Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35

To nejlepší z obou světů
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití

Neustálé zvedání a spouštění, přeprava po nerovném povrchu, prach a kolísání teploty, to jsou extrémní podmínky, za kterých musí vidlicové vozíky pracovat. Doposud pro tento účel přicházely v úvahu výhradně vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem, a to vzhledem k jejich robustnosti a výkonnosti. Elektrické vysokozdvižné vozíky tady totiž narážely na své meze. S novými elektrickými vysokozdvižnými vozíky X20 – X35 společnost Linde toto omezení ruší a poprvé umožňuje použití elektrických vysokozdvižných vozíků tam, kde bylo dříve nevyhnutelné nasadit vozíky poháněné spalovacími motory.

Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití ve skladu s nápoji
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití venku
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití ve skladu s nápoji
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití venku

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky vznikly na základě společné platformy pro novou generaci vozíků s protizávažím od společnosti Linde a kombinují to nejlepší z obou světů: dynamiku, flexibilitu a nulové emise elektrických vysokozdvižných vozíků Linde s robustností, výkonovou charakteristikou a silou, které byly dříve dostupné jen u vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem a hydrostatickým pohonem. Klíčem k této výkonnosti je nová generace motorů a koncepce vozíku, která byla od základu nově vyvinuta.

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling jsou součástí platformy, která zahrnuje různé pohony

Vysokozdvižné vozíky pro všechny požadavky zákazníka

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 - X35 byly vyvinuty a postaveny na platformě, která zahrnuje různé pohony. Tímto společným konstrukčním základem zahajuje společnost Linde novou éru, ve které o výkonu a robustnosti již nerozhoduje technologie pohonu. Dalšími modely vytvořenými na této platformě jsou elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35, které jsou ideálním řešením například pro provoz ve vnitřních prostorách, a dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky H20 – H35.

Přečtěte si víc o nové platformě pro vysokozdvižné vozíky s protizávažím.

Nejvýkonnější elektrické vysokozdvižné vozíky na světě

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 od společnosti Linde jsou i v extrémních podmínkách stejně výkonné a robustní jako vozíky poháněné spalovacími motory. Tato nová řada snadno zvládne i těžké náklady, dlouhé přepravní vzdálenosti a strmé rampy. Klíčem k tomu je hlavní část pohonné jednotky: Synchronní reluktanční motory (SRM+) mají výkonovou charakteristiku, která je pro elektrické vysokozdvižné vozíky jedinečná a navíc vylepšená permanentními magnety. Použití moderních elektromotorů eliminuje vibrace, hluk a výfukové plyny, které jsou běžné u vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem. Modely X tak představují ekologickou a příjemně tichou alternativu.

Podvozek a rám jsou rovněž navrženy tak, aby vydržely nejvyšší zatížení, takže tyto vysokozdvižné vozíky lze používat i na nerovném povrchu. Umožňuje to dlouhý rozvor kol a velké pneumatiky v kombinaci s hnací nápravou, která je před vibracemi chráněna elastomerovým kroužkovým ložiskem. Prach a nečistoty přitom nemohou vozíkům uškodit. Všechny agregáty jsou hermeticky oddělené od vnějšího prostředí a lze je vyčistit vysokotlakým zařízením.

Nová koncepce pohonu elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling

Koncepce pohonu

Nový systém vodního chlazení zajišťuje, že výkonové komponenty instalované na hnací nápravě pracují v optimálním teplotním rozsahu. Díky tomu má uživatel k dispozici jmenovitý výkon i při extrémních požadavcích ve vícesměnném provozu.

Synchronní reluktanční motor elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling

Synchronní reluktanční motory

Vysoce výkonné synchronní reluktanční motory řady X20 – X35 byly od základu nově vyvinuty. Navíc jsou vybaveny permanentními magnety, které dále zvyšují účinnost a energetickou efektivitu. Díky nim jsou tyto vozíky nejvýkonnějšími elektrickými vysokozdvižnými vozíky.

Lithium-iontový systém od společnosti Linde Material Handling

Flexibilní napájení

Lithium-iontové systémy Linde se vyznačují vícestupňovou bezpečnostní koncepcí, která umožňuje použití vysokozdvižných vozíků i v náročném prostředí s vysokým mechanickým zatížením a extrémními výkyvy teplot. Mezi další výhody patří podstatně vyšší energetická účinnost ve srovnání s olověnými akumulátory a vyšší dostupnost vozíků díky kratším nabíjecím cyklům a možnosti dobíjení.

