Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Nová generace vysokozdvižných vozíků s protizávažím Linde

Přesně ten správný vysokozdvižný vozík
Modely nové platformy vysokozdvižných vozíků s protizávažím od společnosti Linde Material Handling

Vysokozdvižné vozíky s protizávažím jsou multifunkčním nástrojem intralogistiky a musí zvládat celou řadu výzev. Ať už se jedná o elektronické obchodování, dodávky just-in-sequence na výrobní linky, nebo globálně propojené dodavatelské řetězce, požadavky na toky zboží a materiálu se rychle mění a jsou stále složitější. U manipulačních vozíků jsou proto rozhodujícími kritérii úspěchu flexibilita a konektivita v kombinaci s produktivitou, bezpečností a ergonomií.

Společnost Linde Material Handling vychází vstříc těmto požadavkům zcela nově vyvinutou generací vysokozdvižných vozíků s protizávažím. Ta je založena na univerzální platformě, kterou lze podle volby vybavit spalovacím motorem nebo elektromotorem. Společnost Linde je dosud jediným výrobcem, který kombinuje všechny typy pohonů a energetických systémů na jediné platformě vozíků a tím umožňuje nahradit vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem elektrickými vysokozdvižnými vozíky bez ztráty výkonu nebo robustnosti.

Vysokozdvižné vozíky s protizávažím pro všechny požadavky zákazníka

Nové vysokozdvižné vozíky s protizávažím nabízejí jedinečnou kombinaci svobody volby a jistoty do budoucna. Jsou založeny na inovativní technologické platformě, kterou lze vybavit jakýmkoli energetickým systémem: jak dieselovými nebo plynovými spalovacími motory, tak i vysoce výkonnými elektrickými pohony, které lze napájet energií z olověných akumulátorů, lithium-iontových baterií nebo palivových článků. Uskladňování a vyskladňování ve stísněných prostorách haly nebo při náročném použití venku: Společnost Linde poskytuje poradenství při výběru vhodného vozíku a dimenzování potřebné energetické infrastruktury. Příslib: Každý zákazník dostane zdaleka nejlepší vozík pro své použití, a to bez kompromisů.

Vývoj platformy byl doprovázen rozsáhlými průzkumy trhu. V rámci projektu „Truck Clinics“ provedli vývojáři téměř 1 000 rozhovorů se zákazníky a prodejci z 26 zemí. Získali tak ucelený obraz o potřebných výrobcích, požadavcích na výkon a důležitosti určitých funkcí.

Unikátní vozíky E20 – E35

Vysokozdvižné vozíky E20 – E35 jsou dokonale vybavené pro použití ve vnitřních prostorách. Jejich kompaktní konstrukce a obratnost zajišťují vysoký manipulační výkon i na omezeném prostoru.

Zde se dozvíte více

To nejlepší z obou světů: X20 – X35

Vysokozdvižné vozíky X20 – X35 dosahují nových rozměrů výkonu v rámci elektrických vysokozdvižných vozíků: Kombinují dynamiku, flexibilitu a nulové emise typické pro elektrické vysokozdvižné vozíky se sílou a robustností vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem.

Zde se dozvíte více

Viditelně lepší: H20 – H35

Vozíky H20 – H35 představují vše, čím se tradičně vyznačují vysokozdvižné vozíky Linde: Bezpečnost, výkonnost, ergonomie a robustnost – dosud nepřekonaná preciznost a výkon hydrostatického pohonu.

Zde se dozvíte více

Výkon na nejvyšší úrovni

Nové vysokozdvižné vozíky s protizávažím dosahují vynikajícího manipulačního výkonu i ve standardním provedení. Lze je také dodatečně optimalizovat pro konkrétní účel použití, a to díky řadě volitelných doplňků uvedených v ceníku a individuálním řešením podle přání zákazníka. Modely řady E s funkcí „V-Power“ jsou jedinečné: Nabízejí ekologickou alternativu bez kompromisů v oblasti výkonu a robustnosti. Hlavní část tvoří synchronní reluktanční motor s přídavnými permanentními magnety, který znatelně zvyšuje výkon a energetickou účinnost vozíku. Vibrace, hluk a výfukové plyny, které jsou běžné u vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem, nevznikají, zatímco podvozek a konstrukce jsou dimenzované na nejvyšší zatížení. Modely řady E jsou díky kombinované řídicí nápravě vhodné zejména pro úzké prostory a uličky. Modely řady X a H jsou díky robustní kyvadlové nápravě a dlouhému rozvoru kol ideálním řešením pro venkovní použití.

