Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.
 • 0 - 300 (kg)
 • 0 - 0 (mm)

Tahače P120 – P350

Neúnavný tahoun

Snadný přesun těžkého zboží

Robustní a výkonné elektrické tahače P120 – P350 přepravují náklady o hmotnosti až 35 tun maximální rychlostí až 25 kilometrů za hodinu. Šest modelů s různou tažnou silou nabízí správné řešení pro každé použití. Modely s krátkým rozvorem kol jsou snadno manévrovatelné v úzkých prostorách, zatímco modely s dlouhým rozvorem se vyznačují obzvláště vysokou směrovou stabilitou. Jejich výkonné elektromotory umožňují trvale vysoký tažný výkon, a to i ve stoupání. Díky tomu jsou ideálním řešením pro velkoobchodní trhy nebo letiště a také pro zásobování výroby. Kabina oddělená od podvozku a hnací náprava vybavená šroubovitými pružinami namísto listových zabraňují přenosu nárazů na řidiče při jízdě po nerovném terénu. Díky tomu se výrazně snižuje fyzická zátěž řidiče. Konstrukce podvozku navíc umožňuje výměnu baterie shora nebo z boku. Tahače P120 – P350 mohou být poháněné olověnými nebo lithium-iontovými bateriemi.

Vlastnosti

Bezpečnost

Tahače P120 – P350 jsou vybavené třemi nezávislými brzdovými systémy pro zajištění bezpečné přepravy těžkých nákladů. Lamelovou brzdu řidič ovládá nožním pedálem. Protiproudová brzda zastaví vozík, jakmile řidič sundá nohu z plynu. Tento brzdový systém zajišťuje extrémně citlivé a zároveň velmi výkonné brzdění, takže chrání přepravovaný náklad a v nebezpečných situacích okamžitě zastaví vozík. Automatická parkovací brzda navíc zabraňuje nechtěnému rozjetí vozíku na svahu a při opětovném zrychlení se sama uvolní. Při jízdě z kopce si tahače P120 – P350 automaticky udržují rychlost a hmotnost přepravovaného zboží je nezrychlí. V zatáčkách se rychlost automaticky přizpůsobí. Robustní kabina s volitelnými ochrannými rámy čelního skla a bezpečnostními pásy chrání řidiče před zraněním v případě nehody. Dveře kabiny jsou navíc elektricky hlídané a zabraňují řidiči jet rychleji než plíživým chodem, pokud nejsou dveře správně zavřené. Boční vyjmutí baterie umožňuje snadnou a bezpečnou výměnu těžkých trakčních baterií.

 • Automatická parkovací brzda
 • Stálá rychlost i na rampách
 • Regulace rychlosti v zatáčkách
 • Robustní kabina s ochranným rámem předního skla
 • Elektricky monitorované dveře kabiny

Ergonomie

Prostorná kabina řidiče s výklopným střešním poklopem poskytuje pohodlné pracovní prostředí. Oddělení kabiny od podvozku a šroubovité pružiny na hnací nápravě zabraňují přenosu vibrací a nárazů na řidiče a minimalizují tak fyzickou zátěž a únavu při každodenní práci. Velké klenuté čelní sklo a přídavná boční okna ve spodní polovině dveří kabiny tahače P120 – P350 zajišťují vynikající výhled do všech směrů. To usnadňuje jízdní manévry, zejména v úzkých prostorách. Volitelná dvojitá zpětná zrcátka navíc umožňují lepší výhled na zadní část vozíku a na přední kolo. Volitelné posuvné dveře umožňují snadný nástup a výstup a zabraňují poškození.