Vyrovnávání zátěže od společnosti Linde Material Handling nabízí podporu při řízení energie.

Vyrovnávání zátěže

Vyrovnáváním zátěže u elektricky poháněných flotil pomáhá společnost Linde zákazníkům spravovat jejich místní energetickou infrastrukturu. Cílem je zabránit drahým špičkám (peak power management) a staticky i dynamicky omezit dostupný nabíjecí výkon. Za tímto účelem se vyvíjejí různé strategie nabíjení a zákazník si vybere tu, která mu nejlépe vyhovuje.

Výrazný výkon

Nový rozměr výkonu řady X20 – X35 poznají uživatelé již při prvním sešlápnutí pedálu: Okamžitě je cítit zrychlení typické pro vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem. Elektrický vysokozdvižný vozík přesto jezdí tiše a bez emisí. Tato tichá dynamika se silným výkonem přispívá ke zcela novému zážitku z jízdy, navíc s řadou ergonomických vylepšení.

Velký prostor pro řidiče elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling

Pracoviště řidiče

Ve velkém a světlém prostoru pro řidiče je mnohem víc místa, což přispívá k fyzické pohodě a neunavující práci po celou směnu. Všechny důležité ovládací prvky jsou umístěny bezprostředně okolo řidiče, což maximálně snižuje fyzickou zátěž obsluhy.

Pohodlná kabina vozíku Linde X20 – X35

Optimální viditelnost

Díky štíhlé konstrukci sloupu, úzkým A-sloupkům a sníženému čelnímu plechu má řidič z pohodlné pozice při sezení optimální výhled na náklad i okolí vozíku.

Loketní opěrka vozíku X30 od společnosti Linde Material Handling

Loketní opěrka

Loketní opěrka je dostupná v několika variantách a lze ji zvolit tak, aby řidič seděl uvolněně a pohodlně ovládal všechny funkce vozíku. Řada ovládacích prvků, jako je například Linde Load Control, je umístěna přímo v loketní opěrce, aby se minimalizovaly pohyby řidiče.

Varianta komfortního sedadla od společnosti Linde

Varianty sedadel

Široká nabídka sedadel vybavených vzduchovým odpružením, bederními opěrami páteře, vyhříváním a aktivním větráním sedadla pro venkovní použití za každého počasí nabízí dodatečný komfort a aktivní ochranu před poškozením páteře.

Displej

Na standardním 3,5palcovém displeji vidí řidič přehled všech důležitých informací, např. zobrazení zbývající jízdy, výstražná světla a provozní hodiny. Na přání je k dispozici 7palcová obrazovka, na které lze sledovat také zobrazení systému Linde Safety Pilot nebo záznam z kamerových systémů.

Klimatizace*

Zejména ve venkovním prostředí je pro pohodu a produktivitu řidiče zcela zásadní kabina s výkonným vytápěním a klimatizací. Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 jsou proto vybaveny volitelnou kabinou s osmi ventilačními tryskami (tři k řidiči, dvě do prostoru pro nohy, tři pro odmlžování čelního skla), které zajišťují příjemné pracovní klima v horkých i chladných podmínkách.

* obsahuje fluorované uhlovodíky

Mechanické oddělení řídicí nápravy, pohonné jednotky a sloupu u elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling

Mechanické oddělení řídicí nápravy, hnací jednotky a sloupu

Díky rozsáhlému oddělení pracoviště řidiče od pohonné jednotky, řídicí nápravy a sloupu se nárazy a vibrace způsobené nerovnostmi terénu přenášejí na řidiče v mnohem menší míře, což snižuje fyzickou zátěž a zajišťuje neunavující práci. Elastomerové kroužkové ložisko navíc odděluje rám a podvozek od hnací nápravy, což optimálně chrání řidiče na nerovném terénu.

Elektronické tlumení koncových poloh sloupu elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 od společnosti Linde Material Handling

Elektronické tlumení koncových poloh sloupu

Aby se nárazy a vibrace nepřenášely na řidiče, jsou koncové polohy sloupu elektronicky tlumené. Tím se také snižuje opotřebení součástí sloupu.

