Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35

Nově definovaná obratnost
Vozík E30 od společnosti Linde Material Handling používaný v drátěném průmyslu

Při použití ve vnitřních prostorách je manévrovatelnost vysokozdvižného vidlicového vozíku rozhodujícím faktorem pro jeho produktivitu. Pokud obsluha snadno a rychle manévruje s vozíkem v úzkých regálových uličkách a zatáčkách, dosahuje vysokého manipulačního výkonu a může také po mnoho hodin vyzískat maximální výkon. Proto se nové elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 od společnosti Linde vyznačují jedinečnou obratností a nabízejí maximální výkon, zejména při provozu ve skladových halách.

Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde stohuje zboží ve skladu
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde Material Handling přepravuje zboží ve skladu
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde Material Handling přepravuje zboží ve skladu
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde stohuje zboží ve skladu
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde Material Handling přepravuje zboží ve skladu
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde Material Handling přepravuje zboží ve skladu

Charakteristická je pro ně kompaktní konstrukce a vynikající manévrovatelnost. I v sériových modelech si obsluha užije zcela nový zážitek z jízdy: Každý jednotlivý detail předchozí generace vysokozdvižných vozíků byl pečlivě analyzován a všechny vozíky, které vznikly na základě společné platformy pro vysokozdvižné vozíky s protizávažím, byly optimalizovány pro dosažení co nejlepší ergonomie. Elektrické vysokozdvižné vozíky tak využívají řadu konstrukčních principů vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem, které přinášejí velké ergonomické výhody, například elastomerové kroužkové ložisko, které od sebe odděluje řídicí nápravu a podvozek.

Modely nové platformy vysokozdvižných vozíků s protizávažím od společnosti Linde Material Handling

Vysokozdvižné vozíky pro všechny požadavky zákazníka

Nová generace vysokozdvižných vozíků s protizávažím, vytvořená na technologické platformě, zahrnuje kromě elektrických modelů také elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 a dieselové a plynové vozíky H20 – H35. Všechny tři modely znamenají konec dosavadního konstrukčního dělení na spalovací a elektrické vysokozdvižné vozíky a umožňují zákazníkům používat vozík, který nejlépe vyhovuje jejich požadavkům – nezávisle na energetickém systému a bez ztráty výkonu.

Přečtěte si víc o platformě pro vysokozdvižné vozíky s protizávažím.

Nejsilnější vysokozdvižný vozík pro vnitřní prostory

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 jsou nejvýkonnější vozíky pro provoz ve vnitřních prostorách. Hlavním důvodem je první použití synchronního reluktančního motoru, který citelně zlepšuje výkonové charakteristiky a znatelně zvyšuje energetickou účinnost. Uživatel má navíc možnost volného výběru energetického úložiště: olověný akumulátor, lithium-iontová baterie nebo palivový článek. To znamená, že elektrické vysokozdvižné vozíky Linde bez problémů vyhoví jakékoli zákaznické koncepci. Bezdrátový přístup k údajům a řízení vozíků umožňuje jejich integraci do logistických a bezpečnostních systémů a do systémů pro správu vozového parku. Informace o používání a stavu vozíků lze analyzovat a zpracovávat – s cílem dosáhnout co nejvyšší dostupnosti.

Video o nových elektrických vysokozdvižných vozících E20 – E35 od společnosti Linde Material Handling
Kombinovaná řídicí náprava elektrického vysokozdvižného vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Optimální manévrovatelnost

Pro maximální manévrovatelnost mají elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 přední pohon se dvěma motory. Elektromotory jsou integrované do hnací nápravy a při plném natočení volantu se otáčejí v opačných směrech. Díky kombinované řídicí nápravě lze obě zadní kola nastavit téměř v úhlu devadesáti stupňů k podélné ose vozíku. Díky tomu je elektrický vysokozdvižný vozík dokonce schopen vytvořit při otáčení dokonalý kruh.

