Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.
 • 0 - 1000 (kg)
 • 0 - 6865 (mm)
 • 0 - 7833 (mm)

Vychystávací vozík V modular B

Výkonný základní model

Do výšky s lehkostí

Vertikální vychystávací zařízení V modular B od společnosti Linde Material Handling je výkonný vozík pro střední výšky vychystávání až 7,8 metru a nosností až 1 000 kilogramů. Tato řada kombinuje to nejlepší z výrobkové skupiny vychystávacích zařízení Linde a spojuje tak výkon s hospodárností. Prostorná kabina nabízí řidiči pohodlné pracoviště. Kromě nižší nástupní výšky ve srovnání s konkurenčními vozíky je kabina oddělena od podvozku. Vibrace a nárazy se k řidiči přenášejí pouze tlumené. To umožňuje ergonomickou a bezpečnou práci s vozíkem V modular B a chrání obsluhu před zraněním. Vertikální vychystávací zařízení dosahuje maximální rychlosti zdvihu 0,4 m/s a rychlosti jízdy až 11 km/h, což navíc přispívá k vyššímu výkonu vychystávání. Díky modulární koncepci vozíku si zákazníci mohou vychystávací zařízení přizpůsobit přesně podle svých individuálních požadavků a např. podle potřebného výkonu volit mezi 24V- a 48V motorem.

Vlastnosti

Bezpečnost

Konstrukce sloupu vertikálního vychystávacího zařízení umožňuje řidiči dokonalou viditelnost a přispívá tak k bezpečné práci. Vyžádané boční zábrany od výšky plošiny 1,2 metru jsou elektronicky monitorované a chrání řidiče před pádem. Pro případ nouze je k dispozici také nouzový spouštěcí ventil, který je snadno přístupný pod zadním krytem, a to i v úzkých uličkách. Servisní technik může navíc přizpůsobit další konfigurace místním podmínkám. Tím se zabrání nárazům do stropu a stěn. Aby se předešlo chybám při ovládání a zraněním, řidič se musí oběma rukama dotýkat snímačů na řídicí jednotce a aktivovat spínač mrtvého muže v prostoru pro nohy. Teprve poté je možné s vozíkem pohnout. V úzké uličce chrání řidiče osobní ochranné zařízení se dvěma skenery ve směru nakládání a jízdy a aktivně zasahuje do chování obsluhy při jízdě.

 • Velmi dobrý průhled zvedacím sloupem
 • Elektricky monitorované boční zábrany
 • Tříbodové ovládání
 • Nouzový spouštěcí ventil pod zadním krytem
 • Možnost přednastavení dorazů pojezdu, zvedání a spouštění

Ergonomie

Vychystávání objednávek je jednou z fyzicky nejnáročnějších činností ve skladu. Vertikální vychystávací zařízení V modular B podporuje obsluhu mnoha konstrukčními opatřeními: Řidič může v prostorné kabině pracovat uvolněně. Podle potřeby má k dispozici řadu odkládacích prostor a variant vybavení. Nízké zábradlí usnadňuje vyzvedávání a odkládání zboží. Řidič se může opřít o patentovaný ergonomický válec, který pomáhá uvolnit svalstvo. Volitelně jsou k dispozici boční zábrany, které se mírně vyklápějí směrem ven a umožňují obsluze dosáhnout hlouběji do regálu. Plošina a měkká podložka během jízdy tlumí vibrace a zabraňují tak únavě řidiče. Při vychystávání řidič bezpečně stojí na pevném podkladu na okraji kabinové podlahy.

 • Ergonomický ovládací panel
 • Řada odkládacích prostor a variant vybavení
 • Prostorná kabina se zaoblenými obrysy
 • Nízké zábradlí
 • Odpružená kabina s antivibrační rohoží

Manipulace

Díky elektrickému řízení lze s vozíkem snadno, rychle a přesně manévrovat. Vysoká zdvihová a jízdní rychlost přispívá také k vysokému manipulačnímu výkonu. Třífázové motory vertikálních vychystávacích zařízení Linde se vyznačují nízkou spotřebou energie a vysokou zbytkovou nosností při výšce zdvihu až 7,8 metru.