Bezpečnost v každém detailu

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 patří mezi nejbezpečnější vozíky ve své třídě. A to díky celé řadě pasivních prvků a volitelnému aktivnímu bezpečnostnímu vybavení. Nízké těžiště vozíku s vysoko posazenou řídicí nápravou a nahoře umístěné naklápěcí válce zajišťují stabilitu při náklonu v zatáčkách a bezpečnou manipulaci s nákladem ve velkých výškách. Standardně integrovaný systém Linde Curve Assist snižuje rychlost při otáčení volantu. Systém Linde Load Assist, který je rovněž součástí standardní výbavy, omezuje funkci zvedání a naklápění, když se nosič vidlic při manipulaci s nákladem pohybuje v mezní výšce. Díky nízké, široké a protiskluzové stupačce je možné nastupovat a vystupovat bez rizika zranění. Automatická parkovací brzda zajišťuje vozík proti nechtěnému rozjetí.

Hlavním bezpečnostním prvkem je vynikající výhled na náklad a okolí, který minimalizuje nehody s účastí osob a jiných vozíků. Lithium-iontové systémy mají vícestupňovou bezpečnostní koncepci, která umožňuje použití vysokozdvižných vozíků v náročném prostředí s vysokým mechanickým zatížením a extrémními výkyvy teplot. Baterie a výkonové moduly jsou utěsněné proti vlhkosti podle normy IP69X. Zatížitelnost se navíc potvrdila ve speciálních nárazových zkouškách.

Další podrobnosti o řadě X20 – X35 najdete na stránce s výrobky.

Předem naprogramované propojení

Systém správy vozového parku connect od společnosti Linde Material Handling

Díky komplexní senzorice a přenosu dat jsou nové elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 už z výroby plně propojitelné a mohou být přímo integrovány do IT infrastruktury zákazníků, nadřazených systémů správy vozového parku, např. Linde connect, a digitálních procesů. Několik senzorů shromažďuje údaje o vozíku pro výhledové plánování nasazení, údržbu nebo vzdálenou diagnostiku. Data lze bezpečně přenášet prostřednictvím bezdrátového připojení, které lze využít i k nahrávání aktualizací a nových funkcí. Tyto možnosti zvyšují dostupnost vozíků. Na základě údajů o stavu nabití a kapacitě nabíjecí infrastruktury mohou zákazníci využití vozíků optimálně plánovat.

Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling při použití venku

Na cestách ve všech sítích

Připojení je zajištěno prostřednictvím standardní jednotky pro přenos dat, která je připojená k řídicímu systému vozíku prostřednictvím sběrnice CAN a přenáší data vozíku prostřednictvím WLAN, Bluetooth nebo 4G na vlastní servery nebo do cloudu. Jsou zaručeny nejvyšší standardy ochrany dat. Připojení vozíků k softwarovým systémům pomáhá provozovateli využívat vozíky efektivněji, zvyšovat jejich dostupnost, optimalizovat plánování údržby, předcházet opravám a zvyšovat bezpečnost při nasazení vozíků na základě ukazatelů, sestav a dashboardů.

Velmi snadná údržba

Všechny moduly a komponenty elektrických vysokozdvižných vozíků X20 – X35 jsou optimalizované pro zajištění nízkého opotřebení, takže nároky na údržbu jsou po celou dobu životnosti výrazně nižší než u srovnatelných vozíků. Velmi snadná údržba je zárukou maximální dostupnosti. Součásti vyžadující údržbu jsou dobře přístupné a snadno vyměnitelné. Důležité moduly, jako je například sloup, lze rychle vyjmout a vyměnit. Jednoduché procesy údržby může řidič provádět sám pomocí textových zpráv na displeji, což snižuje počet servisních zásahů i náklady.

Systém Linde Truck Health Management nepřetržitě monitoruje klíčové parametry vozíku a na přání zákazníka rovnou informuje servisního pracovníka, když důležité hodnoty naměřené na vysokozdvižném vozíku dosáhnou kritické úrovně. To umožňuje přijímat preventivní opatření, která zlepšují dostupnost vozíků a zajišťují vysokou úroveň údržby. Kromě toho lze včas naplánovat potřebné servisní práce a lépe se na ně připravit, což snižuje počet výjezdů a náklady.

