Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Automatizované vozíky L-MATIC HD

Výkonný pomocník při zvedání palet

Ideální řešení pro těžká břemena a velké výšky zdvihu

L-MATIC HD je automatizovaný vysokozdvižný vozík od společnosti Linde Material Handling. Je vhodný zejména pro použití ve skladech se širokými uličkami a s europaletami typu 1 a 3. 1,6tunový model vozíku L-MATIC HD zdvihá zboží o hmotnosti až 1 600 kg. Pro náklad až 2 000 kg se hodí 2tunový model L-MATIC HD speciálně vyrobený na přání zákazníka. Obě varianty vozíku přepravují a uskladňují zboží ve výškách zdvihu až 4 m. Dokonalá souhra výkonného hardwaru a inteligentního softwaru nabízí významné výkonnostní výhody. Zejména software 3D kamery vyvinutý speciálně pro společnost Linde zaručuje jedinečné rozpoznání nákladu a okolí. Mimo jiné umožňuje výrazně zkrátit cykly naložení–složení. Uživatelé navíc mohou použít vozík L-MATIC HD také s aplikacemi pro úzké uličky. Integrace do stávajících intralogistických řešení je bez problémů možná díky inteligentní geonavigaci, která nevyžaduje dodatečnou infrastrukturu. Díky volitelnému připojení automatizovaných nabíjecích stanic je vozík L-MATIC HD vhodný zejména při realizaci řešení pro nepřetržitý provoz (24/7). Obsáhlá bezpečnostní koncepce zajišťuje spolehlivou ochranu pro obsluhu, náklad, vozíky i okolí.

Vlastnosti

Bezpečnost

Vozík Linde L-MATIC HD má bohatou senzorovou bezpečnostní výbavu. Laserové skenery vpředu a vzadu (volitelně i na boku) monitorují celé pracovní prostředí. Jakmile vozík L-MATIC HD rozpozná osoby, jiné vozíky nebo překážky, upraví rychlost nebo se zastaví. Kromě toho jsou lidé, kteří se nacházejí v bezpečnostní oblasti, varováni akusticky a opticky. 2D laserová clona, která je k dispozici jako doplněk, umožňuje vozíku rozpoznat také objekty ve výšce, například přečnívající náklad nebo padající předměty.

 • Neustálé sledování pracovního prostředí
 • Pasivní a aktivní systémy ochrany
 • Inteligentní senzorová bezpečnostní výbava s lasery a kamerami
 • Automatické přizpůsobení rychlosti a předcházení kolizím
 • Akustické a vizuální výstražné systémy

Manipulace

Vozík L-MATIC HD je navržen pro co nejjednodušší ovládání a hladkou integraci do moderního intralogistického prostředí. Obsluha zadává údaje prostřednictvím dotykové obrazovky s intuitivním uživatelským rozhraním. Řídicí software přebírá vedení tras, jízdní příkazy a energetický management a lze ho rychle připojit k systému ERP nebo hospodaření se zbožím. Inteligentní rozpoznání nákladu se snímači pro rozpoznání palet zajišťuje bezpečnou manipulaci i při maximálním využití nosnosti. Inovativní geonavigace Linde nevyžadující infrastrukturu umožňuje velmi rychlou integraci všech vozíků řady MATIC do stávajícího pracovního prostředí a jejich přizpůsobení změněným úkolům. Prostřednictvím intuitivně ovládané oje je možné plynule přecházet mezi ručním a automatizovaným režimem.

 • Dotyková obrazovka s jednoduchým uživatelským rozhraním
 • Rozpoznání nákladu pro bezpečnou manipulaci
 • Inteligentní řízení tras a jízdních příkazů
 • Rozhraní pro systémy WMS a ERP
 • Přesné řízení a sledování pohybu palet
 • Kdykoli možná změna na ruční provoz

Servis

K efektivnímu provozu vozíku Linde L-MATIC HD rozhodující měrou přispívá také efektivní servis. Automatizovaný vysokozdvižný vozík je koncipován pro použití v nepřetržitém provozu. Elektronický diagnostický systém v kombinaci se softwarem pro prediktivní údržbu zaručuje uživatelům maximální dostupnost. Všechny elektronické a mechanické komponenty jsou snadno přístupné. Pohon i volitelný moderní energetický systém na bázi lithium-iontových akumulátorů mají dlouhou životnost a jsou téměř bezúdržbové.

 • Digitální diagnostický nástroj
 • Prediktivní údržba
 • Bezúdržbový energetický a pohonný systém

Videa a obrázky

Automatizovaný vysokozdvižný vozík L-MATIC HD od společnosti Linde Material Handling při použití ve skladu

Zvláštní výbava

Čtečka čárových kódů

Na vozík je možné nainstalovat 1D/2D čtečku čárových kódů, kterou lze použít k načtení dat přímo z nákladu do systému hospodaření se zbožím.

Linde BlueSpot™

Díky výkonným LED světlům systému Linde BlueSpot™ jsou zaměstnanci upozorněni na kolemjedoucí automatizované vozíky příjemným a účinným způsobem – žádné hlasité zvuky, žádné leknutí, žádné riziko.

Polohování nákladu

Vysokozdvižný ručně vedený vozík L-MATIC HD lze volitelně vybavit snímači pro sledování polohy palet.

Boční bezpečnostní skenery

Boční ochrany před najetím je možné nahradit bezpečnostními skenery, které rozpoznají překážky po stranách vysokozdvižného vozíku.

Vyžádat nabídku