Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Rack Protection Sensor

Inovativní ochrana regálů před najetím
Rack Protection Sensor od společnosti Linde Material Handling

Většinu všech poškození regálů ve skladech mají na svědomí manipulační vozíky. Při uskladňování a vyskladňování ve vyšších úrovních regálů musí řidič veškerou pozornost zaměřit na paletu. Aby současně dole sledoval vzdálenost od regálu, je velmi náročné. Proto často dochází ke kolizím a poškozením, která ovlivňují statiku celého regálového systému a znamenají vysoké náklady na opravy. Jako prevence těchto rizik se na regálové sloupy často umisťují drahé protinárazové ochrany a zábrany, které však časem také kvůli poškození najetím trpí a navíc nechrání zboží uložené dole.

Podstatně efektivnějším řešením je vybavit vozíky asistenčním systémem Linde Rack Protection Sensor. Tato inovativní ochrana regálů před najetím nahrazuje oči řidiče na úrovni podlahy a automaticky zabrzdíretrak dřív, než narazí do regálu. Asistenční systém tak může zabránit nehodám na nosných regálových sloupech a na zboží uloženém na podlaze, zvýšit bezpečnost ve skladu a ušetřit náklady za opravy. Rack Protection Sensor současně usnadňuje práci řidiči, který se může plně soustředit na precizní uskladňování a vyskladňování, a tím přispívá k vyššímu manipulačnímu výkonu.

Manfred Martens, provozní vedoucí skladu hotového zboží ve společnosti Sopro Bauchemie GmbH
Společnost Linde mě oslovila, zda bychom mohli něco otestovat: ochranu proti najetí, která je namontovaná na vozíku, aby řidič nemohl najet přímo na rám regálu a poškodit ho ramenem kola. Vyzkoušeli jsme to a zjistili, že je to velmi dobré.

Manfred Martens, provozní vedoucí skladu hotového zboží – Sopro Bauchemie GmbH, Wiesbaden

Prevence poškození regálů díky asistenčnímu systému Rack Protection Sensor od společnosti Linde

Přehled funkcí asistenčního systému Rack Protection Sensor

Asistent inteligentního brzdění systému Rack Protection Sensor od společnosti Linde Material Handling

Asistent inteligentního brzdění

Rack Protection Sensor se aktivuje při rychlosti nižší než 5 km/h. V okruhu 5 m rozpozná překážku – sloup regálu nebo paletu uskladněnou na spodní úrovni – a změří vzdálenost od vozíku. Pokud je rychlost pojezdu vysokozdvižného vozíku při naměřené vzdálenosti příliš vysoká, Rack Protection Sensor vozík automaticky zabrzdí.

Proporcionální brzdění systému Rack Protection Sensor od společnosti Linde Material Handling

Proporcionální brzdění

Rack Protection Sensor brzdí vozík úměrně vzdálenosti od překážky a aktuální rychlosti pojezdu. Tím se zabrání náhlému zastavení vozíku, které by mohlo ohrozit řidiče nebo náklad. Přesto může dojít k posunutí palet rameny kol: Pokud senzor zjistí konstantní vzdálenost od palety, Rack Protection Sensor nebrzdí.

Použití senzorů využívajících polarizované světlo pro měření vzdálenosti systémem Rack Protection Sensor od společnosti Linde Material Handling

Dokonalá viditelnost díky polarizovanému světlu

Linde Rack Protection Sensor měří vzdálenost pomocí senzorů využívajících polarizované světlo. Tyto senzory se vyznačují vysokou precizností i při špatné viditelnosti. Nezávisle na barvě umělého nebo přirozeného světla je červený LED bod senzoru dobře viditelný a nabízí řidiči dodatečnou orientaci při náročném manévrování ve skladu.

Khalil Miri, vedoucí skladu a bezpečnostní technik ve společnosti RUG SEMIN GmbH, Langen
Řidič vysokozdvižného vozíku tady musí uskladňovat několik palet na čtvrtou úroveň, dívá se nahoru a dolů nevidí. Přitom dochází k většině nehod. Proto potřebujeme asistenta, který vysokozdvižný vozík automaticky zabrzdí.

Khalil Miri, vedoucí skladu a bezpečnostní technik – RUG SEMIN GmbH, Langen

Video o asistenčním systému Rack Protection Sensor od společnosti Linde Material Handling

Přehled výhod asistenčního systému Linde Rack Protection Sensor

Bezpečnost

Rack Protection Sensor přispívá k bezpečnému způsobu jízdy při manévrování s nákladem ve velkých výškách zdvihu.

Efektivita nákladů

Rack Protection Sensor omezuje poškození najetím a šetří náklady na ochranné systémy regálů a výměnu poškozených skladových systémů. Je možné dovybavit s ním i starší modely vozíků.

Preciznost

Speciální senzory vzdálenosti využívající polarizované světlo pracují přesně i za špatné viditelnosti a jsou dobře vidět.

Výkon

Rack Protection Sensor brzdí, jen když je rychlost pojezdu vysokozdvižného vozíku při naměřené vzdálenosti příliš vysoká. Tím usnadňuje uskladňování a vyskladňování, zatímco jinak vozík jezdí volně.