Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

X35 – X50 jsou zcela novým typem elektrických vysokozdvižných vozíků: Kombinují sílu a robustnost vozíku se spalovacím motorem s dynamikou a nulovými emisemi elektrického vysokozdvižného vozíku. Díky svému výkonu a všestrannosti jsou vhodné pro nejnáročnější použití ve vnitřních i vnějších prostorách a svou produktivitou se vyrovnají dieselovým a plynovým vysokozdvižným vozíkům. Pohonným centrem modelů X35 – X50 je dvoumotorový pohon předních kol se synchronními reluktančními motory s permanentními magnety (SRM+), který výrazně zvyšuje výkon a energetickou účinnost vozíku. Osvědčená koncepce ovládání dvěma pedály a systémem Linde Load Control zajišťuje dokonalou kontrolu nad vozíkem; optimální viditelnost a ergonomický design zaručují maximální jízdní komfort. Vozíky X35 – X50 nabízejí vysokou rozmanitost modelů, rozsáhlou standardní výbavu a mnoho dalších možností, jak je individuálně konfigurovat podle požadavků na konkrétní použití. Sériově dostupná jednotka pro přenos dat umožňuje snadnou integraci do digitálních procesů.

Vlastnosti

Bezpečnost

Štíhlý, asymetrický profil sloupu a úzký A-sloupek vozíků X35 – X50 poskytují řidiči vynikající výhled do všech stran. Zvláště úzké příčné vzpěry a volitelná střecha z pancéřového skla zajišťují volný výhled nahoru. Stabilitu vozíku při průjezdu zatáčkami zajišťuje nízko položené těžiště s vysoko zavěšenou řídicí nápravou. Dodatečnou podporu v zatáčkách poskytuje sériový systém Linde Curve Assist. Systém Linde Load Assist snižuje riziko převrácení a nehod při nakládání. Automatická parkovací brzda zajišťuje bezpečnost na rampách a ve stoupáních. Pro zvýšení ochrany nabízí Linde širokou škálu volitelných asistenčních systémů: Linde Safety Pilot pomáhá řidiči vyhnout se například chybám v obsluze a řízení. Linde Safety Guard obklopuje vozíky a chodce mobilní bezpečnostní zónou, která minimalizuje nebezpečí v bezprostřední blízkosti vozíku. Pro větší bezpečnost za zhoršených světelných podmínek jsou k dispozici světelná a výstražná řešení, např. Linde TruckSpot, Linde BlueSpot™ nebo Linde LED Stripes.

 • Mimořádný výhled do všech stran
 • Systém Linde Curve Assist
 • Automatická parkovací brzda
 • Celá řada volitelných asistenčních systémů

Ergonomie

Vozík X35 – X50 má ergonomickou a intuitivně uspořádanou koncepci ovládání a prostornou kabinu řidiče. Volant, dva pedály a ovládací páčky systému Linde Load Control integrovaného v loketní opěrce lze ovládat minimálními pohyby. Hnací a řídicí nápravy i zvedací sloup jsou od podvozku oddělené pryžovými ložisky. To chrání obsluhu před nárazy a vibracemi. Společnost Linde nabízí širokou škálu ergonomických sedadel, která aktivně chrání před poškozením páteře. Další komfort nabízejí různé funkce, jako je vzduchové odpružení, bederní opěrka, vyhřívání sedadel a jejich ventilace. Na 3,5palcovém displeji má řidič neustále přehled o všech důležitých informacích. Volitelně je k dispozici 7palcový displej.

 • Intuitivní ovládací prvky
 • Oddělené pracoviště řidiče
 • Prostorná a pohodlná kabina řidiče
 • Sériový 3,5palcový displej
 • Různá ergonomická sedadla

Manipulace

Výkonný dvoumotorový přední pohon s magneticky zesílenými synchronními reluktančními motory (SRM+) zaručuje vysoký výkon a manévrovatelnost pro produktivní manipulaci s nákladem. Intuitivní koncepce ovládání se dvěma pedály a systémem Linde Load Control zajišťuje přesné řízení všech jízdních i zdvihacích pohybů. Volně programovatelným tlačítkům v loketní opěrce lze přiřadit často používané funkce. Konstrukce horních sklápěcích válců a konstrukce sloupu odolná proti zkroucení zajišťují vysokou zbytkovou nosnost a torzní stabilitu, a to i ve velkých výškách zdvihu. Systém energetického managementu společnosti Linde zajišťuje inteligentní a transparentní spotřebu. V kombinaci s nízkými nároky na údržbu se zvyšuje dostupnost vozíků a zároveň klesají provozní náklady.

