Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.
Trakční baterie
Pomoooc, na mém elektrickém vozíku odchází baterie!

Regenerace a revitalizace trakčních baterií

Každý, kdo je odpovědný za provoz elektrických vozíků, tu situaci zná. Kyselino-olověná baterie v elektrickém vozíku po určitých letech provozu začíná ztrácet svou kapacitu, přestane stačit jedno nabití na směnu a přitom nároky na manipulační techniku jsou neúprosné, situaci je třeba řešit.

Jak tuto situaci řešit?

Řešení jsou hned tři.

  • První, nejjednodušší, ale i nejnákladnější, je objednat novou baterii.
  • Druhé řešení je zavolat si Mobilní servis trakčních baterií. Přijede servisní technik Linde se speciálně vybaveným servisním vozem, diagnostikuje baterii, nalezne příčinu problému, například to, že některé články baterie jsou již nevyhovující nebo je baterie tzv. zasulfátovaná. Ve většině případů (až 82 %) je i tato situace řešitelná. Jak?
  • Třetí řešení je podobné situaci předcházet. Pravidelnou a správnou údržbou baterií je možné na maximum využít jejich životnost. Naši specialisté jsou schopni vám zajistit poradenství v oblasti baterií, jak o ně pečovat a případně zajistit i servis a revize nabíječů.

Servisní technik Linde si dokáže s baterií poradit vždy – závady nehledá, ale nachází.