Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Vychystávací vozík V modular

Modulární vertikální vychystávací zařízení

Efektivní vychystávání v každé výšce

Vertikální vychystávací zařízení V modular od společnosti Linde Material Handling nabízí obsluze ergonomické pracoviště a intuitivní ovládání. Pomocí kabiny s tlumením vibrací, nízké nástupní výšce a nízkému zábradlí navíc cíleně zabraňují únavě a usnadňují vychystávání. Vysoká rychlost zdvihu a rychlost jízdy až 13 km/h zároveň zajišťují vysoký vychystávací výkon. Na základě modulárního systému přizpůsobuje společnost Linde vozík individuálním vychystávacím úkolům zákazníka. Vertikální vychystávací zařízení dosáhnout až do výšky dvanácti metrů. V závislosti na modelu mají nosnost až 1200 kilogramů.

Vlastnosti

Bezpečnost

Vozík může být uveden do pohybu jen tehdy, když se řidič dotýká oběma rukama snímačů na ovládací jednotce a aktivuje spínač mrtvého muže v prostoru pro nohy. To snižuje riziko chybného ovládání i nebezpečí zranění. Pro bezpečnost řidiče musí být elektricky řízené boční závory od výšky plošiny 1,2 metru zavřené. Nouzový spouštěcí ventil pod zadním krytem je snadno přístupný i v úzkých uličkách. Volitelné skenery v přední i zadní části monitorují jízdní dráhu, a když se na ní vyskytnou osoby nebo překážky, zastaví vozík. Servisní technik může v systému vozíku zadat obecné koncové polohy pro jízdu, zdvihání i spouštění, aby se zabránilo nárazům do stropů nebo stěn. K bezpečnému provozu přispívá také speciálně zkonstruovaný zvedací sloup, který umožňuje mimořádně dobrý výhled.

 • Tříbodové ovládání
 • Elektricky monitorované boční zábrany
 • Nouzový spouštěcí ventil pod zadním krytem
 • Předem nastavitelné koncové polohy pro jízdu, zdvihání a spouštění
 • Velmi dobrý průhled zvedacím sloupem

Ergonomie

Vertikální vychystávací zařízení jsou vybavena ergonomicky tvarovaným ovládacím panelem a prostornou kabinou. Na podlaze odpružené plošiny se nachází měkká rohož, která během jízdy nebo zdvihání vstřebává vibrace a předchází tak vzniku únavy. Okraj podlahy kabiny má místo rohože pevný podklad, aby měla obsluha při vychystávání bezpečný postoj. Vychystávací proces usnadňuje také nízké zábradlí. Boční závory se mohou volitelně naklonit směrem ven, aby byl snazší přístup do regálu. Pro individuální potřebu je k dispozici řada odkládacích prostor a variant vybavení.

 • Ergonomický ovládací panel
 • Velká kabina se zaoblenými okraji
 • Odpružená kabina s antivibrační rohoží
 • Nízké zábradlí
 • Řada odkládacích prostor a variant vybavení

Manipulace

Všechny třífázové motory vertikálních vychystávacích zařízení se vyznačují vysokou zdvihovou a jízdní rychlostí a nízkou spotřebou energie. Vozíky proto rychle dosahují výšek zdvihu až dvanáct metrů a v konečném důsledku tak zajišťují vyšší manipulační výkon. Zároveň i v těchto výškách disponují vysokou zbytkovou nosností. Precizní elektrické řízení, díky kterému lze s vozíkem snadno a rychle manévrovat, navíc zajišťuje efektivní vychystávací procesy.

 • Vysoká zdvihová a jízdní rychlost
 • Vysoká zbytková nosnost
 • Precizní řídicí pohyby pro rychlé manévrování
 • Nízká spotřeba energie

Servis

Pohonné a zdvihací motory vertikálních vychystávacích zařízení jsou zapouzdřené a tedy kompletně chráněné proti prachu a nečistotám. Díky tomu nedochází k nákladným výpadkům a uživatelé nemusejí provádět údržbu agregátu. Celkový návrh vozíku se vyznačuje snadnou údržbou: Hlavní součásti se nachází za panelem a jsou dobře přístupné. K tomu patří také rozhraní se sběrnicí CAN, s jehož pomocí mohou servisní technici načíst a zkontrolovat veškeré hlavní údaje.