Synchronní reluktanční motory

Nově vyvinuté synchronní reluktanční motory zajišťují ve všech výkonových třídách optimalizovaný výstupní výkon a vyšší energetickou účinnost než konvenční systémy.

Energetický systém vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Výkonné energetické systémy

Lithium-iontové systémy nebo systémy palivových článků od společnosti Linde zvyšují dostupnost a dlouhodobý výkon elektrických vysokozdvižných vozíků v náročných vícesměnných provozech. Mezi jejich jedinečné přednosti patří vysoká celková bezpečnost a optimální koordinace mezi vozíkem a energetickým systémem.

Vyrovnávání zátěže elektrického vysokozdvižného vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Vyrovnávání zátěže

Pomocí vyrovnávání zátěže si každý zákazník může vyvinout strategii nabíjení, která vyhovuje jeho místní energetické infrastruktuře. Cílem přitom je zabránit drahým špičkám (peak power management) a staticky i dynamicky omezit dostupný nabíjecí výkon.

Jízda jako na obláčku

Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od společnosti Linde Material Handling přepravuje svitek drátu

Jednou z jedinečných předností elektrických vysokozdvižných vozíků E20 – E35 je jejich ergonomie, která díky nejvyššímu komfortu a maximální uživatelské přívětivosti umožňuje bezpečnou mnohahodinovou práci bez únavy. Rozhodující roli pro pohodu řidiče, a tím i pro jeho produktivitu, hraje okolní teplota. Pro kompenzaci horka a chladu mohou být elektrické vysokozdvižné vozíky volitelně vybaveny kabinou a klimatizací (obsahuje fluorované uhlovodíky) s osmi ventilačními tryskami, což je komfortní výbava, která byla dříve standardem pouze u vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem. Komplexní koncepce odpružení s elastomerovým kroužkovým ložiskem pro tlumení nárazů na přední nápravě, která se osvědčila také u dieselových a plynových vysokozdvižných vozíků, snižuje fyzickou zátěž řidiče. Ten je tak optimálně chráněn proti nárazům a vibracím při jízdě přes prahy nebo vodicí lišty.

Pracoviště řidiče vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Pracoviště řidiče

Díky velkoryse dimenzované kabině nové generace vozíků má řidič podstatně více prostoru než v elektrických vysokozdvižných vozících předchozí konstrukční řady.

Optimální viditelnost v elektrickém vysokozdvižném vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Optimální viditelnost

Zeštíhlený A-sloupek, úzké profily sloupu a volitelně dodávaná střecha z pancéřového skla zajišťují optimální viditelnost. Řidič má výhled na náklad i na okolí vozíku ve všech směrech.

Loketní opěrka elektrického vysokozdvižného vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Loketní opěrka

Područka, která je k dispozici v několika variantách, zajišťuje optimální oporu rukou a ergonomickou ovladatelnost všech základních funkcí. Vedle osvědčeného systému Linde Load Control jsou v loketní opěrce umístěny další ovládací prvky, které lze flexibilně konfigurovat.

Varianta komfortního sedadla od společnosti Linde

Varianty sedadel

Široká nabídka sedadel vybavených vzduchovým odpružením, bederními opěrami páteře, vyhříváním a ventilací sedadla nabízí dodatečný komfort a aktivní ochranu před poškozením páteře.

7palcový displej zobrazuje informace o nákladu a kamerové snímky

Displej

Na standardním 3,5palcovém displeji řidič na první pohled vidí všechny důležité informace, např. ukazatel stavu paliva, výstražná světla a provozní hodiny. Na volitelném 7palcovém displeji se zobrazují například i další kamerové systémy.

Klimatizace vysokozdvižného vozíku Linde E20 – E35

Kabina s klimatizací*

Teplo a chlad ovlivňují pohodu řidiče, a tím i jeho produktivitu. Chladicí a topný výkon volitelné kabiny s klimatizací je optimálně dimenzovaný. Příjemné pracovní klima zajišťuje osm ventilačních trysek (tři k řidiči, dvě do prostoru pro nohy, tři pro odmlžování čelního skla).

