Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Logistické vláčky

Synchronizace s moderní výrobou
Logistické vláčky Linde v hale

Modulární, flexibilní a hospodárné

Moderní průmyslová výroba závisí na optimálně koordinovaných procesech, které zajišťují včasnou přepravu materiálu ve správném pořadí na montážní linky. Tok materiálů ve výrobě se tak stal rozhodujícím ekonomickým faktorem. Rámy logistických vláčků LT10 – LT20 od společnosti Linde Material Handling nabízejí řešení přizpůsobená konkrétním požadavkům zákazníků, která zajišťují maximálně efektivní a flexibilní synchronizovanou přepravu materiálu na delších trasách v podniku. Logistické vláčky, jež doplňují portfolio modelů vysokozdvižných vozíků a skladové techniky od společnosti Linde, se skládají z tahačů a různých přívěsných modulů pro transport přepravních jednotek s kolečky nebo palet. Na každý přívěsný modul logistického vláčku lze naložit až 2000 kilogramů. Jejich použití se vyplatí při vnitropodnikových přepravních trasách od 150 metrů, protože v porovnání s individuální přepravou dopraví mnohem větší objem na místo určení rychleji. Hospodárnost logistických vláčků Linde navíc vychází ze standardizace toku materiálů, vyšší bezpečnosti pracovníků a materiálu i flexibilní možnosti použití přívěsných modulů pro všechny možné náklady a přepravované zboží – od palet přes drátěné bedny až po jednotlivé předměty. Veškeré modely logistických vláčků od společnosti Linde se vyznačují vysokou stabilitou z hlediska převracení, směrovou stabilitou a malými poloměry otáčení.

Zvýšení efektivity pomocí logistického vláčku Linde

Zaměření na efektivitu při manipulaci

Hlavními výhodami logistických vláčků Linde je jejich rychlá a precizní manipulace i flexibilita, se kterou lze přívěsné moduly rychle přizpůsobit všem druhům přepravovaného zboží ve společnosti. Všechny přívěsné moduly lze díky minimálnímu poloměru otáčení používat i v těch nejtěsnějších prostorech. Logistické vláčky Linde pracují s univerzálními nakládacími rámy, které před přepravou nadzdvihnou vozíky pomocí zvedacího mechanismu a po přepravě je spustí pro vykládku. Díky tomu je přeprava materiálu logistickými vláčky Linde nejen efektivní a časově úsporná, ale také bezpečnější a energeticky účinnější než individuální přeprava.

Flexibilní možnost sestavení

Různé volně kombinovatelné přívěsy umožňují rychlou a snadnou přepravu zboží a kontejnerů všech rozměrů, které se ve společnostech běžně používají. Lze je naložit různými vozíky a pojízdnými stojany, které jsou standardně zajištěny mechanickým zámkem nákladu.

Logistické vláčky LT10 – LT20 od společnosti Linde Material Handling

Bezpečnost a ergonomie

Individuální přeprava je příčinou vysoké hustoty provozu ve výrobním prostředí, kde je často nedostatek místa. Logistický vláček Linde nabízí nejen bezpečnou jízdu pro samotného řidiče, ale snižuje také počet jízd a střetávání ve výrobě. Logistický vláček navíc jezdí pouze jedním směrem a nemusí se při nakládce a vykládce odstavit ani otáčet, takže potřebuje mnohem méně místa. Náklad je umístěn za řidičem a upevněn v rámech, což řidiči umožňuje soustředit se na jízdu s dobrým výhledem do všech stran. Celý vláček je zabezpečen pomocí imobilizéru a nemůže být uveden do pohybu, dokud nejsou zvednuty všechny nákladní rámy. Díky možnosti nakládky a vykládky ze země v kombinaci se zámkem nákladu, který se po vložení automaticky zavře, jsou modely logistických vláčků efektivními články každého řetězce dodávek materiálu. Tahače vláčků disponují jízdním asistenčním systémem, který automaticky snižuje rychlost v zatáčkách. Všechny přívěsné moduly logistických vláčků Linde jsou propojeny mezi sebou a tahačem pomocí datového kabelu. Řidič tak může ze svého stanoviště centrálně aktivovat zdvihací funkci pro všechny přívěsy. Jedním pohledem má možnost zjistit, zda došlo ke zdvihnutí všech nákladních rámů pro přepravu.