 • Precizní řízení pro rychlé manévrování
 • Vysoká zbytková nosnost
 • Energetická úspornost
 • Vysoká zdvihová a jízdní rychlost

Servis

Vertikální vychystávací zařízení Linde je zkonstruováno tak, aby se dalo velmi snadno servisovat: Centrální komponenty jsou snadno přístupné za panelem. Pohonné a zdvihací motory jsou zapouzdřené, a tedy chráněné proti prachu a nečistotám. Výsledkem je méně prostojů pro opravy a údržbu. Servisní technici mohou číst a kontrolovat všechna centrální data prostřednictvím rozhraní sběrnice CAN.

 • Dobře dosažitelné servisní součásti
 • Bezúdržbové pohonné a zdvihací motory
 • Údaje o vozíku lze načíst prostřednictvím připojení sběrnice CAN

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Rádius otáčení Šířka pracovní uličky u palet s rozměrem 800x1200 podélně
V modular B 24V Standard mast 1,0 (t) 4550 (mm) 9 / 9 km/h 1585 (mm) - (mm)
V modular B 48V Standard mast 1,0 (t) 5000 (mm) 10 / 10 km/h 1958 (mm) 1820 (mm)
V modular B 48V Standard mast 1,0 (t) 6000 (mm) 10 / 10 km/h 1958 (mm) 1820 (mm)

Zvláštní výbava

Ovládací panel

Ovládací panel lze volitelně nainstalovat na straně nákladu nebo na straně nákladu i zvedacího sloupu – operační logika je zachována.

Připevňovací systémy

Na vozík lze připevnit například terminál, skener, psací podložku nebo individuální nástavby. Držáky lze připevnit na levé a pravé straně zvedacího sloupu i na straně nákladu a na ochranné střeše.

Pochozí paleta

Nákladní plocha je zabezpečena pomocí ochranného koše. Obsluha tak na ni může bezpečně vstoupit a vychystávat odsud.

BlueSpot™

Linde BlueSpot™ zvyšuje bezpečnost provozu, protože díky LED světlometu na sebe vysokozdvižný vozík upozorní i bez potřeby zvukových signálů.

Linde Connect

Kdo a jakým způsobem jednotlivé vysokozdvižné vozíky používá? Jak vypadají údaje o spotřebě vozíků? Je každý z nich pojízdný? Příslušné odpovědi poskytuje díky spolupráci softwaru a hardwaru systém connect:.

Linde System Control (LSC)

Systém zajišťuje rychlejší manipulaci a větší bezpečnost. V základní verzi LSC Standard se řidiči zobrazuje zbytková nosnost pro jednotlivé výšky zdvihu. Rozšířené verze systému LSC přizpůsobují dodatečný zdvih a/nebo rychlost vozíku hmotnosti přepravovaného nákladu.

Výklopné závory

Pokud se řidič o závoru opře, nakloní se o 10 centimetrů směrem ven. Díky tomu se řidič snáze dostane k regálu a vychystávání je jednodušší.

Příprava pro rádio

Kabina vozíku je vybavena přípojkou 12 V /50 W, reproduktory a anténou.

Zrcátka a osvětlení

Velká zrcátka v obou směrech a pracovní světlomety podporují obsluhu při každodenní práci. Volitelně jsou k dispozici ventilátory, které ochlazují řidiče v horku ve velkých zdvihových výškách pod střechou.

Osobní ochranné zařízení

V úzké uličce chrání řidiče osobní ochranné zařízení se dvěma skenery ve směru nakládání a jízdy a aktivně zasahuje do jízdního chování.

Vyžádat nabídku