Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Snadná přeprava nákladu v úzkých prostorách

V maloobchodě, stejně jako ve výrobě, prostě všude tam, kde se dosud používaly ruční paletové vozíky, dokáže elektricky poháněný nízkozdvižný vozík MT15 C zajistit vyšší manipulační výkon s použitím menší síly. Paletový vozík s ojí přepravuje bez námahy těžké náklady o hmotnosti až 1,5 tuny v režimu chůze vedle vozíku. Díky kompaktní konstrukci nevyžaduje manévrování v úzkých uličkách a těsných zatáčkách téměř žádnou sílu. Při nakládání a přepravě palet na úrovni podlahy na krátké vzdálenosti je nízkozdvižný vozík nákladově efektivní a vysoce výkonnou alternativou ručního paletového vozíku. Vozík zbavuje zaměstnance fyzicky náročných přepravních úkonů a přispívá k vyšší produktivitě ve skladu a rychlejším dodávkám ve městě.

Vlastnosti

Bezpečnost

Dlouhá a nízko posazená oj zajišťuje, že se řidič při chůzi vedle vozíku pohybuje v bezpečné vzdálenosti od vozíku. Nízký podvozek zabraňuje tomu, aby se nohy dostaly pod vozík, a předchází tak nehodám. Pokud řidič sundá ruce z motýlkového přepínače, elektromagnetická brzda automaticky zastaví vozík. Kromě toho je na hlavě oje nouzové vypínání, kterým lze v případě nouze vozík MT15 C zastavit. Parkovací brzda vždy bezpečně udržuje vozík na místě, a to i na svazích nebo strmých nakládacích rampách.

 • Bezpečnostní vzdálenost díky dlouhé oji
 • Automatická elektromagnetická brzda
 • Účinná parkovací brzda pro svahy

Ergonomie

Délka podvozku pouhých 1550 mm a malý poloměr otáčení 1390 mm zajišťují nejlepší manévrovatelnost i ve stísněných prostorových podmínkách. Při mikropojezdu se svislou ojí může obsluha manévrovat obzvlášť precizně. Díky tomu lze nízkozdvižný vozík bez námahy řídit i v úzkých prostorách. Všechny ovládací prvky jsou umístěné v ergonomicky tvarované hlavě oje a jsou snadno dosažitelné. Na motýlkové páce mohou vozík pohodlně ovládat oběma rukama leváci i praváci. Ovládací systém Curtis umožňuje velmi citlivou manipulaci s nákladem. To umožňuje servisním technikům přizpůsobit rychlost a zrychlení přesně podle požadavků zákazníka.

 • Kompaktní konstrukce usnadňuje manévrovatelnost
 • Mikropojezd umožňuje precizní řízení
 • Ergonomicky tvarovaná hlava oje se všemi ovládacími prvky
 • Individuální přizpůsobení díky ovládacímu systému Curtis

Manipulace

Díky elektrickému pohonu a kompaktní konstrukci nízkozdvižného vozíku MT15 C je manipulace s nákladem velmi snadná. Elektrický pohon významně podporuje zaměstnance při práci a překonává stoupání až 6 % se zátěží nebo 16 % bez zátěže. Díky robustnímu podvozku a zesíleným vidlicím dokáže vozík bez problémů přepravovat zboží o hmotnosti až 1,5 tuny. Vozík, který je vhodný na krátké vzdálenosti, dosahuje s nákladem maximální rychlosti 4,5 km/h a výrazně zrychluje manipulační procesy. Vidlice lze zvednout do výšky 115 milimetrů, takže umožňují snadnou přepravu nákladu. Díky ručnímu, plynulému spouštění vidlic může obsluha skládat palety rychle a zároveň precizně.

 • Elektrický pohon zvládá stoupání 6 % s nákladem
 • Maximální rychlost 4,5 km/h urychluje přepravu
 • Zesílené vidlice unesou až 1,5 tuny nákladu
 • Plynulé spouštění vidlic pro precizní manipulaci s nákladem

Servis

Díky kovovým krytům je elektrický nízkozdvižný vozík robustním a spolehlivým pomocníkem. Než je třeba dobít lithium-iontovou baterii, může být v nepřetržitém provozu přibližně 1,7 hodiny. Pak stačí asi 2,5 hodiny, než se baterie opět plně nabije. Kratší nabíjecí cykly nejsou problémem a nemají vliv na životnost baterie. Kontrolka indikuje stav nabíjení, zbývající výkon a chybový stav. Pokud už je stav nabití jen 10 %, akustický a vizuální výstražný signál indikují, že je nutné baterii nabít. Bateriový systém vážící 3,7 kg lze navíc velmi snadno vyměnit díky řešení Plug and Play. Bez napájení z baterie může obsluha jednoduše přepnout na ruční provoz. Robustní stejnosměrný motor zajišťuje dlouhou dobu provozu před provedením údržby. To šetří náklady na servis.

 • Bezúdržbový a bezemisní lithium-iontový bateriový systém
 • Lithium-iontová baterie umožňuje nepřetržitý provoz až 1,7 hodiny
 • Krátký nabíjecí cyklus přibližně 2,5 hodiny

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Rádius otáčení Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5
MT15C 1,5 (t) 115 (mm) 4 / 4,5 km/h 1390 (mm) 24 / 20 (V)/(Ah) o. kWh

Zvláštní výbava

Podpěrná kola od společnosti Linde Material Handling

Podpěrná kola

Podpěrná kola zajišťují optimální poměr stability a trakce pro neustálý kontakt se zemí.

Jednoduchá nebo tandemová zátěžová kolečka

Dostupná jednoduchá i tandemová zátěžová kolečka jsou z polyuretanu. Tento materiál zajišťuje tichý chod, je odolný proti otěru a má dobré valivé vlastnosti. Navíc nezanechává žádné stopy na světlých podlahách.

Varianty vidlic

Pro nízkozdvižný paletový vozík jsou k dispozici vidlice s různými délkami a šířkami. Vozík tak lze přesně přizpůsobit každému použití.

Vyžádat nabídku