Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

První opravdu bezemisní alternativa

Vysokozdvižné vozíky X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling jsou první elektrické vysokozdvižné vozíky, které lze na základě vysokého výkonu a robustnosti nasadit jako skutečný ekvivalent k vysokozdvižným vozíkům se spalovacím motorem. Zákazníci mají absolutní svobodu volby a mohou se i při nejnáročnějších použitích rozhodnout pro bezemisní, tichou alternativu, aniž by se museli smířit s nižším výkonem. Základem je společná platforma vyvinutá společností Linde pro spalovací i elektrické vysokozdvižné vozíky s protizávažím. Vysokozdvižné vozíky X20 – X35 spojují to nejlepší z obou světů: charakteristický výkon a vyvinutou sílu spalovacích vozíků s dynamikou, flexibilitou a nulovými emisemi elektrických vysokozdvižných vozíků.

Vlastnosti

Bezpečnost

Obsáhlá bezpečnostní koncepce elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 chrání obsluhu stejně tak jako chodce a přepravované zboží. Štíhlá konstrukce sloupu, úzký A-sloupek a snížený čelní plech poskytují řidiči volný výhled na náklad i do okolí. Také při uskladňování a vyskladňování na vyšších úrovních má řidič skrze střešní konstrukci dokonalý výhled na náklad. Nízké těžiště vozíku a vysoko umístěná řídicí náprava zajišťují vysokou stabilitu při náklonu. Standardně integrovaný systém Linde Curve Assist navíc snižuje rychlost při jízdě v zatáčkách a zabraňuje převrácení vozíku. Pokud se náklad při zvedání nakloní příliš daleko dopředu, rovněž standardně zabudovaný systém Linde Load Assist automaticky zasáhne do funkcí vozíku, tento náklon zmenší a v závislosti na zdvihové výšce sníží rychlost zdvihu. Tato funkce minimalizuje riziko nehod způsobených padajícím nákladem.

 • Výhled z kabiny řidiče do všech stran
 • Systém Linde Curve Assist zajišťuje stabilitu při náklonu v zatáčkách
 • Systém Linde Load Assist chrání před nehodami v důsledku převrácení

Ergonomie

Prostorné a pohodlné pracoviště řidiče stejně jako ergonomické varianty sedadla zajišťují optimální jízdní vlastnosti a zabraňují stresu a únavě. Díky velkému zornému poli může řidič neustále pohodlně sledovat náklad i okolí. Funkce vozidla ovládá bez velké fyzické zátěže, protože všechny centrální ovládací prvky jsou uspořádané bezprostředně okolo něho. Požitek z jízdy je příjemný a rovnoměrný i na nerovném povrchu. Oddělením podvozku pomocí elastomerového prstencového ložiska na hnací nápravě a s dalšími ložisky na sloupu a řídicí nápravě se na obsluhu přenáší podstatně méně vibrací a nárazů. To má také vliv na snížení hluku, což celkově snižuje fyzickou zátěž pro obsluhu a přispívá k vyšším manipulačním výkonům.

 • Prostorné pracoviště řidiče s pohodlným výhledem do všech stran
 • Ergonomické varianty sedadla pro individuální komfort
 • Ovládací prvky jsou dosažitelné bez fyzické námahy
 • Oddělení podvozku, pohonu a sloupu zajišťuje jízdní komfort i na nerovném povrchu

Manipulace

Vysokozdvižné vozíky X20 – X35 jsou nové elektrické výkonné vozíky, které lze použít pro nejnáročnější úkoly, a to i na nerovném povrchu. Umožňuje to dlouhý rozvor kol pro elektrické vysokozdvižné vozíky a velké pneumatiky ve spojení s hnací nápravou odolnou proti vibracím. Dokonce ani prach a nečistota, strmé rampy, dlouhé trasy a trvale vysoká nosnost a zdvihový výkon neposouvají nové elektrické vysokozdvižné vozíky na hranice jejich možností. Klíčem k tomu je nový synchronní reluktanční motor s permanentními magnety (SRM+) v kombinaci s novým typem vodního chlazení, které udržuje výkonové moduly v optimálním teplotním rozsahu. To zajišťuje konstantně vysokou výkonnost i při extrémních požadavcích ve vícesměnném provozu. Nahoře umístěné sklápěcí válce v kombinaci s konstrukcí zvedacího sloupu odolné proti zkroucení navíc zajišťují vysokou zbytkovou nosnost a bezpečnou manipulaci s nákladem o hmotnosti 2 až 3,5 tuny i ve velkých výškách zdvihu.

