Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Rychlá přeprava těžkých nákladu na krátkých vzdálenostech

Manuální nízkozdvižný paletový vozík M25 má robustní konstrukci a neprohýbá se ani pod vysokými náklady. Z toho důvodu může jeho ocelový podvozek pojmout přibližně o 25 procent vyšší hmotnost než srovnatelné modely této velikosti. Hydraulický systém vozíku M25 je chráněn proti prachu, čímž je dobře připraven na dlouhá a náročná použití – to vše s minimálními servisními náklady. Zvyšující se manipulační výkony umožňují řídicí kola i kolečka s nízkým valivým odporem. Oj navíc nabízí na obě strany velký úhel natočení. Díky tomu se s vozíkem M25 snadno manévruje v těsných prostorech, například na nákladní ploše kamionu. Široké držadlo chrání ruce před zraněním. Manuální nízkozdvižný paletový vozík M25 má maximální nosnost 2500 kilogramů.

Vlastnosti

Bezpečnost

Široké držadlo oje obklopuje ruce a chrání je tak před úrazem při posunování. Nízký podvozek zároveň zabraňuje zraněním nohou. Celkový návrh vozíku nevykazuje žádné ostré rohy ani hrany.

 • Široké držadlo oje
 • Nízký podvozek
 • Návrh bez ostrých rohů a hran

Ergonomie

Nízkozdvižný paletový vozík M25 lze bez námahy ovládat i v případě, když je k dispozici málo místa. Obsluha za tímto účelem přetočí oj do úhlu až 105° a následně může pohybovat vozíkem do boku. Na hrotech vidlic se nachází malá vysouvací a zasouvací kolečka, které obsluze pomáhají naložit paletu, aniž by musela vynakládat hodně sil. Tažení vozíku je snadné, protože všechny kola mají malý valivý odpor.

 • Oj s velkým úhlem natočení
 • Zasouvací kolečka na hrotech vidlic
 • Nízký valivý odpor

Manipulace

Funkce rychlého zdvihu vozíku M25 umožňuje rychlejší naložení nákladů s hmotností do 200 kilogramů. Vozík tak dosáhne své maximální výšky zdvihu dvakrát rychleji. Vyšší manipulační výkon kromě toho umožňuje nosnost ocelového podvozku, jelikož obsluha může na každé trase přepravovat výrazně větší hmotnost nákladů než tomu je u srovnatelných modelů. Volitelně dostupná nákladní váha je velmi přesná a snadno se s ní manipuluje. Hroty vidlic zkosené do špičky rychle zajíždí do obalených palet.

 • Funkce rychlého zdvihu do 200 kilogramů
 • Vysoká nosnost
 • Integrované vážení hmotnosti nákladu
 • Hroty vidlice zkosené do špičky

Servis

Nízkozdvižný paletový vozík M25 musí jen zřídkakdy na servisní stanoviště, protože všechny součásti mají robustní konstrukci. To platí například pro řídicí kola a zatížená kolečka, jejichž kluzná pouzdra se téměř neopotřebovávají. Zapouzdřený hydraulický okruh je chráněný proti prachu a nečistotám. Podvozek má odolné práškové lakování, které chrání proti korozi.

 • Kolečka s kluznými pouzdry která se téměř neopotřebovávají
 • Hydraulický okruh chráněný proti prachu
 • Podvozek s ochranou proti korozi

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Rádius otáčení Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5
M25 2,5 (t) 115 (mm) 1253 / 1335 (mm)

Zvláštní výbava

Verze z nerezavějící oceli

Standardní verze z nerezavějící oceli s otevřenými vidlicemi se ideálně hodí do vlhkých pracovních prostředí. Rozšířená verze z nerezavějící oceli má vidlice uzavřené a využívá se přednostně v hygienických odvětvích.

Žárové zinkování

V této verzi nabízí vozík M25 žárově pozinkovaný podvozek, držadlo a opláštění čerpadla. Náprava a ložisko kola jsou z nerezavějící oceli. Díky tomu má vozík desetkrát delší životnost.

Varianty vidlic

K dispozici jsou vidlice s délkami 800, 900, 1000, 1500, 1800 a 2000 milimetrů. U tří nejdelších variant se snižuje nosnost vozíku na 2000 kilogramů.

Nákladní váha

Váha, s níž se snadno manipuluje, měří s přesností +/- 10 kilogramů při naložené hmotnosti 500 kilogramů.

Kola a kolečka

Společnost Linde nabízí řídicí kola z pryže nebo polyuretanu. Tento materiál poskytuje tichý chod, je velice odolný proti otěru a má dobré valivé vlastnosti. Kromě toho jsou dostupná zatížená kolečka z polyuretanu i tandemová zatížená kolečka.

Vyžádat nabídku