 • Dvoumotorový přední pohon
 • Intuitivní dvoupedálové řízení a systém Linde Load Control
 • Vysoká zbytková nosnost a torzní stabilita
 • Inteligentní spotřeba energie
 • Nízké nároky na údržbu a vysoká dostupnost

Servis

Vozíky X35 – X50 se vyznačují vysokou provozní dostupností, a to díky robustní modulární konstrukci a neopotřebitelným a bezúdržbovým komponentám. Patří mezi ně dvoumotorový přední pohon, zapouzdřená výkonová elektronika a bezmazné sklápěcí válce. Sací filtr hydraulického oleje není třeba měnit, hydraulický olej až po 6 000 provozních hodinách. Textové zprávy na displeji vozíku provedou řidiče jednoduchými procesy údržby. Prostřednictvím vzdáleného přístupu je možné provádět aktualizace softwaru a diagnostiku závad. Tím se omezuje počet servisních zásahů na místě a snižují náklady. Termíny pro údržbu a opravy se vypočtou na základě přenášených provozních hodin.

 • Robustní konstrukce vozíku
 • Dlouhé intervaly údržby díky komponentám, které nepodléhají opotřebení
 • Výměna hydraulického oleje po 6000 provozních hodinách
 • Aktualizace softwaru a diagnostika závad prostřednictvím vzdáleného přístupu

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5 Šířka pracovní uličky u palet s rozměrem 800x1200 podélně
X35/600 3,5 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4761 (mm)
X35/600 nápojová verze 3,5 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4761 (mm)
X40/600 4,0 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X40/600 nápojová verze 4,0 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X45/600 4,5 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X45/600 nápojová verze 4,5 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X50/500 4,99 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X50/500 nápojová verze 4,99 (t) 3100 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X50/600 4,99 (t) 2900 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)
X50/600 nápojová verze 4,99 (t) 2900 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 1440 (V)/(Ah) o. kWh 4771 (mm)

Zvláštní výbava

Rádio s DAB+ a přehrávačem MP3 včetně soupravy handsfree přes Bluetooth

Rádio s DAB+ a přehrávačem MP3 včetně soupravy handsfree přes Bluetooth

Rádio nabízí čistý příjem oblíbených stanic DAB+, DAB a FM, připojení USB a Bluetooth®, dva reproduktory a přídavnou anténu.

Klimatizace vysokozdvižného vozíku Linde X35 – X50

Klimatizace* s integrovaným topením

Výkonná klimatizace s integrovaným topením a pylovým filtrem poskytuje v létě i v zimě příjemné pracovní prostředí v kabině a zabraňuje zamlžení oken.

* obsahuje fluorované uhlovodíky

7palcový displej zobrazuje informace o nákladu a kamerové snímky.

Multifunkční displej

Na 7palcovém displeji je možné dodatečně k informacím o vozíku zobrazit také např. displej systému Linde Safety Pilot nebo snímek z kamery na zvedacím sloupu či couvací kamery. Displeje i rozdělení obrazovky je možné individuálně přizpůsobit.

Systém Linde VertiLight osvěcuje rozlehlý pracovní úsek.

Řešení osvětlení

Systém Linde VertiLight s půlkruhovým designem osvěcuje rozlehlý pracovní úsek. Dvoubarevné světelné proužky systému Linde LED Stripes osvětlují směr jízdy vysokozdvižného vozíku bílým světlem.

Varianty sedadel

Velký výběr sedadel vybavených např. vzduchovým odpružením, bederními opěrami páteře, vyhříváním sedadla nebo ventilací sedadla nabízí dodatečný komfort a aktivní ochranu před poškozením páteře.

Světelný výstražný systém Linde TruckSpot

Optické výstražné systémy

Světelné výstražné systémy jako Linde BlueSpot™ a Linde TruckSpot promítají barevné světelné body nebo výstražné značky na podlahu a tím varují chodce i ostatní vozíky.

Displej systému Linde Safety Pilot s výstražnou indikací

Linde Safety Pilot

Nehodám způsobeným převrácením vozíku s protizávažím lze z velké části zabránit použitím systému Safety Pilot od společnosti Linde Material Handling.

Vyžádat nabídku