Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.
 • 0 - 1600 (kg)
 • 0 - 3500 (mm)

Automatizované vozíky L-MATIC HD/HD k

Autonomní paletový stohovač

Ideální řešení pro těžká břemena a velké výšky zdvihu

Automatizovaný vysokozdvižný vozík L-MATIC HD se ideálně hodí pro uskladňování a vyskladňování europalet a průmyslových palet ve skladech s širokými uličkami a jako podávací vozík v úzkých uličkách. Vozík ej k dostání ve dvou provedeních: L-MATIC HD a L-MATIC HD k. Oba modely zvedají břemena o hmotnosti až 1 600 kilogramů a dosahují výšky zdvihu až 3,5 metru. Kombinace výkonného hardwaru a inteligentního softwaru zaručuje výrazné výkonnostní výhody. Rozsáhlá technologie senzorů pro detekci zatížení a prostředí zajišťuje vysokou úroveň procesní spolehlivosti. Různé lokalizační postupy zajišťují optimální přizpůsobení vozíků procesům na místě. Komplexní bezpečnostní koncepce chrání náklad, vozíky i okolí. Oba vozíky jsou k dispozici s olověnými i lithium-iontovými bateriemi. Jsou navrženy pro nepřetržitý provoz a při nízkém stavu nabití automaticky vyhledají nabíjecí stanici.

Vlastnosti

Bezpečnost

Linde L-MATIC HD a L-MATIC HD k jsou vybavené obsáhlým bezpečnostním balíčkem na bázi senzorů pro ochranu osob, vozíků, přepravovaného zboží a životní prostředí. Laserové skenery monitorují celé pracovní prostředí a zajišťují včasné rozpoznání překážek a ostatních vozíků. V takovém případě vozík sníží rychlost nebo zastaví. Monitorované oblasti skenerů se automaticky přizpůsobují rychlosti jízdy a poloměru zatáčky. Vozíky tak mohou pracovat i v těch nejtěsnějších prostorech. 2D laserová clona rozpoznává objekty ve výše položených oblastech, např. přečnívající břemena nebo visící předměty. Bezpečnostní vybavení doplňují akustické a optické výstražné signály pro chodce a ostatní vozíky.

 • Komplexní bezpečnostní balíček
 • Všestranné monitorování pracovního prostředí
 • Inteligentní bezpečnostní vybavení s laserovými skenery
 • Automatické přizpůsobení rychlosti a předcházení kolizím
 • Akustické a optické výstražné systémy

Manipulace

L-MATIC HD a L-MATIC HD k jsou navrženy pro mimořádně jednoduchou obsluhu a bezproblémovou integraci do moderních intralogistických prostředí. Zadání se provádějí prostřednictvím intuitivní dotykové obrazovky, na které se také zobrazují důležité informace, jako je stav vozíku, baterie a systému. L-MATIC HD k používá k lokalizaci předinstalované laserové reflektory. L-MATIC HD využívá obrysovou navigaci, která se orientuje podle bezprostředního okolí bez jakékoli další infrastruktury. Řídicí software přebírá vedení tras, jízdní příkazy a energetický management a lze ho rychle připojit k systému ERP nebo hospodaření se zbožím. Detekce palet s podporou senzorů zajišťuje bezpečnou manipulaci i při maximálním využití nosnosti. Uživatelsky přívětivý software pro uvedení do provozu umožňuje rychlou integraci vozíků do stávajícího pracovního prostředí a jejich přizpůsobení měnícím se úkolům. Duální režim zajišťuje snadné přepínání mezi automatickým a manuálním režimem.

 • Intuitivní dotyková obrazovka s jednoduchým uživatelským rozhraním
 • Detekce palet pro přesnou manipulaci
 • Inteligentní řízení tras a jízdních příkazů
 • Rozhraní pro systémy WMS a ERP
 • Možnost přepnutí na ruční provoz

Servis

Modely L-MATIC HD a L-MATIC HD k vycházejí z osvědčených vozíků Linde. Proto nabízejí vysokou úroveň spolehlivosti, kterou uživatelé od vozíků Linde očekávají. Díky husté servisní síti Linde je vždy zaručena rychlá údržba a oprava. Všechny elektronické a mechanické komponenty jsou snadno přístupné. Pohonný systém i lithium-iontové baterie mají dlouhou životnost a jsou prakticky bezúdržbové. Kombinace elektronického diagnostického systému a softwaru pro prediktivní údržbu zajišťuje maximální dostupnost vozíků. U modelu L-MATIC HD k podporuje bezpečnou a spolehlivou údržbu softwaru a hardwaru digitální dvojče.

 • Spolehlivost sériového vozíku Linde
 • Efektivní servis pro vysokou dostupnost vozíků
 • Digitální diagnostický nástroj pro snadný přístup k datům
 • Snadný přístup ke všem komponentám
 • Digitální dvojče pro L-MATIC HD k

Videa a obrázky

Automatizovaný vysokozdvižný vozík L-MATIC HD od společnosti Linde Material Handling při použití ve skladu

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5 Rádius otáčení Rychlost vozíku s/bez nákladu
L-MATIC 16 HD k 1,6 (t) 2844 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh 1744 (mm) 7,2 / 7,2 km/h
L-MATIC HD 1,6 (t) 2344 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh 1712 (mm) 6,1 / 6,1 (6 / 6) km/h

Zvláštní výbava

Čtečka čárových kódů

Na L-MATIC HD je možné nainstalovat 1D/2D čtečku čárových kódů, kterou lze použít k načtení údajů o nákladu přímo do systému hospodaření se zbožím.

Polohování nákladu

L-MATIC HD lze volitelně vybavit 3D kamerou pro monitorování polohy palet.

Boční bezpečnostní skenery

Boční nárazníky vybavené elektrickými brzdovými spínači mohou být u modelu L-MATIC HD nahrazeny bezpečnostními skenery, které rozpoznají překážky po stranách vozíku.

Červené výstražné čáry

Výstražný světelný systém u modelu L-MATIC HD k promítá na zem červené čáry, které upozorňují chodce a řidiče ostatních vozíků, aby dodržovali dostatečný odstup.

Pokročilá detekce nákladu

Senzorový systém rozpoznává stohované přepravní jednotky a zajišťuje dodatečnou bezpečnost při uskladňování a vyskladňování pomocí vozíku L-MATIC HD k.

Vyžádat nabídku

L-MATIC HD/HD k

L-MATIC HD/HD k