* obsahuje fluorované uhlovodíky

Mechanické oddělení sloupu, hnací a řídicí nápravy

Mechanické oddělení sloupu, hnací a řídicí nápravy

Oddělení podvozku od řídicí nápravy a sloupu se nárazy způsobené nerovnostmi podlahy přenášejí na řidiče v mnohem menší míře.

Elastomerové kroužkové ložisko elektrického vysokozdvižného vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Elastomerové kroužkové ložisko

Použití elastomerového kroužkového ložiska pro tlumení nárazů na přední nápravě zajišťuje také optimální ochranu řidiče při jízdě přes prahy, vodicí lišty nebo nerovnosti podlahy.

Elektronické tlumení koncových poloh sloupu u elektrického vysokozdvižného vozíku E30 od společnosti Linde Material Handling

Elektronické tlumení koncových poloh sloupu

Aby se zabránilo přenosu nárazů a vibrací na řidiče, jsou koncové polohy sloupu při zvedání a spouštění vidlice elektronicky tlumené, což také snižuje opotřebení součástí sloupu.

Bezpečnost na nejvyšší úrovni

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 nastavují nové standardy v otázce bezpečnosti. Jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků je dobrý výhled řidiče na náklad a okolí. Nízká a široká stupačka chrání před zraněním při nastupování a vystupování. Automatická parkovací brzda zabraňuje nechtěnému rozjetí vysokozdvižných vozíků a snižuje riziko nehod. Nízké těžiště vozíku zajišťuje stabilitu při náklonu v zatáčkách. Sériově instalovaný systém Linde Curve Assist zde navíc snižuje rychlost, což chrání i před nehodami v důsledku převrácení. Nahoře umístěné sklápěcí válce v kombinaci s konstrukcí zvedacího sloupu odolné proti zkroucení navíc zajišťují vysokou zbytkovou nosnost a bezpečnou manipulaci s nákladem ve velkých výškách zdvihu. Systém Linde Load Assist určuje pomocí snímače tlaku a snímače výšky zdvihu zbytkovou nosnost a snižuje riziko nehod způsobených převrácením tím, že v mezní oblasti zpomaluje funkci zdvihu a naklápění.

Dokonale propojení týmoví hráči

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 jsou díky své komplexní senzorice dokonale připravené pro sběr a přenos dat a už z výroby jsou plně propojitelné. Jsou tak ideálním řešením pro integraci do nadřazených systémů správy vozového parku, např. connect, a digitálních intralogistických procesů. Data vozíků lze přenášet a analyzovat prostřednictvím zabezpečeného bezdrátového připojení, například pro výhledové plánování nasazení, údržbu nebo vzdálenou diagnostiku. Tyto možnosti zajišťují vyšší dostupnost vozíků. Ve velmi krátké době lze také nainstalovat aktualizace a nové funkce. Vozíky lze lokalizovat pomocí GPS a přidělit je k nejbližšímu místu nasazení.

Elektrické vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling jsou standardně vybaveny jednotkou pro přenos dat.

Otevřené inovacím

Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou standardně vybavené jednotkou pro přenos dat, která je připojená k řídicímu systému vozíku prostřednictvím sběrnice CAN a přenáší data vozíku prostřednictvím WLAN, Bluetooth nebo 4G na vlastní servery nebo do cloudu. Jsou zaručeny nejvyšší standardy ochrany dat. Během provozu lze do systému přenášet údaje o používání, například provozní hodiny. Individuálně konfigurovatelné sestavy, dashboardy a analýzy zobrazují využití, vytížení a možnosti zlepšení. Opotřebení a poškození lze odhalit dřív, než vzniknou závady vyžadující opravu. Tím je zajištěna trvale vysoká dostupnost vozíků.