Snadno udržovatelný elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling
Softwarové systémy od společnosti Linde Material Handling usnadňují plánování údržby.
Lithium-iontová baterie elektrického vysokozdvižného vozíku X35 od společnosti Linde Material Handling
Snadno udržovatelný elektrický vysokozdvižný vozík X35 od společnosti Linde Material Handling
Softwarové systémy od společnosti Linde Material Handling usnadňují plánování údržby.
Lithium-iontová baterie elektrického vysokozdvižného vozíku X35 od společnosti Linde Material Handling

Udržitelnost bez snížení výkonu

Díky vysokozdvižným vozíkům X20 – X35 mají uživatelé možnost najít udržitelná logistická řešení, aniž by museli přistoupit ke kompromisům v oblasti výkonu. Poprvé v historii nabízejí vysokozdvižné vozíky X všechny ekologické výhody elektricky poháněného vysokozdvižného vozíku na úrovni výkonu vysokozdvižného vozíku se spalovacím motorem. Tyto modely pracují zcela bez emisí, hlukové emise jsou snížené na minimum. Využitím udržitelně vyráběné primární energie lze vysokozdvižné vozíky provozovat zcela bez emisí CO2. Tím se sníží náklady na energii a zmenší stopa CO2 – jako součást komplexní strategie udržitelnosti. Elektrické vysokozdvižné vozíky rovněž podporují dlouhodobě udržitelné využívání zdrojů: Lithium-iontové bateriové systémy lze po použití ve vozících použít jako statické úložiště elektřiny a profesionálně je recyklovat pro zpětné získání surovin.

Jedna platforma – nejlepší volba pro každé použití

Výkonný specialista do vnitřních prostor

Díky své kompaktní konstrukci a vynikající manévrovatelnosti jsou elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 ideálním řešením pro použití ve vnitřních prostorách a přispívají k vysokému manipulačnímu výkonu na úzkém prostoru. Kromě toho nabízejí výjimečný jízdní komfort díky komplexnímu oddělení podvozku od sloupu, hnací a řídicí nápravy.

Zde se dozvíte více

Přesně ten správný vysokozdvižný vozík

Nová generace vysokozdvižných vozíků s protizávažím od společnosti Linde Material Handling znamená konec konstrukčního dělení na vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem a elektrické vysokozdvižné vozíky. Společnost Linde je tak jediným výrobcem, který kombinuje všechny typy pohonů a energetických systémů na jediné platformě a tím umožňuje nahradit vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem elektrickými vysokozdvižnými vozíky bez ztráty výkonu nebo robustnosti.

Zde se dozvíte více

Pro optimální výhled a bezpečnost

Vysokozdvižné vozíky H20 – H35, které jsou k dispozici jako dieselové a plynové, jsou odpovědí na požadavky moderního materiálového toku a mají vše, čím se vysokozdvižné vozíky Linde vždy vyznačovaly – ještě širší zorné pole pro řidiče a optimální ochranu osob, vozíku i okolí.

Zde se dozvíte více

Přehled výhod

Nejvyšší výkon

Díky novým synchronním reluktančním motorům s přídavnými permanentními magnety (SRM+) jsou elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 skutečnou alternativou vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem.

Vyrobeno pro extrémní požadavky

Vysoká mechanická zátěž, prach, nečistoty a extrémní výkyvy teplot nejsou pro modely X20 – X35 žádnou překážkou.

Udržitelnost po skončení životnosti vozíku

Moderní lithium-iontové bateriové systémy lze po použití využít jako statická úložiště elektřiny a pak je recyklovat.

Bezpečnost jede s vámi

Díky promyšlené konstrukci vozíku byla dále optimalizována pasivní bezpečnost a výhled řidiče.

Dokonalé propojení

Díky rozsáhlé konektivitě lze vysokozdvižné vozíky integrovat do systémů správy vozového parku a digitálních procesů.

Snadný servis v každém detailu

Snadný přístup k důležitým komponentám a rychlá výměna důležitých modulů zvyšují dostupnost vozíků.

Názory zákazníků

Video o použití vozíku X35 ve společnosti EOT
Video o použití vozíku X35 ve společnosti Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH