: jednak klasické ručně vedené vozíky s ojí, jednak pojízdné modely s plošinou pro stání nebo sezení.

Vlastnosti

BEZPEČNOST

Vysokozdvižné vozíky se musí rychle pohybovat z bodu A do bodu B, manévrovat v úzkých uličkách a přepravovat těžké náklady. Bezpečnost obsluhy je přitom nejvyšší prioritou. Dlouhá, nízko posazená oj ručně vedených vozíků zajišťuje vždy dostatečnou bezpečnostní vzdálenost mezi vozíkem a obsluhou. Odpor koncových poloh zabraňuje zpětnému škubnutí oje při uvolnění. Konstrukce rukojeti oje chrání ruce obsluhy; snížený podvozek zároveň zabraňuje možnému poranění nohou. Optimalizovaný průhled skrze zvedací sloup zajišťuje bezpečné manévrování. Bezpečnostní systém Linde Safety Speed automaticky přizpůsobuje rychlost jízdy úhlu náklonu oje. Při průjezdu zatáčkou se rychlost automaticky sníží a po uvolnění jízdního spínače vozík automaticky zabrzdí.

ERGONOMIE

U ručně vedených vysokozdvižných vozíků hraje obzvlášť důležitou roli ergonomie. Vozíky se často používají pro náročné úkoly na krátké až střední vzdálenosti. Aby obsluha mohla vysokozdvižné vozíky řídit s co nejmenší fyzickou námahou, používá společnost Linde u mnoha modelů elektrické řízení se servopohonem. To zvyšuje manévrovací schopnosti vozíků a usnadňuje tak manipulaci s nákladem. Motor s vysokým točivým momentem u vysokozdvižných vozíků zajišťuje vysoké zrychlení, které lze v případě potřeby zvýšit pomocí posilovacího efektu. Vozíky tak bezpečně a spolehlivě zvládají i náročné jízdní situace, jako jsou strmé rampy.

MANIPULACE

Kompaktní a obratné: To je nejvýstižnější popis vysokozdvižných vozíků Linde. Vozíky jsou konstruovány pro úzké uličky a stísněné skladovací prostory. A to díky svým prostorově úsporným rozměrům a manévrovatelné oji. Další podporu poskytuje technické vybavení na míru: Díky funkci mikropojezdu lze s vysokozdvižnými vozíky manévrovat rychlostí 1,5 km/h, a to s ojí ve svislé poloze, což je ideální pro velmi stísněné prostory. Funkce Soft Landing zabraňuje opotřebení vidlic a chrání náklad při spouštění. Společnost Linde navíc vybavuje vysokozdvižné vozíky volitelným počátečním zdvihem. Díky tomu se snáze zvládají nakládací rampy, stoupání a nerovný terén.

SERVIS

Vysokozdvižné vozíky Linde kombinují maximální dostupnost s minimálními náklady na údržbu. Vozíky se vyznačují mimořádně stabilní konstrukcí, ve které jsou bezpečně instalované všechny elektrické části. Robustní podvozek a bezúdržbový střídavý motor dále zvyšují životnost. V závislosti na způsobu použití stačí vozík servisovat jednou ročně. Díky důmyslné konstrukci a technologii vozíku dokáže servisní technik provést údržbu rychle a snadno. Všechny důležité součásti vozíku jsou snadno přístupné za krytem motoru. Veškeré servisní údaje lze rychle vyčíst prostřednictvím notebooku pomocí systému se sběrnicí CAN. Na tomto základě lze nastavit výkonové parametry tak, aby odpovídaly způsobu použití vozíku.

KONEKTIVITA

Das Systém správy vozového parku Linde connect poskytuje veškeré informace. Digitální multifunkční displej vždy poskytuje uživateli rozsáhlé informace o aktuálním stavu vozíku. Na displeji se na první pohled zobrazuje stav nabití baterie, provozní hodiny a stav údržby. Výstražné světlo signalizuje, že je nutná údržba. Systém connect tak zvyšuje hospodárnost správy vozového parku a dostupnost každého jednotlivého vozíku.

Přehled výhod vysokozdvižného vozíku

Obratnost

Vysokozdvižné vozíky Linde jsou díky své kompaktní konstrukci obzvláště obratné. Mají hladké řízení a silný pohon.

Bezpečnost

Hluboko umístěná oj, snížený podvozek a dobrý průhled skrze zvedací sloup zajišťují bezpečné přepravní, uskladňovací a vyskladňovací procesy.

Přesnost

Ergonomická a intuitivně navržená oj umožňuje mimořádně přesnou, citlivou a obratnou manipulaci.

Hospodárnost

Snadno přístupné součásti a systém se sběrnicí CAN pro rychlou analýzu dat vozíku zkracují servisní procesy a zvyšují dostupnost.

Vysokozdvižné vozíky na míru

Každá uskladňovací/vyskladňovací nebo přepravní operace je jiná. Společnost Linde proto již standardně nabízí mnoho různých variant výbavy vysokozdvižných vozíků. Na výběr jsou mimo jiné různé koncepce ovládání ručně vedené nebo plošinové varianty a různá provedení zvedacích sloupů. Pro každé použití existuje alespoň jedno vhodné řešení. Kromě toho společnost Linde se svými obchodními partnery nabízí individuální zakázkovou výrobu nebo dodatečnou výbavu.

FAQ – Často kladené dotazy týkající se vysokozdvižných vozíků

Jaké jsou typy vysokozdvižných vozíků?

Společnost Linde nabízí vysokozdvižné vozíky ve třech různých verzích, které se liší především z hlediska použití a nosnosti. V závislosti na oblasti použití a požadavcích lze zvolit následující typy: Ručně vedený vysokozdvižný vozík, vysokozdvižný vozík se sklopnou plošinou nebo vysokozdvižný vozík s pevnou plošinou.

Kde lze použít vysokozdvižné vozíky?

Vysokozdvižné vozíky jsou vhodné pro nejrůznější použití. V závislosti na provedení je lze vozíky použít v malých i velkých skladech a také ve venkovních prostorách a při nakládce a vykládce kamionů. Vysokozdvižné vozíky jsou jednoduchým a kompaktním řešením pro přepravu zboží a palet, které je třeba zvedat a spouštět několik výškových metrů.

Co je počáteční zdvih?

Počáteční zdvih zajišťuje větší světlou výšku. To usnadňuje přepravu a manévrování s nákladem i ve stoupání, na nakládacích rampách a nerovném terénu. Výchozím zdvihem dochází pouze ke zvednutí podpěrných ramen vozíku.

Jak vysoko mohou vysokozdvižné vozíky zvedat palety?

Nejvýkonnější modely dokážou současně pojmout a uskladnit dvě palety. Dosahují výšky zdvihu až 6 216 mm a mají nosnost až 2 000 kg.

Leasing, koupě nebo pronájem?

Až najdete svůj vysněný vozík, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme s financováním vašeho vysokozdvižného vozíku – od krátkodobého pomocníka na několik hodin až po stále žádaný model pro každodenní použití: Linde nabízí pro každou potřebu vhodný krátkodobý pronájemkoupi na splátky, pronájem, leasing nebo koupi. V rámci poradenství společnosti Linde získáte kompletní přehled všech možností.