Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.
 • 0 - 1500 (kg)
 • 0 - 60 (mm)
Automatizovaný plošinový vozík C-MATIC od společnosti Linde Material Handling

Automatizované vozíky C-MATIC

Plochý nosič nákladu

Přeprava bez řidiče v omezených prostorech

Automatizovaný plošinový vozík C-MATIC od společnosti Linde Material Handling je ideální pro přepravu materiálu na krátké a střední vzdálenosti ve stísněných prostorech. Náklad lze zvedat a pokládat společně s podjezdnými přepravními stoly. Možná je i přeprava mezi statickými překládacími stanicemi nebo dopravními pásy. V závislosti na modelu dokáže automatizovaný vozík odvézt až 600, 1 000 nebo 1 500 kilogramů nákladu. Trasy a jízdní příkazy se řídí softwarově. Plošinové vozíky se v prostoru orientují podle QR kódů umístěných na podlaze, automaticky zastavují před překážkami nebo je objíždějí. Díky bezpečnostním technologiím a velmi kompaktním vnějším rozměrům lze vozíky C-MATIC používat i v případě, že se v blízkosti vyskytují další vozíky a chodci. Způsoby použití lze flexibilně měnit nebo flotilu rozšířit o další vozíky.

Vlastnosti

Bezpečnost

Pomocí laserového skeneru vozík C-MATIC spolehlivě rozpoznává své okolí a okamžitě reaguje, pokud mu trasu zablokují lidé, vozíky nebo jiné překážky. Nezáleží na tom, zda se jedná o pohyblivé, či stojící překážky. Díky zpracování informací v reálném čase vozík C-MATIC přizpůsobí svou rychlost aktuální situaci nebo zůstane stát, dokud osoba a vozíky neopustí sledovanou zónu. Tím je zajištěna ideální kombinace maximální produktivity a nejvyšší možné míry bezpečnosti. Pro dodatečnou ochranu, zejména při otáčení na místě a couvání, je vozík C-MATIC kolem dokola vybaven robustní ochranou proti nárazu. Kromě toho má na všech čtyřech stranách samostatné nouzové vypínače.

 • Laserový skener pro kontrolu okolí
 • Zpracování dat v reálném čase
 • Spolehlivá ochrana osob a vozíků
 • Nouzové vypínače na všech čtyřech stranách
 • Robustní ochrana proti nárazu po celém obvodu vozíku

Manipulace

Vozík C-MATIC se naviguje pomocí QR kódů umístěných na jízdních trasách ve zhruba metrových intervalech na podlaze haly. QR kódy představují jednoznačné označení a jsou uloženy jako orientační body na digitální mapě. Software počítá optimální trasu pro každý jízdní příkaz. Volitelně dostupné přepravní stoly jsou rovněž opatřeny QR kódy. To umožňuje identifikaci přepravovaného zboží, přidělování skladovacích a odstavných míst a také seřizování nosičů nákladu, např. pro pokládání materiálu na stroje podle potřeby. Software se stanicí pro samonabíjení může volitelně také monitorovat a řídit automatické nabíjení baterií: Pokud úroveň nabití klesne pod stanovenou úroveň nebo pokud se vozík C-MATIC právě nepoužívá, přesune se do nabíjecí stanice a po úplném nabití nebo v případě akutní potřeby je opět k dispozici.

 • Navigace prostřednictvím QR kódů
 • Sledování nákladu pomocí QR kódů na přepravních stolech
 • Optimální navádění po trase a přidělování příkazů k jízdě
 • Volitelné plně automatizované nabíjení baterií

Servis

Robustní technologie vozíku C-MATIC umožňuje dlouhé intervaly údržby a zajišťuje nízké náklady na servis a životní cyklus. Pro rychlou údržbu jsou nejdůležitější elektronické a mechanické součásti snadno přístupné. Tato zásada „design-to-service“ přispívá i k vysoké dostupnosti vozíku. Veškeré údaje vozíku lze načíst prostřednictvím kabelového připojení.

 • Robustní konstrukce vozíku
 • Dlouhé intervaly údržby
 • Snadno přístupné hlavní součásti
 • Analýza chyb prostřednictvím kabelového připojení k notebooku

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Rozměr nákladu b12 x l6 Výška, spuštěno Rychlost vozíku s/bez nákladu
C-MATIC 06 0,6 (t) 900x900 // (780 x 780) (mm) 240 (mm) 5,4 / 7,2 km/h
C-MATIC 10 1,0 (t) 1200x1200 // (1080 x 1080) (mm) 260 (mm) 4,3 / 5,4 km/h
C-MATIC 15 1,5 (t) 1200x1200 // (1080 x 1080) (mm) 260 (mm) 4,3 / 5,4 km/h

Zvláštní výbava

Plošinový adaptér pro přímou přepravu palet pomocí vozíku C-MATIC

Plošinový adaptér

Pro vozíky C-MATIC s nosností 1 000 a 1 500 kg je k dispozici plošinový adaptér pro přímou přepravu palet. Je ideální pro předávací výšku v rozmezí 320 až 730 milimetrů.

Podjezdný přepravní stůl vozíku C-MATIC

Přepravní stoly

Podjezdné přepravní stoly umožňují standardizovanou a flexibilní manipulaci s nákladem. Pomocí QR kódů na spodní straně stolů lze přepravovaný náklad přesně sledovat a efektivně spravovat. Na stolech lze přepravovat zboží s paletami i bez nich.

Nabíjecí stanice vozíku C-MATIC

Nabíjecí stanice pro automatizované nabíjení

Při nízké úrovni nabití baterie vozík C-MATIC samostatně vyhledá nabíjecí stanici a zcela automaticky provede nabíjení. Pro plné nabití stačí 1,5 hodiny. Jedna nabíjecí stanice může nabíjet několik vozíků C-MATIC stejného typu.

Vyžádat nabídku