 • Dlouhý rozvor kol, velké pneumatiky a hnací náprava odolná proti vibracím umožňují použití v náročných prostředích
 • Nový synchronní reluktanční motor s vodou chlazenými výkonovými moduly nabízí konstantně vysoký výkon i při extrémních požadavcích
 • Konstrukce sloupu a sklápěcí válce umístěné nahoře zajišťují bezpečnou manipulaci s nákladem i při práci ve výšce

Servis

Na standardním 3,5palcovém displeji vidí řidič všechny důležité informace o vozíku, jako je zobrazení zbývající doby jízdy, výstražná světla a provozní hodiny. Textové zprávy na displeji provedou řidiče jednoduchými procesy údržby. Aktualizaci firmwaru a diagnostiku chyb je možné provádět na dálku. Díky tomu se snižuje počet servisních zásahů a adekvátně klesají servisní náklady. Termíny pro údržbu a opravy se vypočtou na základě trvale přenášených provozních hodin. Opotřebení a případná poškození se včas zjistí prostřednictvím vzdálené diagnostiky. To je možné mimo jiné proto, že standardně integrovaný snímač teploty neustále analyzuje naměřené hodnoty, jako je teplota oleje vzhledem k okolní teplotě. Tím se zabrání závažným následným škodám. Sloup a pracoviště řidiče jsou modulární sestavy, které lze rychle a snadno vyměnit, což zkracuje prostoje při opravách.

 • Nízké náklady na údržbu díky vzdálené diagnostice a údržbě
 • Vysoká dostupnost vozíků
 • Rychlá výměna modulárních sestav

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5 Šířka pracovní uličky u palet s rozměrem 800x1200 podélně
X20/600 2,0 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X20/600 nápojová verze 2,0 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X25 2,5 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X25 nápojová verze 2,5 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X30 3,0 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4243 (mm)
X30 nápojová verze 3,0 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4243 (mm)
X35 3,5 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4248 (mm)
X35 nápojová verze 3,5 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4248 (mm)

Zvláštní výbava

Systém Linde Steer Control s volantem Mini-Wheel od společnosti Linde Material Handling.

Linde Steer Control

Inovativní koncepce řízení Linde Steer Control od společnosti Linde Material Handling nahrazuje klasický volant minivolantem nebo joystickem a zvyšuje ergonomii, preciznost a bezpečnost.

Displej systému Linde Safety Pilot s výstražnou indikací

Linde Safety Pilot

Nehodám způsobeným převrácením vozíku s protizávažím lze z velké části zabránit použitím systému Safety Pilot od společnosti Linde Material Handling.

Světelný výstražný systém Linde TruckSpot

Optické výstražné systémy

Světelné výstražné systémy jako Linde BlueSpot™ a Linde TruckSpot promítají barevné světelné body nebo výstražné značky na podlahu a tím varují chodce i ostatní vozíky.

Jednotka systému Linde Safety Guard od společnosti Linde ve vozíku

Linde Safety Guard

Inovativní asistenční systém Linde Safety Guard od společnosti Linde varuje obsluhu vozíku a chodce při akutním nebezpečí v bezprostředním okolí vozíku prostřednictvím akustických a světelných signálů.

Pohodlná kabina vozíku Linde X20 – X35

Plná kabina

Pohodlná kabina chrání řidiče při práci venku, střecha z pancéřového skla a velké prosklené dveře nabízejí vynikající výhled na náklad a pracovní prostředí.

Varianta komfortního sedadla od společnosti Linde

Varianty sedadel

Velký výběr sedadel vybavených např. vzduchovým odpružením, bederními opěrami páteře, vyhříváním sedadla nebo ventilací sedadla nabízí dodatečný komfort a aktivní ochranu před poškozením páteře.

Ukazatel hmotnosti nákladu od společnosti Linde

Ukazatel hmotnosti nákladu

Díky této volitelné funkci řidič vidí na displeji aktuální hmotnost nákladu.

Klimatizace vysokozdvižného vozíku Linde X20 – X35

Klimatizace* s integrovaným topením

Výkonná klimatizace s integrovaným topením a pylovým filtrem poskytuje v létě i v zimě příjemné pracovní prostředí v kabině a zabraňuje zamlžení oken.

* obsahuje fluorované uhlovodíky

Asistenční systém Motion Detection od společnosti Linde

Linde Motion Detection

Asistenční systém Motion Detection při couvání registruje pohyby v zadním prostoru vysokozdvižného vozíku. Pokud tuto oblast překříží lidé nebo jiné vozíky, systém zabrání couvání vysokozdvižného vozíku.

Systém Linde VertiLight osvěcuje rozlehlý pracovní úsek

Řešení osvětlení

Systém Linde VertiLight s půlkruhovým designem osvěcuje rozlehlý pracovní úsek. Dvoubarevné světelné proužky systému Linde LED Stripes osvětlují směr jízdy vysokozdvižného vozíku bílým světlem.

Snímač systému Linde Speed Assist

Linde Speed Assist

Asistenční systém řidiče Linde Speed Assist automaticky přizpůsobí maximální rychlost vozíku prostředí a jízdní situaci.

7palcový displej zobrazuje informace o nákladu a kamerové snímky

Multifunkční displej

Na 7palcovém displeji je možné dodatečně k informacím o vozíku zobrazit také např. displej systému Linde Safety Pilot nebo snímek z kamery na zvedacím sloupu či couvací kamery. Displeje i rozdělení obrazovky je možné individuálně přizpůsobit.

Systém správy vozového parku connect od společnosti Linde Material Handling

Správa vozového parku Linde

Systém správy vozového parku connect od společnosti Linde se používá pro správu flotily vozíků. Od plánování údržby přes dokumentaci historie údržby a oprav až po kontrolu přístupu.

Vyžádat nabídku