Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Nasazení dvou automatizovaných vysokozdvižných vozíků L-MATIC AC ve společnosti Schneider Electric

Celosvětová automatizace
Společnost Schneider Electric používá dva autonomní vysokozdvižné vozíky L-MATIC AC od společnosti Linde Material Handling.

Společnost Schneider Electric nabízí digitální energetická a automatizační řešení pro zajištění vyšší efektivity a udržitelnosti. Protože má pobočky v přibližně 150 zemích, rozhodujícím faktorem pro celkovou efektivitu je logistika. Jeden z důležitých logistických uzlů se nachází ve španělském Sant Boi de Llobregat poblíž barcelonského přístavu.

Vzhledem k měnícím se podmínkám na trhu se společnost Schneider Electric rozhodla některé oblasti své intralogistiky v zájmu vyšší efektivity automatizovat. Po rozsáhlé analýze a odpovídající přípravě lokality jí společnost Linde Material Handling dodala dva automatizované vysokozdvižné vozíky L-MATIC AC. Pro optimální využití potenciálu automatických postupů však bylo nejprve nutné zvládnout několik výzev.

Posílení distribučního centra

Společnost Schneider Electric provozuje více než 90 logistických center po celém světě. Výrobky této mezinárodně působící společnosti, které jsou určené k distribuci v rámci Španělska a Portugalska, putují právě do Sant Boi, které je jedním z nejmodernějších mezinárodních distribučních center tohoto podniku. Aby si společnost Schneider Electric udržela vedoucí pozici na trhu, procesy v logistických centrech neustále optimalizuje.

„Trh se změnil, proto musíme naše logistická centra přizpůsobit potřebám zákazníků. Automatizací procesů chceme výrazně zvýšit produktivitu,“ říká Salvador Balaña, projektový inženýr ve společnosti Schneider Electric. Raquel Gasco, Head of Engineering a Maintenance ve společnosti Schneider Electric, dodává: „Porovnali jsme nabídky různých dodavatelů a po vyzkoušení vozíku L-MATIC AC se ukázalo, jak rychle a snadno je možné toto řešení implementovat, takže se nám v krátké době podařilo přeměnit vizi v realitu.“

Autonomní vysokozdvižný vozík L-MATIC AC od společnosti Linde Material Handling při provozu ve společnosti Schneider Electric

Analýza pracovních postupů

Na začátku projektu se analyzovaly pracovní postupy v logistickém centru v Sant Boi. Poté odborníci z Linde vyvinuli koncepci kompletního řešení s automatizovanými logistickými vozíky přizpůsobenou potřebám společnosti. Jednu z největších výzev, kterou přitom oddělení Linde Intralogistics Solutions muselo zvládnout, představovalo zajištění dokonalé souhry mezi zaměstnanci, jejich prostředím a infrastrukturou.

Logistické centrum v Sant Boi sestává ze dvou budov o celkové ploše 53 000 m² a pracuje v něm 250 zaměstnanců.

„Důležitým krokem ke zvýšení produktivity bylo zkrácení cest zaměstnanců. Toto opatření nepřímo zlepšuje naši kontrolu nad materiálem a jeho zpětnou vysledovatelnost a umožňuje nám najít každý balík,“ vysvětluje Salvador Balaña, projektový inženýr ve společnosti Schneider Electric.

Vyšší míra kontroly, vyšší efektivita

Integrací automatizovaných vozíků do intralogistických procesů se společnosti Schneider Electric podařilo zlepšit kontrolu toku zboží, plynulost postupů a interní pracovní procesy a tím zvýšit efektivitu. Raquel Gasco na závěr zdůrazňuje: „Dosáhli jsme především toho, že naši řidiči vysokozdvižných vozíků mohou trávit více času prací s přidanou hodnotou, která významně přispívá k úspěchu našeho podniku.“

Pětkrát vyšší pracovní výkon v každodenním provozu

Společnost Schneider Electric už plánuje, že počet automatizovaných vozíků ve flotile zdvojnásobí: „Vynikající výsledky minulého měsíce nám ukázaly, že má smysl udělat další krok kupředu a flotilu automatizovaných vozíků rozšířit. Kromě toho jsme se rozhodli přejít na lithium-iontovou technologii, abychom zvýšili produktivitu,“ říká Salvador Balaña, projektový inženýr ve společnosti Schneider Electric. Počet automatizovaných vozíků ve společnosti Schneider Electric se tím zvýší na čtyři a technici očekávají, že pracovní výkon v každodenním provozu v Sant Boi vzroste pětinásobně.