Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.
 • 0 - 1 450 (kg)
 • 0 - 14 000 (mm)

Automatizované vozíky K-MATIC

Funkční logistický robot

Spolehlivá logistika ve skladech s velmi úzkými uličkami

Autonomně jezdící regálový zakladač K-MATIC od společnosti Linde je vhodný pro náklady s hmotností do 1 450 kilogramů a výškou zdvihu až 14 metrů (na vyžádání 16 metrů). Inteligentní obrysová navigace bezpečně řídí vozík K-MATIC při všech běžných způsobech použití v úzkých uličkách bez potřeby dodatečné infrastruktury, jako jsou laserové reflektory. Ať již jako samostatné zařízení, které nezávisle zpracovává stanovené procesní kroky, nebo jako součást centrálně řízené flotily automatizovaných vozíků – vysoká funkčnost vozíku K-MATIC nabízí vysoký manipulační výkon i při složitých provozních požadavcích. Vozík při tom bezdrátově komunikuje s infrastrukturou zákazníka, jako je dopravní technika nebo předávací stanice. Jako automatizovaný logistický vozík způsobuje menší škody na nákladu a paletách v porovnání s ručním použitím a hodí se tedy především k manipulaci se zbožím vysoké hodnoty. Automatizovaný vozík je díky snadné a rychlé údržbě spolehlivý a nepřetržitě provozuschopný a lze jej také kdykoli ovládat ručně prostřednictvím řidiče.

Vlastnosti

Bezpečnost

Díky vlastnímu zabudovanému bezpečnostnímu systému reaguje samohybný vysokozdvižný vozík K-MATIC citlivě na své okolí. Laserová bezpečnostní výbava, která je nezávislá na navigační technice, bezpečně řídí vozík K-MATIC v provozním prostředí a přitom spolehlivě rozpoznává osoby i jiné překážky. Samohybný vozík VNA pro velmi úzké uličky je kromě toho vybaven několika nouzovými tlačítky a výstražnými zvuky a blikajícími světly.

 • Neustálé sledování pracovního prostředí
 • Laserová bezpečnostní technologie
 • Detekce osob a překážek
 • Akustické a vizuální výstražné signály

Manipulace

Automatizovaný vozík VNA pro velmi úzké uličky K-MATIC je řízen prostřednictvím softwaru Supervisor, který optimálně koordinuje jízdní příkazy a jízdní trasy všech používaných vozíků řady MATIC. Systém je kompatibilní s běžnými systémy WMS a ERP a požadované pohyby zboží převádí na jízdní příkazy. 3D rozpoznávání palet s integrovaným monitorováním vzdálenosti zajišťuje bezproblémové ukládání a odebírání různých přepravních jednotek ve výšce zdvihu až 14 metrů (na vyžádání 16 metrů). V případě změn pracovního prostředí lze prostřednictvím laserového měření v krátké době provést nové kartografické zpracování a uložit je do systému. Identifikace nákladu je volitelně možná prostřednictvím čtečky čárových kódů. Načtená data může K-MATIC v případě potřeby nahrát do systému ERP a do podnikových systémů hospodaření se zbožím.

 • Inteligentní řízení tras a jízdních příkazů
 • Rozhraní pro systémy WMS a ERP
 • 3D kamera pro precizní manipulaci s nákladem
 • Uskladňování a vyskladňování v úzké uličce ve výšce zdvihu až 14 metrů (na vyžádání 16 metrů)

Servis

Všechna důležitá data vozíku a jízdního příkazu lze ve vozíku vyvolat prostřednictvím 7palcového dotykového LCD displeje a načíst je přes vstup USB. Zadáním kódu PIN aktivuje technik servisní režim a může bezpečně provést potřebné úkony údržby na snadno přístupných součástech. Data vozíku související s údržbou jsou bezdrátově přenesena a vyhodnocena pomocí diagnostického softwaru. To umožňuje prediktivní údržbu – včas se zjistí opotřebení a menší poškození a také se vypočítají a naplánují nezbytné kontrolní přestávky a výměny dílů. To zajistí maximální dostupnost automatizovaných vozíků.

 • 7" dotykový LCD displej poskytuje přehled dat přepravního příkazu
 • Digitální diagnostický nástroj
 • Bezdrátový přenos dat vozíku
 • Prediktivní údržba pro maximální dostupnost

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5 Rychlost vozíku s/bez nákladu
K-MATIC nízký zdvih 1,45 (t) 7200 (6800) (mm) 80 / 700 (V)/(Ah) o. kWh 2 / 2 km/h
K-MATIC střední zdvih 1,45 (t) 11550 (11150) (mm) 80 / 840 (V)/(Ah) o. kWh 2 / 2 km/h
K-MATIC vysoký zdvih 1,45 (t) 14350 (13950) (mm) 80 / 840 (V)/(Ah) o. kWh 2 / 2 km/h

Zvláštní výbava

Skener pro 1D a 2D čárové kódy

Na vozík je možné umístit čtečku čárových kódů, pomocí které lze identifikovat zboží a v případě potřeby načíst data přímo do systému hospodaření se zbožím.

Teleskopické a trojité zvedací sloupy

Pro K-MATIC jsou k dispozici různé teleskopické a trojité zvedací sloupy pro výšku zdvihu až 16 metrů.

Modulární koncepce vozíku

Automatizovaný vysokozdvižný vozík pro úzké uličky lze upravit mnoha způsoby. K dispozici jsou například různé typy řízení, nápravy zatížených kol, baterie a zvedací sloupy.

Výměna baterie

Pro účely boční výměny baterie nabízí společnost Linde vozík na baterie s robustními válečky.

Vyžádat nabídku