Precizní řízení a snadná manipulace

Kvůli maximálně preciznímu řízení logistických vláčků jsou přívěsy vybaveny řízením všech kol. Díky tomu lze například v těsných prostorech mezi výrobními linkami dosáhnout i se čtyřmi přívěsy mimořádně malých poloměrů otáčení. Kola přívěsných modulů logistických vláčků Linde jsou nainstalovaná na naklápěcích nápravách. Díky tomu jsou náklady přepravovány co nejšetrnějším způsobem. Pomocí speciálních přívěsů s konzolovým rámem lze přepravované zboží nakládat i vykládat po obou stranách. Posuvná střední příčka umožňuje flexibilní manipulaci s různě velkými baleními zboží. Všechny přívěsy mají precizní a tichou zdvihací mechaniku, pomocí níž dochází k plynulému zvednutí přepravovaného nákladu.

Připraveni na budoucnost

U logistických vláčků od společnosti Linde je budoucnost již vestavěna. V digitálně řízených výrobních procesech ještě více stoupají požadavky na preciznost a přesnost materiálové logistiky. Požadovány jsou do sítě propojené logistické koncepty, ve kterých vzájemně komunikují stroje, zboží a přepravní systémy, aby zboží bylo přepravováno co nejefektivněji. Dalším krokem jsou logistické vláčky, které se samostatně pohybují po výrobních halách a jsou centrálně řízeny. Logistické vláčky od společnosti Linde jsou již dnes vybaveny výkonnými snímači, regulátory a ovládacími systémy, na jejichž základě lze zavést odpovídající řešení. Systém navádění logistických vláčků Linde koordinuje jízdní příkazy a předkládá řidičům optimální trasy. Řídicí panel softwaru zobrazuje přehled všech důležitých informací a umožňuje analýzy pro optimalizaci procesů.

5x vyšší výkon

Efektivnější

Logistické vláčky Linde pracují hospodárně, protože dokážou pojmout a přepravit velké množství materiálů. Díky tomu je lze ideálně využít v synchronizované výrobě.

Bezpečnější

O bezpečnost logistických vláčků Linde se stará imobilizér. Vláčky se nemohou dát do pohybu, dokud nejsou zvednuty všechny nákladní rámy přívěsných modulů.

Úspornější

Logistické vláčky přepraví při každém použití velké množství materiálů s hmotností až 8000 kilogramů. To z nich činí v rámci intralogistiky mimořádně úspornou variantu.

Šetrnější

Logistické vláčky od společnosti Linde mají k dispozici jemnou zdvihací mechaniku a lze je volitelně dodat také v odpružené verzi. Díky tomu přepravují náklady ve společnosti šetrným způsobem.

Pohodlnější

Logistické vláčky Linde nabízí jako pracoviště maximální pohodlí. Zdvihací mechaniku různých přívěsů lze ovládat pomocí nožního snímače.

Na míru vyráběné vozíky

Žádný logistický vláček od společnosti Linde není stejný. Každý ze tří modelů se totiž dodává kromě sériové výbavy také s volitelnými doplňkovými funkcemi. Mezi ně nepatří jen volitelné zakrytí odolné proti povětrnostním vlivům pro různé přívěsy, ale také volitelné zámky a osvětlení. Navíc lze flexibilně reagovat na různé potřeby zákazníků týkající se dopravních prostředků, které mají být přepravovány. Jako zvláštní výbava je dostupné speciální lakování v jiné barvě, než je červená barva typická pro společnost Linde.