Servis podle designu

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 jsou od základu konstruovány tak, aby zaručovaly maximální dostupnost díky snadné komplexní údržbě. Všechny moduly a komponenty jsou optimalizované pro zajištění nízkého opotřebení, takže nároky na údržbu jsou po celou dobu životnosti výrazně nižší než u jiných vozíků. Součásti vyžadující údržbu jsou navíc dobře přístupné a snadno vyměnitelné. V případě nutné opravy lze důležité moduly, jako je sloup nebo pohon, rychle vyjmout a vyměnit. Konektivita umožňuje optimalizovat servisní procesy na základě bezdrátového přenosu a analýzy dat vozíku, což zamezuje zbytečné prostoje. Textové zprávy na displeji provedou řidiče jednoduchými postupy údržby, takže není nutný zásah servisního technika. Náklady na servisní zásahy rovněž šetří vzdálená diagnostika a vzdálené aktualizace firmwaru.

Servisní technik kontroluje elektrický vysokozdvižný vozík Linde

Volný výběr zdroje energie

Udržitelnost celého vozového parku hraje hlavní roli pro stále více společností. Společnost Linde jde u svých elektricky poháněných vysokozdvižných vozíků ještě o krok dále a dává uživatelům možnost volby zdroje energie mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi. Volitelně mohou být vysokozdvižné vozíky vybaveny palivovým článkem. To znamená, že nové elektrické vysokozdvižné vozíky lze dokonale integrovat do systému řízení energie u zákazníka a dosáhnout maximální energetické účinnosti. Při využití udržitelné primární energie je provoz zcela bez emisí CO2.

Jedna platforma – nejlepší volba pro každé použití

Šampion třídy E

U vysokozdvižných vozíků X20 – X35 spojuje společnost Linde to nejlepší z obou světů a poprvé nabízí elektrické vysokozdvižné vozíky, které jsou i v těch nejnáročnějších podmínkách nasazení naprosto rovnocenné vysokozdvižným vozíkům se spalovacím motorem. Kromě toho nabízejí výhody charakteristické pro elektrické vysokozdvižné vozíky – dynamiku, flexibilitu a nulové emise.

Zde se dozvíte více

Přesně ten správný vysokozdvižný vozík

Nová generace vysokozdvižných vozíků s protizávažím od společnosti Linde Material Handling znamená konec konstrukčního dělení na vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem a elektrické vysokozdvižné vozíky. Společnost Linde je tak jediným výrobcem, který kombinuje všechny typy pohonů a energetických systémů na jediné platformě a tím umožňuje nahradit vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem elektrickými vysokozdvižnými vozíky bez ztráty výkonu nebo robustnosti.

Zde se dozvíte více

Pro optimální výhled a bezpečnost

Vysokozdvižné vozíky H20 – H35, které jsou k dispozici jako dieselové a plynové, jsou optimální odpovědí na požadavky moderního materiálového toku a mají vše, čím se vysokozdvižné vozíky Linde vždy vyznačovaly – ještě širší zorné pole pro řidiče a optimální ochranu osob, vozíku i okolí.

Zde se dozvíte více

Přehled výhod

Nejvyšší výkon

Díky novým synchronním reluktančním motorům jsou elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 nejvýkonnějšími vysokozdvižnými vozíky, zejména pro použití ve vnitřních prostorách.

Vysoce ergonomické

Komplexní koncepce odpojení s přídavným elastomerovým kroužkovým ložiskem účinně chrání řidiče před nárazy a vibracemi.

Dobrý výhled do všech směrů

Zeštíhlený A-sloupek, úzké profily sloupu a volitelná střecha z pancéřového skla zajišťují optimální viditelnost.

Propojení v sérii

Díky rozsáhlé konektivitě lze vysokozdvižné vozíky integrovat do systémů správy vozového parku a digitálních procesů.

Design pro snadnou údržbu

Snadný přístup k důležitým komponentám a rychlá výměna důležitých modulů zvyšují dostupnost vozíků.