Vychystávání na první a druhé úrovni

Nízkozdvižné vychystávací vozíky V08 jsou vybaveny vysouvací zvedací plošinou, kterou řidič může zvednout až 1,2 metru nad podlahu. Při vychystávání tak pohodlně dosáhne na druhou úroveň regálu. Vozíky V08 jsou k dispozici ve dvou provedeních: U modelu V08-01 jsou vidlice pevně spojené se stanovištěm řidiče a navazují na něj ve stejné úrovni. V provedení s dlouhým podvozkem vidlice zdvihnou celkovou hmotnost 1000 kilogramů. V krátkém provedení vidlice unesou břemeno o hmotnosti až 700 kg s výhodou lepší manévrovatelnosti vozíku. Model V08-02 je vybaven dodatečnou zdvihací funkcí, pomocí které může řidič zdvihat a spouštět vidlice odděleně. To mu umožňuje nastavit břemeno při nakládce a vykládce do pohodlné výšky.

Vlastnosti

Bezpečnost

U modelu V08 je vnější hrana stanoviště řidiče mírně zkosená nahoru. To pomáhá řidiči vyvarovat se chybných kroků a poskytuje dodatečnou bezpečnost, především když je plošina zdvižená. Plošinu řidiče vozíku V08-02 lze vybavit postranní zábranou, která dodatečně chrání před pádem a zvyšuje u řidiče pocit bezpečí. Pro případ kolize jsou robustní podvozky vozíků opatřeny nárazníky z kovu a volitelně pryžovými výztužemi, které chrání řidiče a zboží při lehkých nárazech. Vozíky je možné volitelně vybavit předními LED světlomety a systémem Linde BlueSpot™ , který promítá na zem ve směru jízdy modrý světelný bod jako výstražný signál pro chodce a ostatní řidiče. Celá podlaha stanoviště řidiče funguje jako tlačítko mrtvého muže. Jakmile řidič opustí plošinu nebo stiskne nouzový vypínač, vozík automaticky zabrzdí. V jízdním režimu se brzdný výkon přizpůsobí aktuální hmotnosti nákladu a rychlost v zatáčkách se automaticky omezí, aby se předešlo nehodám v důsledku převrácení.

 • Zvýšená vnější hrana pro bezpečnější stání
 • Ochrana proti nárazu vyrobená z kovu nebo pryže
 • Přední LED světlomety a systém BlueSpot™ jako volitelná výbava
 • Podlaha plošiny funguje jako tlačítko mrtvého muže

Ergonomie

Nízkozdvižné vychystávací vozíky V08 jsou vybaveny intuitivně ovládaným volantem Linde. Tento volant je výškově nastavitelný, aby zajistil řidiči pracovní polohu, která je šetrná k zádům. Prostorné stanoviště řidiče s nástupní výškou pouhých 14,5 centimetrů usnadňuje časté nastupování a vystupování. Protiskluzový pryžový povrch na podlaze stanoviště řidiče zlepšuje stabilitu a předchází nehodám v důsledku uklouznutí. Vozíky V08 mají velké odkládací přihrádky pro pracovní materiály. Dodatečně lze připevnit další držáky pro upevnění skenerů, psacích podložek, rolí s fólií a dalších pomůcek. Multifunkční barevný displej přehledně zobrazuje všechny důležité informace o vozíku.

 • Výškově nastavitelný volant Linde
 • Prostorný vstup s nízkou nástupní výškou
 • Podlaha s protiskluzovým pryžovým povrchem
 • Prostorné odkládací přihrádky

Manipulace

Zvedací plošina vozíků V08 dosahuje výšky 1,2 metru, aby řidič mohl pohodlně dosáhnout i na druhou úroveň regálu. Ovládání zvedacího sloupu Linde OptiLift zjednodušuje manipulaci díky plynulému zdvihu bez otřesů. V závislosti na provedení dosahují vozíky V08 díky výkonným 2,3kW motorům dokonce i s nákladem maximální rychlost až 10 km/h. Precizní a automaticky centrované servořízení udržuje vozík stále na dráze. Otočné ovládací prvky pro klakson, světlo, zdvih a všechny jízdní funkce jsou integrované do volantu Linde a lze je intuitivně používat také jednou rukou. Vozíky V08-02 jsou navíc vybaveny funkcí pro chůzi vedle vozíku: Pomocí tlačítka na vnější straně vozíku lze vychystávacím vozíkem pohybovat, zatímco obsluha jde vedle něho. Tak může řidič s vozíkem pohodlně manévrovat dopředu a dozadu, aniž by na krátkých trasách musel znovu nastupovat. Pomocí dodatečného zdvihu u vozíku V08-02 umístí řidič paletu na nejvhodnější pracovní úroveň.