 • Kabina řidiče oddělená od podvozku
 • Šroubovité pružiny namísto listových
 • Optimální výhled do všech stran
 • Volitelná dvojitá zpětná zrcátka
 • Volitelné posuvné dveře

Manipulace

Výkonné elektromotory tahačů P120 – P350 umožňují trvale vysoký tažný výkon s maximální rychlostí 22 (P120), 23 (P180) a 25 (P250 a P350) km/hod. I přes velké zatížení až 35 tun jsou vozíky velmi obratné a lze s nimi precizně a snadno manévrovat. V kombinaci s hnací nápravou, která umožňuje větší úhel natočení, zajišťují modely s velmi krátkým rozvorem kol malý poloměr otáčení (P120 – P180). Pro intenzivní nasazení na dlouhé vzdálenosti si zákazníci mohou zvolit také dlouhý rozvor kol, který zlepšuje směrovou stabilitu. Při náročných jízdních manévrech, které vyžadují velkou preciznost, jsou velkým pomocníkem volitelná dvojitá zrcátka. Poskytují optimální výhled dozadu a dopředu a pomáhají předcházet kolizím. Pro případné časté couvání je k dispozici také couvací kamera.

 • Výkonné elektromotory
 • Malý poloměr otáčení
 • Hladké a precizní řízení
 • Modely s krátkým nebo dlouhým rozvorem kol
 • Volitelná couvací kamera

Servis

Elektrické tahače umožňují servisním technikům snadný přístup ke všem důležitým komponentám. Pro bezproblémovou a rychlou výměnu baterie je přístup do bateriového prostoru možný buď shora, nebo z boku. Horní kryt bateriového prostoru lze otevřít i pro údržbu boční varianty. Přišroubované přední sklo lze vyměnit v několika jednoduchých krocích. Lamelová brzda je bezúdržbová, protože tvoří s řídicí hydraulikou uzavřený systém, do kterého neproniká prach ani nečistoty.

 • Dobře dosažitelné servisní součásti
 • Bezúdržbová lamelová brzda
 • Snadno vyměnitelné čelní sklo
 • Boční nebo svislá výměna baterie (u modelu P350 jen boční)

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Celková šířka Rychlost vozíku s/bez nákladu Rádius otáčení Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5
P120 0,3 (t) 1310 (mm) 15 / 22 km/h 2737 / 1563 (mm) 80 / 420/465 (V)/(Ah) o. kWh
P180 0,3 (t) 1310 (mm) 17 / 23 km/h 2737 / 1563 (mm) 80 / 420/465 (V)/(Ah) o. kWh
P250 (LWB) 0,3 (t) 1310 (mm) 20 / 25 km/h 3280 / 1750 (mm) 80 / 700 (V)/(Ah) o. kWh
P250 (SWB) 0,3 (t) 1310 (mm) 18 / 25 km/h 2884 / 1612 (mm) 80 / 500 (V)/(Ah) o. kWh
P300 (LWB) 0,3 (t) 1310 (mm) 20 / 25 km/h 3280 / 1750 (mm) 80 / 700 (V)/(Ah) o. kWh
P350 0,3 (t) 1310 (mm) 20 / 25 km/h 3539 / 1864 (mm) 80 / 1240 (V)/(Ah) o. kWh

Zvláštní výbava

Kamera

Kamera v zadní části tahače nabízí řidiči lepší výhled při obtížných jízdních manévrech prostřednictvím displeje.

Varianty kabiny

Kabina je k dispozici s mnoha různými variantami dveří, včetně posuvných, výklopných, PVC a mřížových dveří.

Klimatizace a vytápění

Kombinovaný systém vytápění a klimatizace zajišťuje příjemné pracovní klima v kabině v létě i v zimě.

Varianty sedadel

K dispozici jsou různé potahy sedadel a vzduchem odpružené sedadlo řidiče.

Vnější zpětná zrcátka

Více vnějších zpětných zrcátek zlepšuje výhled řidiče v hustém provozu a ve stísněných prostorách.

Osvětlení způsobilé k provozu na pozemních komunikacích

V této variantě je vozík vybaven kompletním osvětlovacím systémem se světlomety, směrovkami, brzdovými a zpětnými světlomety. Před nehodami jsou světla chráněna podvozkem.

Nárazník

Tahače mohou být vpředu vybaveny obzvláště robustním nárazníkem.

Vyžádat nabídku