 • Údaje o vozíku lze načíst prostřednictvím připojení sběrnice CAN
 • Bezúdržbové pohonné a zdvihací motory
 • Dobře přístupné servisní součásti
 • Chráněné motory

Videa a obrázky

Video o výhodách a funkcích vysokoregálových vychystávacích vozíků V modular od společnosti Linde.

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Rádius otáčení Šířka pracovní uličky u palet s rozměrem 800x1200 podélně
V modular 24V Standard mast 0,8 (t) 4125 (mm) 9 / 9 km/h 1732 (mm) - (mm)
V modular 48V Standard mast 1,2 (t) 5725 (mm) 11 / 11 km/h 2071 (mm) 1380 (mm)
V modular 48V Triplex mast 1,2 (t) 10160 (mm) 13 / 13 km/h 2316 (mm) 1820 (mm)

Zvláštní výbava

Ovládací panel

Ovládací panel lze volitelně nainstalovat na straně nákladu nebo na straně nákladu i zvedacího sloupu – logika ovládání panelu na straně zvedacího sloupu dodržuje logiku ovládacího panelu na straně nákladu.

Připevňovací systémy

Na vozík lze připevnit například terminál, skener, psací podložku nebo individuální nástavby. Držáky lze připevnit na levé a pravé straně zvedacího sloupu i na straně nákladu a na ochranné střeše.

Pochozí nákladní plocha

Nákladní plocha je zabezpečena pomocí ochranného koše. Obsluha tak do ní může bezpečně vstoupit a vychystávat odsud.

Obrázek zařízení Linde BlueSpot, které vrhá na zem modrý světelný bod a varuje tak osoby nebo jiné řidiče před blížícím se vozíkem

BlueSpot™

Výstražné zařízeníLinde BlueSpot™zvyšuje bezpečnost provozu, protože díky LED světlometu je vysokozdvižný vozík patrný i bez hluku.

Animace bezpečnostního systému do uliček volitelně dostupného pro Vertical Order Picker V modular od společnosti Linde.

Bezpečnostní asistenční systém do uliček

Asistenční systém zaznamená pomocí čárových kódů nebo štítků RFID umístěných v uličce nerovnosti povrchu i překážky v regálu, na podlaze nebo na střeše a na těchto místech cíleně omezuje jízdní funkce, jako jsou rychlost, výška zdvihu či vysunutí vidlic. Díky tomu se zabrání poškozením.

Animace navigačního systému do úzkých uliček volitelně dostupného pro Vertical Order Picker V modular od společnosti Linde.

Skladová navigace

Vysokozdvižný vozík dostává prostřednictvím systému WMS jízdní příkazy. Systém na základě čárových kódů nebo štítků RFID vyhodnotí polohu ve skladu a změří aktuální výšku zdvihu. Podle těchto údajů potom samostatně vede vozík k místu, kde se nachází požadovaná paleta. Řidič musí obsluhovat jen jízdní funkci.

Linde Connect

Kdo a jakým způsobem jednotlivé vysokozdvižné vozíky používá? Jak vypadají údaje o spotřebě vozíků? Je každý z nich pojízdný? Příslušné odpovědi poskytuje díky spolupráci softwaru a hardwaru systém connect:.

Linde System Control (LSC)

Systém zajišťuje rychlejší manipulaci a větší bezpečnost. V základní verzi LSC Standard se řidiči zobrazuje zbytková nosnost pro jednotlivé výšky zdvihu. Rozšířené verze systému LSC přizpůsobují dodatečný zdvih a/nebo rychlost vozíku hmotnosti přepravovaného nákladu.

Video o výšce zdvihu a volitelně dostupných bočních výklopných závorách.

Výklopné závory

Pokud se řidič o závoru opře, nakloní se o 10 centimetrů směrem ven. Díky tomu se řidič snáze dostane k regálu a vychystávání je jednodušší.

Příprava pro rádio

Kabina vozíku je vybavena přípojkou 12 V /50 W, reproduktory a anténou.

Zrcátkový modul

Tato doplňková výbava obsahuje velká zpětná zrcátka a boční pracovní světlomety, které osvětlují pracovní prostředí v regálu. Na přání sada obsahuje také větrání, které řidiče chladí během horka ve velkých výškách zdvihu pod střechou.

Vyžádat nabídku