 • Plošina se zdvihem 1,2 metru
 • Linde OptiLift pro plynulý zdvih
 • Výkonný 2,3kW motor
 • Jízdní funkce integrované ve volantu Linde
 • Funkce pro chůzi vedle vozíku pro pěší vzdálenosti

Servis

Robustní rám a několik nárazníků chrání podvozek vozíku V08 v případě kolize. Stabilní a téměř bezúdržbová konstrukce vychystávacího vozíku dovoluje dlouhé intervaly údržby a zajišťuje tak vysokou dostupnost vozíků. Bezdotykově fungující snímače se používáním neopotřebovávají, a proto se musí jen zřídkakdy vyměnit. Přípojka sběrnice CAN u vozíků V08 zajišťuje jednoduché servisní procesy při údržbě: Servisní technik načte systémová data vozíku a jejich analýzou prostřednictvím notebooku získá rychle a přesně seznam chyb. Pro okamžité provedení servisních prací jsou všechny důležité součásti vozíku snadno přístupné. Kabely a kabelové svazky jsou přehledně uspořádané, což zkracuje dobu potřebnou pro provedení údržby.

 • Robustní rám s nárazníkem
 • Dlouhé intervaly údržby
 • Přípojka sběrnice CAN
 • Snadno přístupné součásti

Technické údaje

Model Nosnost / Náklad Zdvih Rychlost vozíku s/bez nákladu Rádius otáčení Napětí baterie / jmenovitá kapacita K5
V 08-01 (1000kg) 1,0 (t) 1050 (mm) 10 / 10 km/h 1742 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh
V 08-01 (700kg) 0,7 (t) 1050 (mm) 9 / 10 km/h 1345 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh
V 08-02 0,8 (t) 1050 (mm) 9 / 10 km/h 1569 (mm) 24 / 400/500 (V)/(Ah) o. kWh

Zvláštní výbava

Nárazník vychystávacího vozíku V08 od společnosti Linde Material Handling chrání řidiče v případě kolize.

Nárazník

Nárazník omezuje otřesy v případě srážky a chrání tak řidiče, vozík i vybavení skladu, například regály.

Režim chůze vedle vozíku V08 od společnosti Linde Material Handling umožňuje ovládání vozíku zvenku.

Režim chůze vedle vozíku

Z obou stran vozíku se nacházejí tlačítka, kterými řidič ovládá vychystávací vozík zvenku, zatímco jde vedle něho. V režimu chůze vedle vozíku může řidič s vozíkem pohodlně pojíždět dopředu a dozadu, aniž by na krátkých trasách musel znovu nastupovat.

Polstrovaná ochrana kolen

Polstrovaná ochrana kolen zajišťuje řidiči dlouhodobě pohodlnou a neunavující polohu na plošině.

Systém Linde BlueSpot™ vychystávacího vozíku V08 od společnosti Linde Material Handling zvyšuje bezpečnost provozu.

Linde BlueSpot™

Výstražné zařízení Linde BlueSpot™ zvyšuje bezpečnost provozu, protože díky LED světlometu je vysokozdvižný vozík viditelný bez nutnosti zvukové signalizace.

Držáky různých pracovních materiálů pro vychystávání od společnosti Linde Material Handling.

Držáky pro příslušenství

Stanoviště řidiče lze přizpůsobit speciálním požadavkům obsluhy pomocí řady držáků pro upevnění pracovních materiálů, např. psacích podložek, skenerů a rolí s fólií.

Vychystávací vozík V08 od společnosti Linde Material Handling s lithium-iontovou baterií.

Lithium-iontová technologie

Díky moderní lithium-iontové technologii jsou baterie při pokojové teplotě znovu plně nabité již po uplynutí zhruba 1,1 hodiny.

Vychystávací vozík V08 od společnosti Linde Material Handling s výškově nastavitelným volantem.

Výškově nastavitelný volant

Výšku volantu Linde lze přizpůsobit výšce a poloze řidiče a zlepšit tak ergonomii práce.

Postranní zábrana vychystávacího vozíku V08 od společnosti Linde Material Handling nabízí dodatečnou ochranu pro řidiče.

Postranní zábrana

Plošinu řidiče vozíku V08-02 lze vybavit postranní zábranou, která dodatečně chrání řidiče před pádem.

Vyžádat nabídku