Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Regálové zakladače pro velmi úzké uličky

S vysokým manipulačním výkonem v úzkých uličkách
Regálové zakladače pro velmi úzké uličky od společnosti Linde Material Handling používané ve vysokoregálovém skladu.

Rychlý a bezpečný pohyb úzkými uličkami ve skladu

Vysoké manipulační výkony a obzvláště bezpečné manipulační procesy na minimálním prostoru – společnost Linde Material Handling navrhla své regálové zakladače a zařízení Vertical Order Picker tak, aby maximálně vyhovovaly nárokům v úzkých uličkách. K tomu patří vysoce výkonné pohonné a zdvihací motory, díky nimž může vysokozdvižný vozík současně jet a zdvihat, aby rychle dosáhl požadované pozice v regálu.

Asistenční systém Linde System Control řídí rychlost zdvihu a jízdy v závislosti na hmotnosti nákladu a optimalizuje výkon dle jízdní situace. Další volitelné asistenční systémy od společnosti Linde chrání před nehodami a napomáhají rychlé navigaci skladem. Zpětné získávání energie při brzdění a spouštění břemena šetří náklady na energii a zvyšuje dostupnost. V závislosti na modelu a konfiguraci je nosnost až 1,5 tuny.

Systémový vozík pro velmi úzké uličky VNA ve skladové hale

Maximální výkon ve vysokoregálovém skladu

Systémové vozíky pro velmi úzké uličky VNA od společnosti Linde Material Handling umožňují mimořádnou rychlost při manipulaci s nákladem: Při předpokládané výšce regálu sedm metrů zpracovávají až 30 palet za provozní hodinu – výrazně více než stohovací protizátěžové vysokozdvižné vozíky nebo vysokozdvižné vozíky se zvedacím sloupem. Jedním z rozhodujících faktorů je, že vozíky mohou současně jet i zdvihat. Například lze ve vysoké výšce pohybovat paletou diagonálně, a navíc vysokou rychlostí.

Vyšší produktivita díky systému

Aby bylo možné přepravovat v úzkých uličkách co nejvíce zboží za co nejkratší dobu, využívají vysokozdvižné vozíky pro velmi úzké uličky VNA od společnosti Linde různých asistenčních systémů a volitelně také navigace ve skladu Linde. Tento systém poskytuje řidiči podporu a na displeji mu ukazuje přesnou polohu zboží ve skladu. Řidič musí aktivovat pouze jízdní funkci, aby přesně dosáhl cíle.

Alternativně jsou k dispozici různé polohovací pomůcky, jako jsou kamerové systémy, které zjednodušují manipulaci ve velké výšce, nebo automatický pohybový cyklus vidlice. Stisknutím tlačítka v tomto případě vozík provádí při nakládání nebo vykládání palety tři pohyby automaticky. Asistenční systém Linde System Control přitom rozpozná, zda se na vidlici nachází náklad, a automaticky spustí příslušný cyklus pohybů.

Více bezpečnosti pro všechny

Úzké uličky jsou z vozíku jen těžko přehlédnutelné. To je důvod, proč mají regálové zakladače od společnosti Linde řadu bezpečnostních prvků, které minimalizují riziko nehody pro řidiče a další pracovníky. Například volitelný bezpečnostní asistenční systém do uliček (GSA) vydává cílené jízdní příkazy tak, aby vozík v případě nerovností povrchu jel pomaleji, nebo v případě překážek, jako jsou stropní nosníky, omezuje maximální výšku zdvihu. Provozní bezpečnost je zajištěna tím, že řidič musí oběma rukama aktivovat řídicí jednotku a spínač mrtvého muže na sedadle nebo na podlaze kabiny, aby uvedl vozík do pohybu.

Zdravé pracoviště ve vysokozdvižném vozíku

Ve vysokozdvižném vozíku pro velmi úzké uličky VNA má řidič k dispozici ergonomické pracoviště: Všechny ovládací prvky jsou navrženy ergonomicky a jsou lehce dosažitelné, ovládání je snadné díky víceosým pákám a existuje řada možností odkládacích prostor. Ty usnadňují práci v prostorné kabině. Různé zrcadlové a kamerové systémy zlepšují panoramatický výhled. Díky tomu nemusí řidič vykonávat namáhavé tělesné pohyby.

Automatická navigace úzkými uličkami – jak to funguje?

Výchozím bodem pro přepravu zboží je vždy systém WMS zákazníka: Centrální systém posílá prostřednictvím WiFi sítě požadované cílové údaje do přijímače ve vozíku. Svou aktuální polohu určuje vozík pomocí transpondéru RFID nebo čárového kódu. Současně systém pro měření výšky zdvihu, integrovaný do vozíku, poskytuje informace o aktuální výšce. Tyto informace porovnává systém vozíku s uloženou kartou skladu. Tímto způsobem probíhá velmi přesná 3D navigace. Řidič jen ovládá funkci jízdy.

Video týkající se použití u zákazníka: V nizozemské společnosti MegaGroup implementovala společnost Linde poloautomatizovaný navigační systém pro úzké uličky.

5x vyšší výkon

Rychlejší

Systémové vozíky pro velmi úzké uličky VNA mohou jet a zdvihat současně. Díky stabilní konstrukci vozíku navíc zůstává rychlost jízdy nadprůměrná i při velkých výškách zdvihu.

Bezpečnější

Inteligentní asistenční systémy zabraňují nehodám osob, kolizím s regály nebo s překážkami na podlaze a stropě. Současně se zvyšuje výkon.

Robustnější

Robustní technologie zajišťuje nízké náklady na servis a životní cyklus. Servisní technici si mohou načíst a zkontrolovat všechny údaje o vozíku prostřednictvím notebooku a přípojky sběrnice CAN.

Zdravější

Všechny ovládací prvky jsou uspořádány ergonomicky a jsou snadno ovladatelné, sedadlo lze nastavit mnoha způsoby.

Lepší plánování

Systém pro správu vozového parku Linde connect umožňuje kromě jiného optimalizovat kompletní životnost vozíků.

Vytrvalejší

Energie vznikající během brzdění a spouštění se vrací zpět do baterie. Systémové vozíky pro velmi úzké uličky VNA se tak používají déle.

Kabina řidiče systémového vysokozdvižného vozíku pro velmi úzké uličky VNA

Systémový vysokozdvižný vozík pro velmi úzké uličky VNA ušitý na míru

U systémových vozíků pro velmi úzké uličky VNA od společnosti Linde je k dispozici velký výběr modulů – například různé motory, baterie, podvozky, kabiny a sloupy. Požadovaná nosnost, manipulační výkon nebo výška zdvihu závisí na volbě. Vnitřní vybavení kabiny může být libovolně konfigurováno přídavnými zařízeními, alternativními řídicími jednotkami a sedadly nebo uzavřenou kabinou pro použití v chladírnách. Nakonec zákazník dostane to nejvhodnější řešení, které mu slouží mnoho provozních hodin.

Kromě toho tým inženýrů vyvíjí řešení pro speciální použití dle konkrétních požadavků zákazníků.