Přesvědčivý zážitek z jízdy

Ještě lepší zorné pole vysokozdvižného vozíku se spalovacím motorem H20 – H35 od společnosti Linde Material Handling

Také tato generace vysokozdvižných vozíků s protizávažím se vyznačuje maximální ergonomií v sériové výrobě. Vnitřní prostor vysokozdvižného vozíku nabízí maximum volného místa. Ergonomicky dokonale navržená sedadla a jedinečná koncepce ovládání v kombinaci s dále vylepšeným zorným polem zajišťují optimální zážitek z jízdy. Řidič má vynikající výhled na náklad i na okolí. Tím se minimalizují poruchy nebo výpadky v provozu a maximalizuje se produktivita. Komfort navíc zvyšuje rozšířená loketní opěrka s volně nastavitelnými ovládacími prvky. Komplexní odizolování sloupu, náprav a podvozku od vibrací kromě toho chrání zdraví obsluhy.

Nastupte si prosím: A vychutnejte si 360° výhled z vozíku.

Optimální ochrana osob, vozíku a životního prostředí

Nové vysokozdvižné vozíky s protizávažím jsou důsledně optimalizovány z hlediska bezpečnosti. Díky nízkému těžišti jsou navrženy pro co největší stabilitu při převrácení. Podvozek, kabina i sloup jsou koncipovány tak, aby poskytovaly pokud možno neomezený výhled na vozík, náklad a pracovní prostředí. Dále sem patří nejmodernější bezpečnostní systémy, včetně standardních asistenčních systémů, jako je Linde Load Assist, který snižuje riziko převrácení a nehod při nakládání, a Linde Curve Control, který snižuje rychlost při zatáčení.

Volitelně dostupná funkce Linde Motion Detection rozpozná pohyb v okruhu 180 stupňů za vysokozdvižným vozíkem a automaticky zabrání vozíku v couvání. Na přání jsou k dispozici také Linde LED Stripes, které změnou barvy indikují směr jízdy vozíku. Bezpečnost osob, vozíku a životního prostředí dodatečně zvyšují i další asistenční systémy.

Perfektní propojení

Nové vysokozdvižné vozíky s protizávažím jsou již z výroby vybaveny komplexní senzorikou pro spolehlivý sběr a přenos dat, takže je lze dokonale integrovat do propojených procesů. I v základních verzích lze snadno instalovat aktualizace a v případě potřeby aktivovat další digitální funkce, jako je například zobrazení hmotnosti nákladu. Prostřednictvím inteligentního řídicího systému lze vysokozdvižné vozíky individuálně přizpůsobit řidičům a integrovat je do celkové správy vozového parku. Důležité parametry a údaje o výkonu lze kdykoli vyvolat a analyzovat, což zvyšuje dostupnost vozidel. Připojený je také energetický management. U elektrických vysokozdvižných vozíků řady E a X zaznamenává a analyzuje údaje o stavu nabití vozíků a vytížení nabíjecí infrastruktury.

Přehled výhod

Výkonnost

Kombinací nejlepších vlastností elektrických vozíků a vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem vzniká dosud nevídaná výkonnostní třída.

Ergonomie

Nová pracoviště řidiče a rozšířené zorné pole poskytují nanejvýš komfortní zážitek z jízdy.

Bezpečnost

Volný výhled a nejmodernější bezpečnostní systémy zajišťují optimální ochranu osob, vozíku a životního prostředí.

Konektivita

Díky standardnímu sběru a přenosu dat jsou vysokozdvižné vozíky ideálním řešením pro integraci do propojených procesů.